Motor Temizliği

Yay montajından sonra ricam üzerine temizlendi ücretsiz . Hava tabancasına bir sprey bağlayıp uygulandı çok güzel oldu

20210429_175310.jpg

@mustafacagri hocam bende dün motoru temizlim dedim. Mercedes te çalışan bir arkadaş resimdeki torpido temizleyiciyi verdi bunu motor temizliğinde kullanıyoruz dedi gayet güzel tertemiz oldu 

Ekli dosyayı görüntüle 46491

Ekli dosyayı görüntüle 46492

Ekli dosyayı görüntüle 46493
Mafra ürünleri ülkemizde pek yaygın olmasa da aslında işini iyi yapan ürünleri var. Fakat kullandığınız ürün torpido gibi iç kısım panellerine uygun bir ürün olduğu için motordaki yüksek ısıya maruz kalan plastiklerde ömrü uzun olmayabilir. Bu tarz ürünleri sıkınca az toz çekmesi için üzerinden bir de kuru bezle geçmenizi tavsiye ederim.

Bende sıkıldım iyice motor temizleme ürünü sipariş vericem sabahtan veri aklım o kadar karşıtı ki 

Wurt motor temizleyici sprey kullanmıştım 2 hafta çok güzeldi sonra nerede ne kadar toz var topladı motor 1 ay sonra daha berbat du temizlemis ken tozu toprağı toplayamayan bi ürün arıyorum ama fikri olan varmı acaba 
Hocam benim yaptığım gibi öncelikle detaylıca temizliğini yapıp sonrasında da koruma ürünü uygulayacaksanız max verimi elde edersiniz. Würth gibi motor temizleyici olarak geçen ürünler temizleyiciden çok kiri kapatıcı-kaplayıcı ve parlatıcı içeriyor. Bu sebeple aslında motor "temizlenmiş gibi" görünüyor. Bu işi yapan en pratik ürün olarak piyasada Würth ürünü var. Kullanım şekli olarak öncesinde motora hava tutup tozun kabasını bi uzaklaştırın. Nemli bezle görünen yerlerin kabasını silin. Sonra motorun tamamına ürünü sıkın. 2-3 dk bekledikten sonra kuru bezle gördüğünüz yerleri silerseniz toz çekme miktarı en aza inecektir.

Yay montajından sonra ricam üzerine temizlendi ücretsiz . Hava tabancasına bir sprey bağlayıp uygulandı çok güzel oldu

Ekli dosyayı görüntüle 46495
hayırlı olsun hocam :)  sanayide yapılan motor temizliklerinde ya bakım sonrası artan wd40'ları ya mazotu her yere sıkıp eski bir de bezle silerek kirleri maskeliyorlar malesef :) ilk başta pırıl pırıl güzel dursa da sonrasında tozu toprağı mıknatıs gibi topluyor malesef bu yöntem. dip köşe yerlere parmağıınızı sürterseniz simsiyah olduğunu farkedeceksiniz

@mustafacagri hocam elinize sağlık gayet başarılı olmuş. Bende yarın kaput altı ve keçesini temizleyeceğim ancak klipsleri kırmadan çıkarma takma yapabilir miyim diye düşünüyorum. Keçeyi çıkarıp takması kolay mı?

@Redgti daha var abim benbimkinin cikmasina  yurt disindan gelicek parcalari bekliyorum, coronadan gecikmeli geleceklermis daha bekleyecez hayirlisiyla

@mustafacagri fiyat hakkında yorumunuz mantıklı...

fakat würt çok toz topluyor hatta öyle bi yapısı var ki o tozlar yağ gibi duruyor sonra silince yapışiyor...

Tozu toprağı bol Adiyamanimiz da 2 hafta kadar idare ediyor sonra çamur gibi...

Çok patlamasına gerek yok bana temiz dursun yeter açıkçası :)

yerli ürün tavsiye etmiyorsunuz anlaşılan sipariş vermekten vaz geçtim bulut kimyadan...

@Meteizmir tamam abi haberleşiriz aynalara kayar sinyal aldım aliexpress ten bir tek stoplar kaldı dış kısımda  :D  jantları da veriyom pazartesi en geç çarşambaya aracın dışı bitcek gibi 

@Meteizmir tamam abi haberleşiriz aynalara kayar sinyal aldım aliexpress ten bir tek stoplar kaldı dış kısımda  :D  jantları da veriyom pazartesi en geç çarşambaya aracın dışı bitcek gibi 
maaaaslaaaah genclik gibisi yok, diyom abim ben sana yas 60 olunca genclere yetismek biraz zor :)

@Meteizmir halledersin abi sen  (y)  aynalara kayar sinyal tavsiye ederim yapılacaklara ekle bence 

Geri
Üst Alt