EGR İptali ve Körleme

Zibdis

Üye
İsim
Emirhan
Aracım egr arızası veriyor araştırırken egr iptali ve körleme diye bir olaya rastladım fakat detay bulamadım tam olarak ne oluyor bu 1.6TDİ polo

egrnin uzerinden su giris ve cikis kismi var,bu borular birbirine baglaniyor,ardindan egr yazilimsal olarak iptal ediliyor

Hayir motordaki yapilan degisiklik zaten gozukmuyor alt korumadan dolayi,ama ben problem olmasin diye hep egzoz emisyonu tuvturk harici disardan yaptirip gidiyorum

Egr arızası varsa neden iptal ediyorsun iptal etme aynı sorun bendede vardı temizlettim ve temizlettiğim yer garantili istersen temizletmek yardımcı olurum

Araya kör tapa konuyor yazılımlada iptal ediliyor  .  İyi ve kötü yanları var elbet 1.6 dizelde çok yaygın bir işlem olarak dpf egr iptali üstünede yazılım yaparsanız çok keyifli olur sizin için. 

Temizletmeyi denedim fakat ertesi gün yine aynı sorunla karşılaştım tekrar baktıracağım olmazsa iptal düşünüyorum yazılımla iptal vag com üzerinden mi oluyor yoksa başka program mı

Egr Çözümü Olarak 3 Adet Yöntem var.

Egr sistemini yenilemek.
Egr sistemini komple temizlemek.
Egr sistemini beyinden iptal etmek.

Sistemi yenilemek kesin çözüm ama oldukça pahalı. Temizlemek ise garantisi yok. Çünkü egr valfinin arızalı olması halinde yada parteküllerin kurum halinde yapışık olması aşınmaya sebep olacak bu sebeple temizleme işlemine hiç bir usta garantisini veremez.
Beyinden iptal edilmesi halinde tamamen sorun ortadan kalkacak ve motor rahatlayacaktır. Bu durumda da performans artışı ve tork gücü artışı sağlayacaktır.

Kısaca egr beyinden iptal edilirse yakıt ve performans değerleri artacak. Aracın çekiş gücü artacak ve motora boğucu gaz girişi kesilmiş olacaktır. Daha fazla bilgi için 

https://www.ecuchip.net/egr-iptali-hangi-durumlarda-gerekir/

Geri
Üst Alt