Ses yalıtımı

tcu_halil

Üye
İsim
Halil
Daha önceden ses yalıtımı yapan bu konu ile ilgili bilgisi olan fiyat performans konusunda acaba hangi malzemeleri almamız gerektiğini bilen varmıdır şimdiden teşekkürler 

@farukal aynen hocam ordan izledim baya hatta iletişime de geçtim de şu salgın geçince birde yüzyüze görüşcem fiyat konusunda yüksek meblağ çıkarsa kendim yapmayı planlıyorum 

İşçilik en zor kısmı. 90 dolar sanırım CTK'nin kendi satışı. CTK Turkey ile iletişime geçebilirsiniz bence.

Yalıtım için güzel bütçe gerekiyor. Ctk gayet iyi. Geçen hafta uygulama fırsatım oldu.Aslında zor olan yalıtımdan öte yalıtım yapılacak alanlara ulaşmak. Sök tak biraz zorluyor. Eğer birde zemin tavan dersek olay iyice zorlaşır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben ctk kullanıyorum.Sağolsun @İlker34 abimin çok emeği geçti.Dediği gibi sök tak zorluyor.Değme ustalara taş çıkardı uygulama yaparken😀

Kararlıysanız bu Yalıtım konuda Çekilen Emek Kutsal olacaktır. LAkin çok meşekatlı olacağı kesin gözükmekte :)

@mehmetmert @İlker34 @driver_can @Ender hocam golften 2007 jettaya geçince çok yol sesi rüzgar sesi trim sesi geliyor yapacağım kesin ancak sadece kapı içlerine trim (saç kısma çok değil ulaşabildiğim kadar ) taban konusunda halen kararsızım ancak çamurluklarada kesin yapacağım o yüzden fiyat performans olsun istiyorum çokda para bağlamak istemiyorum açıkcası. Aslında adaself diye bi malzeme gördüm intden araştırıyorum bakalım sizlerinde değerli yorumlarını almak istedim SAĞOLASINIZ

Sonu self ile biten malzemelerden uzak durmak gerekiyor diye biliyorum. Aylarca kokusu çıkmıyor diyorlar. İnşaat malzemesi onlar genelde. 

@İlker34 eyvallah hocam o zaman uzak durayım çünkü koku filan istemiyorum sıkıntı daha büyük olur o zaman 

Ben videoda ctk standart kullandim ama o zaman bilmiyordum. CTK premium kullanilir bence :)  Birde bu CTKnin amaci vibrasyonu ve titresimi sifira indirmek. Titresim ve vibrasyonda ses yalitiminda onemli tabii...

Birde firex sunger ile kaplamaniz gerekiyor :)  Oda esas ses dalgalarini absorbe etmek icin. 

Bana kalirsa golf gibi araclarimiz daha dogrusu mqb platform vag grubu araclarin sasisi yeterince vibrasyonu az standart kullanici icin. Her yere CTK yapmaktansa(yapilsa daha iyi) daha uygun butce icin belli basli yerlere yapilarak yeterli tokluk saglanir diye dusunuyorum. Rastgele bir fotoğraf atiyorum herhalde arac amarok, fabrikasyon boyle malzemeden mevcut gorebilirsiniz. Golftede var bunlardan tabi... 

O yuzden uygun fiyat olsun derseniz bence her yere yapmaya gerek yok, firex ses yalitim sungerini her yere donmeliyiz bence :)  Sungerinde yanmaz, daha dogrusu aninda alev almıyor olusuna dikkat etmek lazim.

Ben 29 subatta sormustum fiyat listesini, bunu gondermisti bana :)  

CTK Premiumun ustune firex sunger ile bence harika olur. Tam telefondan bakamadim ama su yeterince is gorur bence

Oto Ses Yalıtım Yapışkanlı Firex Sünger 5 m2
https://www.hepsiburada.com/turkeli-oto-ses-yalitim-yapiskanli-firex-sunger-5-m2-p-HBV00000RXM3O?magaza=eturkeli

1E847009-9B60-410E-81AC-95D19FA146AA.jpeg

3CD439DD-4577-4DDD-AECE-F0C88DAD71E6.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mehmetmert sağolasın hocam değerli yorumların için zahmet edip yazmışsın ( bu arada bi ara seni çevre yolunda gördüm dedim şu tampona biraz yaklaşayım yaklaştımda bastın gittin o zaman golf vardı :)  ) 

Daha önceden ses yalıtımı yapan bu konu ile ilgili bilgisi olan fiyat performans konusunda acaba hangi malzemeleri almamız gerektiğini bilen varmıdır şimdiden teşekkürler 
Ses yalıtımı yaparken ses sistemide düşünürseniz istanbulda yaşıyorsanız subigarage her iki uygulamayı da yapıyor. İnstada inceleyebilirsiniz.

Geri
Üst Alt