SONAX hızlı cila

Gyeon Wet Coat da çok öneriliyor, fiyatı biraz tuzludur. Kullanmak nasip olmadı.  Sonax bsd ve bir kaç kere koch chemie pw kullandım. Elimdekiler bitmedi ama wet coat ı da merak etmiyor değilim :)

Değerleri yorumlariniz için hepinize birer birer teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alicam 🙏🏻

@Alpyaman tac sonrası deneyimleri yazar mısınız? Merak ettiğim bir ürün 

daha önce meguiars quik wax kullanıyordum. Şu anda Auto Finesse Finale Detailer Spray kullanıyorum genel anlamda memnunum. Ancak aklımda Meguiar's Hybrid Seramik Wax Hızlı Seramik Cila var, bunu herkes tavsiye ediyor. ancak daha önce kullandığım iki wax'ın fiyatına göre iki katı. Tercih sizin paran varsa seramik cila wax yoksa ilk söylediğim ikisi iyi iş görür.

@Savatage @KaiZeN hocamın da dediğin ürünleri tavsiye ederim :) aynı fiyata linkteki üründen çok daha fazla ürün almış olursunuz. Birisi bir bidon olarak 50 60 liraya satılıyor, diğeri yarım lt olarak 50 60 liraya satılıyor (flowey, Koch). Ama yarım lt olan 1 bidondan daha çok ürün demek :)

Hızlı Cila ürünlerinde ilginçtir ki ülkemizde böyle dünya çapında kendini kanıtlamış ürünlerle, adı sanı piyasada duyulmamış ürünler aynı fiyata satılıyor :)

Sonax mavi olanını yani bsd olanını daha çok öneriyorlar. Sonax kullananlar farklı ürün arıyorsa gyeon wet coat deneyebilir yine benzer kriterde :)

Fiyat performans anlamında ise Koch pw ve flowey x50, sulandır sulandır kullan formunda (1/50 ila 1/100 arasında sulandırıyorum ki bu da 1 litrelik karışımda 10-20 ml ürün demek)  :)

Sonax bsd bence çok kötü bir ürün uygularken aracı çiziyorsunuz üstüne acayip toz çekiyor parasına ve uygulama zahmetine göre sunduğu performans rezalet . Yaklaşık 1-2 yıldır koch pw kullanıyorum toz tutmuyor parlaklık güzel boncuk güzel uygulaması 1 dk üstüne üstlük 1-2 yıldır 500 ml ürünü biteremedim her yıkama sonrası atarım haftada ortalama 2 araba yıkıyorum benzinlik köpüğü ile yıkasam bile camdaki su iticiliğide devam ediyor

@farukal

Bilim ne güzel şeydir yaaa

Atılan cila  araç yüzeyinde hidrofobik bir yüzey oluşturuyor..

Bu tabakayı sevmeyen su molekülleri cilalı yüzeyden kaçıp birbirlerine tutunuyorlar / sarılıyorlar...boncuklanmalar oluşuyor

Kohezyonun adezyonu yenilgiye uğratması yani

Almanya kıskan bizi ? Bunlara bizim kafa basıyor halen!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat güzel görünüyor kalıcılık süresi ne kadar? Ayrıca galiba üstüne sıkıp biraz bekleyip sonra tazikli su sıkıp bitiriyorsunuz doğru mu ?

@mbonat güzel görünüyor kalıcılık süresi ne kadar? Ayrıca galiba üstüne sıkıp biraz bekleyip sonra tazikli su sıkıp bitiriyorsunuz doğru mu ?
Hocam her yıkamada kullandığım için bir sonraki yıkamaya kadar rahat rahat götürüyor . İşin güzelliği boyası çok kötü arabaya yapsanız bile boncuk boncuk oluyor ve uygulaması çok basit ve kısa sürüyor.

3 farklı uygulaması var

1. si videoda yaptığım gibi makina ile atmak ben genelde bu yöntemi acelem varsa kullanıyorum 

2.si sprey şişeye koyup tüm arabaya sıktıktan sonra arabayı durulamak durularken basınçlı makinaya ihtiyaç yok önemli noktasıda şu altan başlayıp yukarı doğru s çizer gibi durulamak 

3. sü  diğer 2 yöntemden farklı olarak kuru arabaya normal hızlı cila gibi uygulamak 

sulandırma oranlarına göre bu 3 yöntemide kullanabiliyoruz ben genelde  750 ml suya 2-5 ml arası cila  koyuyorum 750 mlden 2 araba rahat rahat çıkıyor üstelik jantlarada sıkıyorum bazen şişede kalanı foama atıp videodaki gibi dağıtıyorum .  Bazen hiç  kurulamadığım oluyor kurulmadığımda sadece camda leke kalıyor onuda camsille sildiğimde çok rahatlıkla leke gidiyor . Ben bölünmüş olarak 500 ml almıştım daha bitiremedim bana kalırsa hızlı cila uygularken arabayı çizmeye gerek yok  . Bsd gibi cilaları yayıp silerken arabayı çiziyoruz arabayı korumak isterken kendi elimizle zarar veriyoruz .  Bsd uygulaması 10 dk ise bu 1 dk falan zamandan çok rahat ettiriyor . Bazen uğraşmak isteyenler olabiliyor o zamanda daha az sulandırarak elle uygulanabiliyor . İlk alış maliyeti yüksek gelsede bence herkeste olması gereken bir ürün özellikle kış aylarında çok rahat ettiriyor . Evimizdeki araçlarda uzun süredir kullanıyorum çok memnunum herkese tavsiye ederim .

@mbonat güzelmiş. Ben sonax bsd ürününü sonax bayisinde yıkatırken kullanıyorum. Gittiğim zaman oraya veriyorum. Onlar şampuanlarıyla yıkadıktan sonra sulu araca sıkıp biraz bekleyip sonrasında durulama yapıyorlar. Yani kuru şekilde sıkıp üstüne yedire yedire bezle silme işlemi yapmıyorlar. 2 hafta oluyor gayet iyi şekilde duruyor. Bsd bittiği zaman koch alıp bagaja atarım. Deneyelim bakalım :)

Bu Sonax BSD sulandirilip mi kullaniliyor yoksa direkt mi puskurtuluyor? Sulandirilmiyorsa koch marka daha avantajli. Ustelik forumda bircok konuda tavsiye ediliyordu. Havalar biraz duzelince ikisinden birini almayi dusunuyorum. 

Geri
Üst Alt