Golf 8 ince bir dokunuş...

@frknyldrm çok hoş tabi ki bu jantlar. Son seri jantlardan değil ama eskidi işte bu biraz...
Ben bunu örnek olarak attım hocam, güçlü jant nasıl olur dediniz ya ondan attım. Arabaya bakınca ne jant geri planda kalıyor, ne araba. İkisi de ölçü ve tasarım olarak uyum içerisinde. 

Eğer bu Golf 8, ABT'nin yeni bir jant modelini tanıtmak için yapıldıysa eyvallah, amacına ulaşmış. Çünkü arabaya bakınca "o jant neymiş öyle ya?" dedirtiyor; olumlu veya olumsuz jant ön planda.

@farukal Hocam zevk meselesi tabi ama ilk gördüğümde aklıma gta vice city’deki o büyük jantlar geldi. :)

4DF9895B-62D6-4EC0-80C8-C32B819CC6CA.jpeg

ABT'ye gelince, 20" jantlar görsel olarak (kimine) hoş görünse de üzerinde gelen 235/20-20 lastiklerle işlevsel olmaz Türkiye yollarında,

Ön tasarım gerçekten çok kötü fakat tasarım göreceli bir kavram., 

Ancak bu aracın malzeme kalitesinin 2 jenerasyon geriye gittiğini söylememiz lazım.,

Kimse bu aracın işçiliğinin vasat olduğu hakkında bişey demiyor..

@forzaGilles kesinlikle hocam asil sorun o , 7.5 kasalarda bile neleri eksiltip kalitesini bozduklari ortada. Vw golfe cok aci sekilde yazik etti 

Hocam boşuna şu arabaya tak takıştır yapıp güzelleştirmeye çalışmayın, olmaz. Ön tasarım berbat ne yaparsan yap bu araç düzelmez. Göze hiç birşekilde güzel gelmez. Alacak olanlara da hayırlı olsun. 

Golf tutkunu değilim, ve de tasarım işi biraz zevk meselesi kuşkusuz. Ama ben alışılacağını ve bunun da bir tutku aracına dönüşeceğini düşünüyorum. 40 yıldır temel tasarımından ödün vermediği halde tutkunu bu kadar fazla olan bir otomobilde bu da önünde sonunda kabul edilir. Tabii Covid-19 izin verirse. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
@cembo hocam zamanka alisilir elbet ancak bu zaman bayagi uzun olur, onceden de yazmistim mesela 7 kasasi geldiginde ulkemize gelen ilk bayagi dolu bir golf vardi pasifik mavi u led cam tavanli araci gorur gormez vay be diyordu insanlar forumlarda falan, cok net soyluyorum mk 7 kasasi mk8 kasasindan daha yeni kasaymis gibi duruyor sanki eski olan kasa mk8, yeni olan mk 7 gibi resmen dis tasarim anlaminda. Mk8 i ilk gordugumde arac bana yeni bir arac izlenimi hic yaratmadi sanki senelerdir trafikteymis gibi on tasarim zaten 8 senelik auris tasarimi gibi, arka tasarimda 3 senelik tiguan. Arac daha satilmadan eski duruyor tam anlamiyla

@forzaGilles kesinlikle hocam asil sorun o , 7.5 kasalarda bile neleri eksiltip kalitesini bozduklari ortada. Vw golfe cok aci sekilde yazik etti 
Bana göre şuan en iyi C segmenti araç;

-2021 ‘de çıkacak olan yeni Audi A3 (kokpit efsane olmuş)

-Mercedes A serisi 

Ama bu virüs yüzünden insanın araba zevki falan hikaye oldu.. 

Ben golf 8 i beğeniyorum ancak boş standart paketleri hoş durmuyor illa bi rline gti vs. veya bodykit istiyor.

7,5 kasalar öyle değil ama comfortun highline ın standart halinin bile kendine göre bir albenisi var göze hoş geliyor.

Ama iç dizayn her türlü çok iyi bizim kasalara göre.

Golf 7 jantsızda güzel jantlı zaten mükemmel golf 8 bence 7 yi satıp kimse almaz diye düşünüyorum doğruyu söylemek gerekirse yeni corolla hacback bunun yanında efsane

@farukal ben çok beğendim çok estetik duruyor. Arabayı kalaslıktan kurtarmış  :)

ABT adlı Almanya şirketi daha önce yaptığı gibi bu sefer Golf 8 için ince bir dokunuş yapmış. O göze hoş gelmeyen tuhaf golf taş gibi bir arabaya dönüşmüş. Tek yaptığı 20” hoş jant ve 25-30 mm spor yay olmuş. Bu ufacık değişim bile ne kadar güzel göstermiş arabayı. Eğer bulabilirsem bu jantın 18” olanını alıp takmak isterim :)  buyrun fotoğraflar...

Ekli dosyayı görüntüle 29455

Ekli dosyayı görüntüle 29456

Ekli dosyayı görüntüle 29457

Ekli dosyayı görüntüle 29458

Ekli dosyayı görüntüle 29459

Ekli dosyayı görüntüle 29460

Ekli dosyayı görüntüle 29461

@gokhan_ertastr aynı fikirdeyim. 20” jantlara aldanmasın bazı arkadaşlar. Burada benim asıl dikkat çekmek istediğim şey bir 30mm lik spor yay ve bir tık büyütülmüş jant ile gayet hoş görünebileceğiydi. :)  Golf 8 tasarım anlamında daha iyi olması gerekirken artıları ve eksileriyle 7.5 seviyesinde diyebilirim. Fakat iç konsol olarak fark atmışken torpidosu koltuk altı çekmecesi ve maliyetten kaçtıkları bir çok eksi yönüylede biraz düşündürüyor...

Geri
Üst Alt