ORTALAMA YAKIT 40.9LT

Ozkan34

Yeni Üye
İsim
Özkan
Merhaba. Bilmiyorum başına gelen var mı ama 2013 golf 7 dizel aracımda bazı zamanlarda ortalama yakıt 40.9 litrelere çıkmakta ve bunla birlikte yakıt seviyesinde de hızla azalma göstermekte. Bu sürekli olan bişey değil ama tam olarak neyden kaynaklandığını çözemedim. Bununla ilgili geri dönüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

hata.jpg

@Savatage hayır. Bu şekilde takılı kalıyo ve şehiriçinde ortalama 40km/h hızla gitsemde bu şekilde ortalama gösteriyo arada.

Upvote 0
@Savatage hayır. Bu şekilde takılı kalıyo ve şehiriçinde ortalama 40km/h hızla gitsemde bu şekilde ortalama gösteriyo arada.
Merhaba Hocam;

Aracınızın Km si 180 bin km de olduğunu görmekteyim. Uzun kullanım ve yaşa bağlı olarak  Ölçümde hata olması yada ölçüm yapan cihazın arızalanması muhtemel olabilir. Servise danışmanızda fayda var . Geçmiş olsun. 

Not: Ekranda ki bilginin doğru olmadığı kanısındayım( Takılmış kalmış yanlış olarak)  şayet gerçek gösterge olsaydı bir depo ile sizler muhtemelen 100-120 km kadar ancak gidebilirdiniz. :)  

Upvote 0
Madem yakıt seviye göstergesinde   bir anda düşmeler gösteriyor ! 

yakıt kaçağı olabilir ... hemde ultra kaçak ! 

rölantide  anlık  tüketimi  bir 5 dakika gözlemlediniz mi ?  0,5 / 0,6 mı 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Ozkan34 ayni sorunu bir ara bende farkettim şoyleki araci yeni calistirip yola ciktigimda evimin yaklasik 500mt ilersinde trafik lambalari var.Lambalarda beklemeye basladigim zaman rolantinde aracin ortalama yakit tuketimi 40lt leri ve her bekledigim 3-4 sn de bir artis devam ediyordu yaklasik 50lt lere yakin gormustum  ama hareket ettigimde normal sarfiyata dusuyordu .Tabi arac konusunda o zman daha takintiliydim ve bir tarafindan ses mi geliyor vuruntu mu yapti falan....

Ama sonra yakit tuketimi hesabi yaptigimda  fazla yakmadigini farkettim.Suanda ise takip etmiyorum yapip yapmadigini ekranda hep anlik hiz acik eski pimpirikligim kalmadi hayatta hersey biz varsak var sonucta.Bence arac bazen yanlis olcumlemeler yapiyor.

Upvote 0
@Erman Erman Bey mrb. Örneklemeniz için çok ama çok teşekkürler. Benim de amacım benimkine benzer olayların olup olmadığıyla alakalı idi. Yalnız benim olayımda ortalama yakıtın 40.9lt olduğu zamanlar radyatör fan motorununda arabayı park edip stop etmeme rağmen çalışıyo olması.   

Upvote 0
@Erman Erman Bey mrb. Örneklemeniz için çok ama çok teşekkürler. Benim de amacım benimkine benzer olayların olup olmadığıyla alakalı idi. Yalnız benim olayımda ortalama yakıtın 40.9lt olduğu zamanlar radyatör fan motorununda arabayı park edip stop etmeme rağmen çalışıyo olması.   
Araç dizel mi

Upvote 0
Araç dizelse normaldir hocam. Ben de bazen başka marka dizel aracımla aynı değerleri ilk bindikten 2-3 dk sonra görüyorum, sonuçta motor soğuk ve henüz yeni yeni açılıyor. Eğer gerçekten 100 km’de 40 lt yakmıyorsa problem yok hocam. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Merhaba. Bilmiyorum başına gelen var mı ama 2013 golf 7 dizel aracımda bazı zamanlarda ortalama yakıt 40.9 litrelere çıkmakta ve bunla birlikte yakıt seviyesinde de hızla azalma göstermekte. Bu sürekli olan bişey değil ama tam olarak neyden kaynaklandığını çözemedim. Bununla ilgili geri dönüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Ekli dosyayı görüntüle 29518
Motor sıcakken böyle bir ortalama tüketim değeri olamaz, ya ölçüm yapan sistemde arıza var ya da deponuz delik yani.

Bir depo ile kaç km yol yapıyorsunuz? 

Upvote 0
@Ozkan34  benim arac dedigim gibi ilk calistirip yeni yola ciktigimda oluyordu. motor sicakken  araci park ettigimde hic fan motoru calistigina denk gelmedim belkide araci sıkıştırmayı sevmedigimden rahat kullaniyorum.ayrica motor sicakken motoru stop ettiginizde fan motorunun calismaya devam etmesi bence problem degil sonucta sistem kendini korumaya calisiyor.

Upvote 0

@Ozkan34 Hocam aracınız DPF regeneration işlemi yaptığında dolayı fan çalışıyor ve buna bağlı olarak yakıt tüketimi artma.  Vagcom kablonuz var ise pasif DPF regeneration işlemini başlatabilir yada hangi aşamada olduğunu gözlemleyebilirsiniz 

Upvote 0

Geri
Üst Alt