Acc montaj ve kodlama

sayyad

Üye
İsim
Mehmet egemen
2017 highline aracıma @murat644 dostumun yardımı ile acc yapmış bulunmaktayız radar , kablo tedariği ve bilgisi ile beni yönlendirdiği için  harika bir iş çıkardık

WhatsApp Image 2020-03-23 at 23.08.49 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-03-23 at 23.08.49.jpeg

WhatsApp Image 2020-03-23 at 23.08.50 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-03-23 at 23.08.50.jpeg

WhatsApp Image 2020-03-23 at 23.08.51 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-03-23 at 23.08.51.jpeg

WhatsApp Image 2020-03-23 at 23.08.52.jpeg

WhatsApp Image 2020-03-23 at 23.13.13.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan hepsi ne kadara mal oldu 

hocam 6k çok ciddi rakam servis ne kadara takıyor??

hocam 6k çok ciddi rakam servis ne kadara takıyor??
Bunları serviste taktıramazsınız hocam. Onlar geri görüş kamerası bile takamazlar. Bak takmazlar değil takamazlar. Bu donanım opsiyon olarak bile sayın alınınca ötv kdv derken bu fiyatların üzerine çıkıyor. Bence fiyat makul özellikle de bu döviz kurlarına ramen. 

@İlker34 @schweppes ender takıyormuş hocam servis kalitesindeymiş. 7.5 bin civarı bedeli varmış. Bana yinede çok geliyor. 

Ender de bir şey yaptırdın mı hiç hocam. Kaç günde yaptı mesela. Bir hafta arabası yatan tanıdıklarım var. Kalite desen rezalet. Tavan döşemesinden kablo geçirirler. Savunmayın bu adamı lütfen. Referans olunacak en son esnaf. Geçen bir olaya şahit oldum. Pacc açmak için adamdan tam 6 bin lira almış. Ve açamamış. Sonrada çalışan donanımlarda birsürü hata ve arıza ile yollamış adamı. Dünyadaki son çare olsa o adama gitmem kimseyede önermem. 

Hayırlı olsun sadece accyi 6 bin mi tuttu ?

Ben parçaları kendim temin edip Ender'de montajını yaptırdım. Toplam 4000TL yaklaştı maliyet. Parçaları kendisinden alsam 7,5-8 bin gibi tutuyordu.

Ender dört dörtlük yapmıyor olabilir ama öyle gömülecek bir işçilikte yapmıyor bence. Üzerinde durursanız teslim edip gitmezseniz daha iyi olur sanki :)

Yoğun zamanlarında evet gecikme yaşatıyor, ama dert tasa çıktığında da ilgileniyor, yeri belli kaç yıldır bu işi yapıyor sonuçta. Bende yanlış aldığım bir iki parçayıda değiştirdi bişi istemeden mesela, sonuçta sürüm olan yer olduğu için kendisi değerlendiriyor bi şekilde parçayı. Önemli bir sorun çıkarsa da servis'le de çalıştığı için orada çözdürüyor, kalibrasyonu serviste yaptırdı benim mesela. Herşey de olması gerektiği gibi çalıştı.

Evet bir iki hata kalmıştı ne olduğunu bulamadık beraber baya bakıp ama sonra bulup çözdüm onları, frenli park modülü ve dashboard'da garip bulması ne olduğu ilginç hatalardı ve işleyişi de etkilemiyordu ama kafaya takıyo bizim gibi adamlar :)

@CemK siz ne zaman 4000e malettiniz hocam? Eğer parça toplayıp enderde 4e yapılıyorsa, konudaki arkadaş 6000e vergi levhası olmayan bir yere yaptırdıysa baya pahalıya yaptırmış gibi sanki. 

@erkan163 Parçaları yurt dışına gittiğimde kendim aldım ben, sonuçta türkiye ye getirirken vergi kargo vs eklenir, e getiren kişide hayrına yapmıyo karda ekler, olabilir yani.

Ben ocak ayında yaptırdım, elimde bi set daha var ne olur ne olmaz diye getirdiğim, şu anda problemsiz kullandığım için ikinci seti satıyorum zaten forumda satılıklar bölümünde var, yaklaşık aynı maliyetlere çıkar (4-4,5 arasına) araçtaki donanıma göre değişir biraz ama.

Geri
Üst Alt