Shark Anten İçin Çift Taraflı Bant Önerisi

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Arkadaşlar Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde çinden fotoğrafını eklemiş olduğum Shark anteni (aksesuar amaçlı) aldım.

Üzerindeki çift taraflı bant çok ucuz geldi gözüme nitekim çok sağlıklı tutmadı.

Çift taraflı bant önerisi olan var mı? Ben marka olarak 3M’i biliyorum ancak onlarda da çeşit çeşit bant var. Dış kısma takılacağı için suya sabuna dayanıklı bir bant olması iyi olacaktır.

Not: Monta edeceğim yer tavan olması sebebiyle silikon ile yapıştırma işlemine pek sıcak bakmıyorum.

8CC25E61-C131-4D26-96E5-9B7075A5212F.jpeg

Arkadaşlar Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde çinden fotoğrafını eklemiş olduğum Shark anteni (aksesuar amaçlı) aldım.

Üzerindeki çift taraflı bant çok ucuz geldi gözüme nitekim çok sağlıklı tutmadı.

Çift taraflı bant önerisi olan var mı? Ben marka olarak 3M’i biliyorum ancak onlarda da çeşit çeşit bant var. Dış kısma takılacağı için suya sabuna dayanıklı bir bant olması iyi olacaktır.

Not: Monta edeceğim yer tavan olması sebebiyle silikon ile yapıştırma işlemine pek sıcak bakmıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 29374
3M Akrilik bant kullanabilirsiniz, gri renkli oluyor. Dış aksesuarlar genellikle akrilik bant ile kullanılıyor. Sizin paylaştığınız bant silikon bant, belki o da işe yarayabilir ama emin değilim.

8962306900018.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm teşekkürler hocam. Suya falan dayanıklı olması yeterli benim için.

@frknyldrm tavsiye için tşkler. Önerinizi dikkate alacağım hocam  (y)

3M Akrilik bant kullanabilirsiniz, gri renkli oluyor. Dış aksesuarlar genellikle akrilik bant ile kullanılıyor. Sizin paylaştığınız bant silikon bant, belki o da işe yarayabilir ama emin değilim.

Ekli dosyayı görüntüle 29375
Bu tarz bantların ileride temizliği güç oluyor malesef. Spoiler da bu şekilde bantla gelmişti fakat bunun yerine şeffaf olan bantlardan kullandım. Plakada da yine şeffaf olan çift taraflı banttan kullanıyorum. Sağlamlığı konusunda plakada 2 yılı aştı, hala sorun yaşamadım. Sıcak havada, bant da sıcakken yapıştırmak dayanımı arttıracaktır, şeffaf bant tavsiye ederim :)

Bu tarz bantların ileride temizliği güç oluyor malesef. Spoiler da bu şekilde bantla gelmişti fakat bunun yerine şeffaf olan bantlardan kullandım. Plakada da yine şeffaf olan çift taraflı banttan kullanıyorum. Sağlamlığı konusunda plakada 2 yılı aştı, hala sorun yaşamadım. Sıcak havada, bant da sıcakken yapıştırmak dayanımı arttıracaktır, şeffaf bant tavsiye ederim :)
İşte burada tecrübe devreye giriyor.  (y)  

Yalnız şöyle bir durum var; ben bu iki bandı da gördüm, renksiz olan bant daha rijit olduğu için pek ezilmiyor gri olan süngerimsi olduğu için ezilebiliyor. 

Eğer bu shark antenin altı dümdüz ise, renksiz olan silikon bant ile yapıştırılırsa aracın tavanına tam oturmayacaktır ama kenarları biraz daha çıkıntılı olacak şekilde bir taban yapısı varsa sizin tecrübenizi dikkate aldığımızda silikon bant ile yapıştırmak daha mantıklı olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@frknyldrm @mustafacagri selamlar,

ürünün taban görüntüsünü ekliyorum. Tabanı düz değil biraz girintili. Bşrde bu gri olan 3m vhb akrilik bant ile ilgili yorumlarda gördüğüm kadarıyla çıkarılması vs. Güç olduğu belirtilmiş. Hatta araç üzerinde kullanan bir kaç kullanıcı boyayı bile söktüğünü çıkarıldığı takdirde zemine zarar verdiğini belirtmiş. Kararsız kaldım. Yapışsa dert yapışmasa dert.  :)

637BB918-4A3F-4858-8368-19D1BC466F75.jpeg

1344CE63-4EDD-4F1B-B3C3-930E076BEBF6.jpeg

D56D5B31-18C3-48E3-9EC0-1819395BF60D.jpeg

@frknyldrm @mustafacagri selamlar,

ürünün taban görüntüsünü ekliyorum. Tabanı düz değil biraz girintili. Bşrde bu gri olan 3m vhb akrilik bant ile ilgili yorumlarda gördüğüm kadarıyla çıkarılması vs. Güç olduğu belirtilmiş. Hatta araç üzerinde kullanan bir kaç kullanıcı boyayı bile söktüğünü çıkarıldığı takdirde zemine zarar verdiğini belirtmiş. Kararsız kaldım. Yapışsa dert yapışmasa dert.  :)

Ekli dosyayı görüntüle 29377

Ekli dosyayı görüntüle 29378

Ekli dosyayı görüntüle 29379
@ycetin Hocam antenin tabanı böyle ise renksiz silikon bant kullanın bence. Silikon bandı dış ortamda kullanmadım ama güçlü ve temiz sökülen bir bant olduğunu biliyorum. Sudan etkilenmiyorsa sizin ilacınız silikon bant.  (y)

@frknyldrm silikon dediğiniz bant bu mudur hocam? O kadar çeşit var ki :) E94ED341-2454-40DB-AA4A-B2BE79195350.png

hocam o 3m bantı, ben golfun arka tamponuna birşeyler koyarken çizilmesin diye kauçuk için kullanmıştım, rahat 1 yıldan fazla yağmur çamur demeden tuttu, fakat dedikleri gibi çıkarırken büyük oranda leke bırakıyor. Benim tamponda sarı sarı lekeler oluşmuştu güç bela çıkardım. Hatta korktum bi ara içine ettik çıkmayacak bu lekeler diye. Ama çıktı. 

Şimdi bu bantı size önermiyo değilim, fakat kullanırsanızda sonucu bu şekilde olacak maalesef. Sanırım şeffaf bant kullanmanız daha iyi olacak. Yinede sizin tercihiniz. 

Geri
Üst Alt