Dsg vites düşürme

Akif Nalca

Üye
İsim
akif
Dostlar, bugün dsg ile dikkatimi çeken bir durum oldu. Normalde surekli sehirici kullandigimdan farketmedim bugun uzun rampali virajlı olan tek seritli yolda yolculuk etme durumum oldu. Dsg bildiğiniz gibi üst viteste gitme istegi ile rampaya başlıyor ve 7. Vitese kadar sorunsuz çıkıyor  devir oranıda güzel ama bir süre sonra virajlardan dolayi yemiyor ve 7den 6ya 6dan 5e vites düşürürken bunu cok sert yapiyor ve öne doğru bizi sarsıyor. Manuel viteste bir anda debriyajı birakir gibi  bu normal bir durum mu

Geçişlerin çok sert olmaması lazım, video paylaşma şansınız var mı?

Upvote 0
Videoda belli olacağını düşünmüyorum ama yine de bir denetim. Rampa yukarı yuksek devirde çıkarken oluyor

Upvote 0
@Akif Nalca eger sizi silkeliyorsa arac icinde bir servise yada otomatik sanziman servisine goturun derim yani 7 den 5 e bile cekse sarsmamasi lazim birden gaza bassan abanip 4 e bile cekse imkani yok oyle biseyin silkeliyosa sizi bi gosterin derim kavrama olabilir

Upvote 0
Videoda belli olacağını düşünmüyorum ama yine de bir denetim. Rampa yukarı yuksek devirde çıkarken oluyor
@Akif Nalca Sizi öne doğru getirecek şekilde bir sarsıntı varsa biri yanınıza oturup sizin videonuzu çekerse anlaşılacaktır. Araç çekişten düştüğü için vites küçültmesi normal ama bu değişim normal koşullarda sizi sarsacak şekilde şiddetli olmaz.

Upvote 0
@frknyldrm @Falcata01 aslında şöyle oluyor sabit devirle yokus tirmanıyor bir süre sonra alt vitese düşürürken devir biraz yükseldiginden hisli bir geçiş oluyor.  Baska durumlarda vites gecislerini anlamıyorum bile. 

Upvote 0
@frknyldrm @Falcata01 aslında şöyle oluyor sabit devirle yokus tirmanıyor bir süre sonra alt vitese düşürürken devir biraz yükseldiginden hisli bir geçiş oluyor.  Baska durumlarda vites gecislerini anlamıyorum bile. 
@Akif Nalca Yük altında düz yoldan biraz daha hissedilir bir geçiş olması normal ama dediğim gibi bu geçiş sizi sarsacak kadar sarsıntılı olmamalı.

Upvote 0

Geri
Üst Alt