1.0 TSI egzozdan çıkan tuhaf ses

Ferat

Üye
İsim
F.C
Selamlar,

Golf 7.5 1.0 tsi Comfortline aracımda 3 aydır tuhaf bir ses var. Sesi telefonla kaydettim. 

Linki  https://mylifebox.com/shr/4610300f-7489-4505-bb98-4b6612688c87&language=tr

Ses arka taraftan egzoz çıkışının oradan geliyor. Sorunun nerden kaynaklandığını anlayamadım. Sadece rolanti devrinde  1000-1100 devir aralığında duyuluyor. Motor sıcakken  aldım ses kaydını.

Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ferat pek yardimci olamam ama bu ses hic normal degil, ayni aractan bende de var, servise ugramanizi tavsiye ederim, 3 ay cok uzun bir süre, bende olsa ayni gün servisteydim

Upvote 0
Randevuyu salı gününe aldım. Bakalım umarım bisey çıkmaz. Garanti devam ediyor bişey çıkarsada çözmeleri gerek.

Upvote 0
Plastik titreşim sesine benziyor

Eksozu tutan kelepçelerde boşluk olabilir

Upvote 0
Doğuş oto corona virüsten dolayı randevuyu iptal etti. Genel olarak araçların yürür durumunu etkilemeyen sorunlara 15 gün boyunca bakamayacaklarını ilettiler.

Upvote 0
Aynı ses uzun zamandır bendede mevcut. Araç durur yada hareket halinde fark edilmiyor, motoru stop etmeden araçtan indiğinizde anlıyorsunuz sesin geldiğini. Servise gittiniz mi bu durumla ilgili yada başka yerde işlem yaptırdınız mı?

Upvote 0
egzoz bağlantı veya boğazında kaçak yoksa , 

aracı yüksek bir duvara yakın park edip motoru dinleyin böyle dizel ile benzinli arası hafif takırtılı bir ses yankılanıyorsa  ki, benim scirocco da da aynı şekilde başlayıp egzoz sesine kadar nerdeyse aynı şekilde ses çıkıyordu sorun devirdayım'da çıktı , usta dinledi abi devirdayım bozulmuş dedi değişti ve sorun düzeldi, belki devirdayım bozuk değilse bile bilyesi  girişleri çıkışları bir sürü birşeyi  var bence sorun ona benziyor ..

Upvote 0
Aynı ses uzun zamandır bendede mevcut. Araç durur yada hareket halinde fark edilmiyor, motoru stop etmeden araçtan indiğinizde anlıyorsunuz sesin geldiğini. Servise gittiniz mi bu durumla ilgili yada başka yerde işlem yaptırdınız mı?
İyi günler çözebildiniz mi sorunu

Upvote 0
AYNISI SES BENİM ARACINDA VARDI 1.0 TSİ MAKYAJLI SATTIM KURTULDUM ,ŞAKA TABİ ,,EGZOZ SİPRALLERİNDE YAPIYOR SIKINTI OLMAZ BİNMEYE DEVAM...

Upvote 0

Geri
Üst Alt