Elektrikli klasik: Volkswagen T1 e-Bulli

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Yaklaşık bir ay önce ilk ipuçları paylaşılan elektrikli Volkswagen T1 projesi, Almanya’da kapılarını açacak Techno Classica 2020 fuarında tanıtılması beklenirken, diğer tüm fuarların yaşadığı gibi Koronavirüs engeline takıldı. Bu yüzden dijital olarak tanıtımı yapıldı.

e-Bulli isimli projenin ilk olarak batarya bölümüne baktığımızda 45 kWh‘lık bir paket karşılıyor. 200 kilometreye kadar menzili beraberinde getiren batarya, hızlı şarj desteği üzerinden yüzde 0’dan yüzde 80’e sadece 40 dakikada getirebiliyor. Klasik versiyonda yer alan içten yanmalı ünitenin yerini alan elektrik motoru 82 beygir güç ve 156 Nm tork üretiyor. Bu da klasik versiyonun ürettiği 43 beygir güç ve 102 Nm torkun da olukça üzerinde. Bu durum T1’in performans verilerine de olumlu yansıyor. Klasik versiyonda 105 km/s maksimum hıza çıkabilen T1, elektrik dönüşümüyle birlikte rüzgarı 130 km/s limitlerinde hissedebilecek. Araçta tek kademeli bir otomatik şanzımana yer verildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Üzerinde standart olarak bağımsız süspansiyon sistemi, disk frenler, LED far grubu ve multimedya ekran gibi güncel destekleri de barındıran proje, bir dönüşüm paketi olarak 64.900 euroya satışa sunulacak.

Ekli dosyayı görüntüle Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11179.jpg Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11178.jpg

Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11177.jpg Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11176.jpg

Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11175.jpg Ekli dosyayı görüntüle Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11174.jpg

Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11173.jpg Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11172.jpg

Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11171.jpg Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11170.jpg

Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11168.jpg Volkswagen_Commercial_Vehicles_e-BULLI_concept--11169.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi durumda iki veya daha fazla T1'im ve kaygısız bir başım olsa dönüşüm için 64.900 Euro'yu feda edebilirdim. :)

Bunu bir nevi fragman olarak görüyorum; birkaç seneye içten yanmalı motorlu araçlar için elektrik dönüşüm kitlerini göreceğiz muhtemelen. Bu işlerin içinde olan ve yatırım yapmayı düşünen varsa alın işte sektörde yeni bir soluk.

Gençlik aşısı gibi olmuş.  (y)

Elektrikli degil ama yakin arkadasimda T3 var 1986 model

Deli gibi revizyon ve donanima para harcadi araci sadece ayda bir cikartir bunun hastalarida farkli kafada

5b48990a62eb795115d2fbbdcdcf0c82.jpg

Elektrikli degil ama yakin arkadasimda T3 var 1986 model

Deli gibi revizyon ve donanima para harcadi araci sadece ayda bir cikartir bunun hastalarida farkli kafada

5b48990a62eb795115d2fbbdcdcf0c82.jpg
Fotoğrafı göremiyorum, merak ettim. Ben de çok severim ilk 3 T'yi. :)

Android tapatalkta fotolar bayağı bir zamandır sıkıntılı ios Tapatalk ta sorun yok her fotoğraf açılıyor.Bilgisayar webden girmediğim için bilemicem.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@HONEY Tapatalk sorunlu Bülent abi. Yakında kullandığımız sistemin kendine ait versiyonu çıkacak, ona yükseltme yapınca tapatalk felan gerekmeyecek mobil uygulama için. 

@frknyldrm Webde 2015-2016 konularında bazen sıkıntı olabiliyor forum altyapısı şu zamana kadar 3-4 kez taşındığı için. Yeni konularda gördüğünüz problem olursa bana gönderebilirsiniz konuyu hocam.

@slck Hocam Tapatalk sıkıntılı malesef. Yakında altyapımızın kendi mobil uygulaması olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt