Golf 8 ince bir dokunuş...

Golf 8 ölü mü doğuyor? Koşullar gereği sanırım öyle olacak.

Temmuz'da üretime başladılar ve 100.000 adet hedefi koydukları tarihte daha 8.400 adet üretilmişti. Üretimi yazılımsal sorunların giderilememiş olması etkiledi. Yönetim ile üretim arasında neredeyse kavga boyutuna ulaşmış bir anlaşmazlıktan söz ediliyor. 

Corona üzerine tuz biber oldu. Hem sorun giderme sürecini ve üretim optimizasyonunu engelliyor, hem de halkı fena halde silkeleyerek talepte bulunamayacak hale getiriyor. Halk ve VW zaman içerisinde karşılıklı etkileşimle kendini toparlar ve 2022'de gerçek umut edilen rakamlarına yaklaşmak mümkün olabilir.

Üretim gecikmesinden ID.3 de nasibini almakta, Golf 8'in ayağını sürümesi elektrikli modellere dönüşümü Avrupa'da kolaylaştırabilir.

Türkiye'de ne olur?

Görünen o ki Türkiye bu salgından ciddi bir darbe alarak çıkacak, herkesin iflahı kesilecek ve elindekini kaybetmemek için dört elle sarılacak. Yeni araba düşünen ve almayı beceren bir avuç insan da beğensem mi diye düşünür. Yani bir süre kayda değer bir satış olmaz. Dizel meraklıları zaten gemiyi ilk terk edenler olur. 

Son söz: En iyi Golf sahip olduğun Golf'tür.

@Savatage  eskiden 10 milyon  almalıyım diyen çıkardı şu anda inanın insanlar maddi manevi ekonomik anlamda canından bezmiş durumda  eskiden golf almak sıradan bir durumdu çevremde çok alan oldu golf 7 dönemi tek tük  7.5  alabilen yok  1 kaç yıllık videolardan bakınca 130 - 150 binler çok uçuk rakamdı sözde şu anda 2 ye katladı refah seviyesi düştükçe o VW logosunun  hiçbir anlamı kalmadı bunu gören firmalar  sözde hafifletme cabasından orasından burasından kırpıyor..  eskiden iyi bir marka araç aldığında 10 yıl başın ağrımazdı geldiğimiz durumlar ortada:)

Golf 8 nasılki golf 6  5 kadar ilgi görmediyse yeni auris nasılki hala bi önceki kasayla fiyatları hemen hemen aynı ve tutulmadıysa buda öyle olacak görmeyede gerek yok bi araştırın otomobil dergilerinde forumlarda golf 7 nin fotoları paylaşılırken beğeni oranı çok yüksekti herkez tasarıma arabaya aşık oldu biz böyle güzel bi arabaya bindikten sonra çokta memnun olduktan sonra golf 8 i bize zor beğendirirler 

@Sinanmiray  golf 7 önden bakıldığında sert bakışları olan bir araçken  8  resmen melül melül bakıyor beni almayın der gibi  firmanın yerinde olsam ebatları az daha büyütüp  cross over kadar olmasa bile arada bir değerler. içine merdeces gibi 2 büyük ekran kaç kuruşluk parçalar seri üretimde :)    otomatik dsg leride 500 torka dayanacak gibi yapardım o zaman 300 bini hakederdi :)

ön taraftaki agresif yapısını kaybettirmeleri kötü olmuş

Dünya sıkıntılı bir süreçten geçiyor olmasa 2-3 seneye makyajlanır ve kendine gelir diye düşünüp teselli bulacağım ama bu koşullarda zor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Recep Gül Hocam   sileyimmi alın şunu şurdan  derken  arabayımı  demek istiyorsunuz :)   Resimimi kıyaslama olsun diye konuldu 

@Recep Gül

haakaten yani ! 

koy  çentik tarlasına  korkuluk niyetine beklesin  

gerçi kargalar bile güler bu arabaya ? ne sırıtıyorsun kardeş derler ? tarla  talan olur !  

@rager007  baktikca hayret ediyorum resme hocam , olacak gibi degil ya, sagdaki yeni kasa soldaki eski kasa olsa hepimizin agzi acik kalirdi vay be adamlar ne yapmis kendini nasil gelistirmis diye. Ic tasarim falan kurtarmaz bu araci on tasarimi o kadar kotu olmus ki, bana kalirsa ici de iyi degil, golf7 katalogunda ici kahverengi deri koltuklu bir highline fotografi var fersah fersah daha fazla kalite kokuyor resmen.

Geri
Üst Alt