Daha önce kullandığımız farklı model araçlar,fotoğrafları,golf ile karşılaştırma

ilk kullandığım araba Babamın 89 model Kırık Beyaz kartalı idi o zaman 13 yaşındaydım çok hevesliydim her fırsatta babamdan isterdim bazen kaçırırdım :)

Sonra 90 model beyaz bir şahin aldı babam şoförlüğü onda bayağı pekiştirdim babam ben varken hiç kullanmaz oldu arabayı.

Sonra 92 model Kırmızı bir kartal aldık renkten dolayı hiç sevemedik 1 hafta binip sattık.

Sonra yine 95 model bir şahin s aldık babamla birlikte bir süre kullandıktan sonra jant değiştirmek için lastikçiye gidip aracı lifte kaldırdık arabanın resmen önü aşağı doğru sarktı  8| ve ön camın sol alt kısmına parmak girecek kadar açıklık oluştu tabi aşağı indirince eski haline dönse de tofaştan o dakika soğudum benim için bitti 1 ay içinde sattım.

Ve en sevdiğim arabamı aldım bu kez Hyundai Marka 1994 model 1.5 Excel GLS tofaştan sonra çok kaliteli ve konforlu geldi tabi.Gerçekten şuan bile Excel'in kapı içlerindeki ve konsolundaki kaliteyi çoğu araçta göremiyorum.Tekirdağdan 2. sahibinden aldık araç daha 130.000 km de ve hiç lpg takılmamıştı sağolsun önceki sahipleri gerçekten çok temiz kullanmış bir süre benzinle kullandım baktım olmuyor lpg taktırdım gayet ekonomik oldu.Maalesef evlenirken satmak zorunda kaldım malum masraflara kullandık halen çok pişmanım sattığım için :(

Ve şuan arabasızım :( ileride inşallah hayallerim var olursa Öncelik Golfte ama Memleket uzak olduğundan git gel durumunda bagaj ihtiyacı çok oluyor tek çekincem bagaj konusu o durumda passata kayma durumum olabilir.

Noktalamam biraz kötü bundan dolayı kusura bakmayın.

• Beğen
Tepkiler: SCC

@ahmet3976

Hocam memlekette giderken 4 5 kişi yoksa arabada hiç sorun olmuyor. Tek koltuğu yatırınca hangar gibi yükleme alanı oluyor ;)

yusuf dedi:
@ahmet3976

Hocam memlekette giderken 4 5 kişi yoksa arabada hiç sorun olmuyor. Tek koltuğu yatırınca hangar gibi yükleme alanı oluyor ;)
4-5 Kişi yok aslında Benle eşim birde 1 yaşında oğlum var ileride birde kardeşi olursa o inşaallah ama çocuk koltuğu falan kullanırım ben o durumda da yeter mi ?

İlk aracımı 2010 yılında aldım. Daha doğrusu babam atama hediyesi olarak aldı. Kırmızı renkli 97 model opel corsa idi. Araç çok temiz ve bakımlıydı. Lpg vardı, yakıtı kokluyordu resmen.  1 sene kullandım, hiçbir masraf çıkarmadı. Daha sonra evlenince klimalı bir araç alayım diye düşündüm. 4 ay boyunca ford focus ve vw golf mk5 aradım. Sonunda bir gece ilana düşer düşmez, bir öğretmenden 2004 ford focus ghia hb aldım. 66 bin km idi. Hatasızdı ve yetkili servis bakımlıydı. 1 kuruş pazarlık yapmadan, hatta aracı göstermeden aldım. Meslektaşlarıma güvenim tam:) 2 yıl boyunca yetkili servise devam edip tabiri caizse yağına suyuna bakıp bindim. Çocuğum olunca Doğu Anadolu'nun zorlu köy şartlarına en uygun aracın vw Tiguan olduğuna karar verdim ve aldım. 2012 model s&s 1.4 tsi 160 hp 4motion idi. O da çok temizdi. Ben hariç herkese göre çok yakıyordu. Karlı, buzlu, engebeli ve virajlı doğu anadolu yollarında hiçbir zaman yolda bırakmadı beni. Sürüş keyfi mükemmel, çok seri bir araçtı. Amacına hizmet eden, o fiyatlarda alınabilecek en iyi araç bence. Geçen sene memleketime 40 km uzakta bir ilçeye tayin olunca daha küçük bir araç almaya karar verdim. Herkesin ortak fikri tiguan'dan sonra alınırsa golf alınırdı. Rabbim nasip etti onu da aldık. Sanki golf daha çok yakışıyor bana:) Şu anki problemimiz aracımızın manuel olması. Eşim de artık araç kullanmak istiyor, bende de cam tavan ilgisi oluştu. Bu kadar olmuşken highline da olsun istiyorum. Bu yüzden cam tavanlı 1.4 tsi dsg golf7 bakıyorum bu aralar. Takas düşünen olursa irtibata geçelim:)

2113_2ae87bfa249cb2a0cd55170196a8b35c33fc80ea.jpeg

2115_e05bece5375e43240e347d9a6c07bf4452c8080b.jpeg

merhaba ;

Hayat bana araba konusunda çok çeşitlilik getirdi ,aşağıda tecrübe ettiğim araçları yazayım merak eden arkadaşların sorularına açığım;

-Murat 124 :)

-Lada vaz 2106

-Mockbuy (rusça yazamadığım için bu şekilde yazdım ,Türkçe Moskoviç deniyor)

- Murat 131 Şahin

-Şahin

-Brodway

-Flash

-Ford Taunus

-Ford Scorpio

-Murat 131 Doğan

-Doğan

-VW golf mk2 gti

-vw golf mk3 gti

-peugeot 106 gti

-peugeot 306 gti pug

-Subaru impreza wrx

-Honda civic vti

-Honda civic typer

-mercedes benz w115 230.4

-Cheavrolet Nova

-Chavrolet buick

-VW POLO

-VW GOLF MK7

Ek olarakta 16 farklı marka motorsikletimde oldu,bu araçlarla ilgili soruları olan arkadaşlar olursa cevaplayabilirim, bunlar sahip olduğum araçlardır,diğer marka ve modeller ile iliglide her zaman yanınızdayım,saygılarımla...

GOLF'den başka araç almadım,Almayı da düşünmüyorum  s=bigstar  

1-MK-5 2009 1.6 102 ps man.midline reflex gümüş

2-MK-6 2010 tsi-dsg 122 ps comfortline derin siyah

3-MK-6 2012 1.4tsi 122 man comfortline  reflex gümüş

4-MK-7 2015 1.6 tdi-dsg higline beyaz

ALLAH her gönlü güzel dosta en güzelini nasip etsin İNŞALLAH..

not:fotoğraf arşivim silindiğinden ilk aracımıza ait fotoğraf yükleyememenın üzüntüsündeyim :(

@DoğanRABACI

Değerli Hocam;

Vallahi iyimiş bu kadar çeşitli modelleri tanımak bilmek ve dahası kullancısı olarak binmek..

Şimdiki tercihnizden memnunsanız sorun yok demektir.

Ne varsa Alman'da var valla

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hiç sorun değil [emoji2]

Yusuf YouTube link 'ni paylaşırsan sevinirim, YouTube üzerinden görmek istiyorum da

Geri
Üst Alt