SONAX hızlı cila

MertHaktan

Üye
İsim
Mert.HT
Herkese merhabalar iyi forumlar dilerim,

Yıkamadan hemen sonra Daha önce çeşitli hızlı cilari denedim (markalaşmış) birde sonax sarı renk sivili hızlı cilasini denemeyi düşünüyorum önerirmisiniz nasıldır sizce veya daha iyi budur diyebileceğiniz hızlı cila varmıdır ?

Screenshot_20200329-222126_Chrome.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende bunu tavsiye etmiyorum. Sonax brillant mavi renkte cila çok daha iyidir.

şimdi bir ürün kullanıyorum ! 

adamın biri yorum yazmış !  (n11 deki satış sayfasına)

su katmadan saf olarak uyguladım !  (daha iyi parlatır diye düşünüyor ??)

5 para etmez hiç parlatmadı  .... çöp ürün !  yorumunda bulunmuş

kimyasalların  SUDA ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ  diye bir olaydan haberi olmayan bir vatandaş işte ? 

uygulamasında etiketinde açıklamasında eşşek kadar  1/2 oranında sulandırarak uygulanır yazan ürünü  suda çözmezsen  nasıl etki edecek ! 

neyse ürüne gelelim ! 

5 litre konsantre .... aynı oranda fifty fifty   su karıştırılıyor . oluyor 10 litre 

bende geçmiş yıllarda  eski araçlarımda  750 ml  lik  500 ml lik    3-5  farklı marka hızlı cila kullandım .   ama yarım litre xxx marka ürünün    getirisi faydası kullanım ömrü  bana hep masraf açmıştır . 

ilk siparişimi 2018 ocakta aracı alır almaz vermiştim ve 2 yıl bana yetti. 

geçenlerde 2. siparişi verdim ve adrese ulaştı. 

covid19  sonlanıp    covid 22  ye kadar   gönlümce fıs fıs sıkarım ...  aracımı  pratik / hızlı  parlatırım diyene 10 numara ürün .   

marka takıntısı olanlar   tabi yarım litre fahiş fiyatlı   marka üründen vazgeçmeyecektir ama  2 yıldır kullanıyorum .. arabanın derisi kalkmadı  sedef hastası olmadı güneşte yanmadı .... rahat olun.  (f/p ürün işte )  

en iyisi derseniz 10 litre meguars  cila  1500 liraya gelir  ... 

https://urun.n11.com/cila/prowax-pratik-hizli-cila-5-lt-P52800766

prowax.png

@Savatage uyguladıktan sonra su testi yaptığınız bir video var mıdır? İticilik performansı nasıl merak ettim...

ilk kullandığım sizin paylaştığınız sarı olandı ama sonradan aldığım Sonax Bsd'yi tavsiye ederim hocam

@farukal

Uygulama sonrası memnuniyetin mobese kayıtları mevcut değil

Ama uygulamadan sonra 

Su iticiliği güzel! 

Ayrıca sıvı cilaların uygulama sonrası TOZA karşı afinitesi (ilgisi) bu üründe minimal seviyede...

Yani ertesi gün kapıya parmak attıp boydan boya geçtiğinizde toza bulanmıyor parmak 

@Savatage

Hocam merhaba,

2 yılı aşkın bir süredir kullanıyormuşsunuz ve bir problem de görmemişsiniz ama yarın ne olacağının garantisini veremeyecek firmaların ürünlerinden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Siz bereketli bir ürün istiyorsanız hızlı cila için Koch chemie pw veya flowey x50 alabilirsiniz. Sulandırma oranları oldukça yüksektir (1-200 e kadar). Hem daha az sizi yoracaktır uygulaması. Temiz ıslak araca 2lt lık ilaç pompalarıyla yada normal fısfıslarla sıkıp tekrar yağmurlama olarak durulayıp kuruluyorsunuz. Daha az zahmetli ve güvenilir ürünlerdir. Tavsiye ederim.

@Savatage mobese kayıtlarını kayıt cihazından yedekleyip buraya attığınızda daha doğru bir inceleme yapma fırsatımız olur varsa imkan paylaşmanızı beklerim şimdiden teşekkürler. :)

Sonax BSD kullanıyorum yıllardır. Bence sıvıların arasında en iyilerinden. Kokusu da harika :) Tartışmasız öneririm. Sarıyı hiç kullanmadım bilmiyorum. Ama Mequiars, Auto Fitnesse ve Koch Chemie denedim. Bence aralarında en iyisi bana göre Brillant Shine Detailer (BSD).

Autoglym rapid Aqua wax ve SonaxBSD kullandım. Şuan BSD kullanmaya devam ediyorum ikisi bana göre aynı geldi fiyat olarak BSD daha uygun. 
yarında TAC system Shine wax gelecek onuda en kısa sürede deneyeceğim.

Geri
Üst Alt