Fren Disklerinin Değişimi?

Sanayide değiştircek olsaydım; Jurid marka disk ve Ate ceramic fren balatası kullanırdım

Bilgilendirmeler için teşekkürler (y)

@forzaGilles Sizin araçta fabrikada takılan veya serviste takılan hangi marka balata ,disk takılı? Diskin markası sökülmeden anlaşılmaz sanırım da balata markası jant arasından gözüküyor mu?

@forzaGilles Sizin araçta fabrikada takılan veya serviste takılan hangi marka balata ,disk takılı? Diskin markası sökülmeden anlaşılmaz sanırım da balata markası jant arasından gözüküyor mu?
Balatanın yazıları gözüküyor fakat markanın yazdığı yeri kaliper kapatıyor., servise giderseniz yedek parçada isteyin getirirler diski de balatayı da görürsünüz..

Selam arkadaşlar, 

1.6 TDI 105 hp manuel vites araca servis hangi marka fren diski ve balatalarını takıyor yada araçtan çıkan diskler ve balatalar hangi marka? Çünkü burda yazan arkadaşların yaşadığı sorunları yaşamak istemiyorum. 

Merhaba hocam;

Eski Aracımda Balata değişimi yapmıştım yetkili serviste 

resimliyorum buyrun

528b1bcf12d4c2be19bbbcb55f15568b.jpg
97889ee12b4ebd0ad31fe79cf3f65233.jpg

Dikkat etmeniz gereken bir husus daha var piyasada şu an uzakdoğu üretimi ferodo balata çok miktarda mevcut, servisten almayacaksanız e11 ingiltere üretimi olan balatayı bulmanız lazım piyasadaki ingiltere üretimi ile servisteki ingiltere üretimi balata aynı kalite mi onu da bilmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=520]forzaGilles[/mention] Bu siteyi önceden görmüştüm tavsiye edermisiniz Ali bey?
Hocam Ate Turkiye ithalatcisi arkadas bugün siteye uye oldu bu linklerde kendisine ait olabilir belki ozel bir fiyat verebilir

@forzaGilles Bu siteyi önceden görmüştüm tavsiye edermisiniz Ali bey?
Ben alışveriş yapmadım ama bir arkadaşım alıp memnun kalmıştı.. ürün açıklamarında üstüne basa basa orjinal ürün demişler ama kendim tecrübe etmedim

Selam arkadaşlar, 

Bugün yazlık lastikleri taktım ve fren diklerinin ve balataların durumu bu şekildeydi bende bu sebepten dolayı yakında komple hepsini yenilemeyi düşünüyorum. Parçaları internetten sipariş vereceğim için yanlış sipariş vermemek için sizlere birkaç şey danışmak istiyorum. 

-Balatalar sensörlü mü yoksa sensörsüz mü ben pek anlayamadım. 

-Birde Golf 7 ler için 5-6 farklı disk çapı bulunmakta, hazır lastikleri sökmüşken ölçeyim dedim fakat diskin ortasındaki çıkıntı sebebiyle tam doğru şekilde ölçemedim. 

Bu konuda tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim. 

IMG_20200419_202558.jpg

IMG_20200419_202827.jpg

IMG_20200419_202927.jpg

IMG_20200419_203112.jpg

IMG_20200419_203245.jpg

IMG_20200419_203358.jpg

Geri
Üst Alt