Direksiyondan gelen ses

Falcata01

Üye
İsim
Mucahit
Merhabalar golf 7.5 aracim var aracimda 35 binde bir sese rastladim aracim 3.5 cm spor yay var aracimin direksiyonunu durur halde manevra yaptigimda kitir kitir ses duyuyorum servise gittigimde buna dokundurma bunda bisey yok dediler standart servisdeki calisan elemanlarin standart alisilmis cumleleri tabikide sanayide iyi bir ustam var gittim sesi dinledi amortisor kule bilyasi dedi orjinal parca aldim iki tane sagli sollu kule bilyasi soktuk eskilerini kontrol ettik gayette iyi durumda oldugunu gorduk neyse aldik artik bir kere taktik montajini uyguladik orjinal sase numarasiyla aldigim kule bilyalarini ve sesin yine devam ettigini duydum yani on duzenciye gittim direksiyonu cevirip kaputun altindaki amortisorun kafa vidasina elimizi koyduk ses oralardan geldigine emin olduk direksiyon kutusundan olmadigina emin olduk ama degistirdim kule bilyasi hala ayni sikayetteyim hic bir zarari yok aslinda ama arac icinde inceden bir rahatsiz edici bir ses oluyor buda kafada soru isaretleri birakiyor haliyle ve bu arada yakin zamanda 400 km yol yaptim ve evime geldigimde aracimdaki o sesin gittiginin farkina vardim ertesi gun sabahinda calistirip hareket ettim ses varmi diye ses tekrar geri gelmis yani bu ne anlama geliyor cidden ben anlamadim servis felan hikaye nereye gitsem dokunma bu sese kalsin diyor stabil vw calisanlari yani bu sikayeti yasayan duzeltebilen bir aydinlatabilir mi tesekkur ediyorum 

Aynı ses bende de mevcut.Evet cidden araç içindeki kişiler için rahatsız edici bence de...

@caglar_61 sesi yarin gun icinde cekip paylasirim ama yani kütür kütür degil haliyle böyle kıt kıt saga cevirinde daha cok duyuyorum yani kronik mi yoksa bir yerde ince noktasi var bizmi bulamiyoruz anlamadim 

@muhammedakgunes yani cidden araca binerken yanimdaki kisi diyor ki bi sorun mu var ne bu ses diyorlar teyp aciyorum biner binmez lanet sesi duymamak icin nasil bir yol izleyecem hic bir bilgim yok

@muhammedakgunes yani cidden araca binerken yanimdaki kisi diyor ki bi sorun mu var ne bu ses diyorlar teyp aciyorum biner binmez lanet sesi duymamak icin nasil bir yol izleyecem hic bir bilgim yok
Ayyynısını bende yaşadım, kız arkadaşım bu ses ne bi şey oldu dedi ilk bindiğinde.Sonra yine söyledi ama alıştı.Cidden fena rahatsız edici. Ben tümseklerde eskiden sol ön takım ses çıkarıyodu.  Bunu servise söyledim yağladılar burçları geçti.Ama bu onunla alakalı değil sanırım neyle alakalı bende bilmiyorum

Amortisör üst takozunda bilya var içinde dönen o muhtemelen bozulmuş 

@muhammedakgunes burclari bendeede yagladilar ondan yana sorun yok tek aklima gelen sey presli olan yaylarim yani araci krikoya kaldir dostum eger ayni sikayeti yasiyosan sag tarafini kaldir lastigi yerden kes ve direksiyonu cevir ses yoksa sorun bu amortisor bolgesinden eger ses krikoda devam ediyosa direksiyon kutusu diyebilirim cunku vallahi tamirci oldum iyice ve bu nedenlede aklima tek bir sey geliyor presli olan yaylarim surtuyor yada yerinden pıtliyor olabilir

@caglar_61 dostum burda lastigin cakilla temas sesi daha yogun olarak cikmis ama ben bu sesi bildigim icin secebiliyorum seslerin arasindan emin ol aynisi yani sag manevrada daha cok yogunlasiyor 😅

@HONEY camlar kapalı ses kaydedecek kadar duyulmuyor avm otopark zemini gibi bişeyin üstünde yapmam lazım ozaman daha iyi duyulur 

Bendede aynı ses var yarın çekip atıcam

Geri
Üst Alt