Aliexpress Gelen Kargoların Son Durumu

Benim de 2 paket var iş adresi yazmıştım. İş yeri de kapandı, bakalım nasıl olacak. 
Hocam büyük ihtimalle telefonla ararlar . Bi site de şöyle bir şey okudum ne kadar gerçek bilmiyorum ama corona nedeniyle kargoyu almak istiyor musunuz diye arayıp soruyorlarmış .

@mbonat hocam ben kimsenin o kadar süre bekledikten sonra gelen kargosunu geri çevireceğini sanmıyorum , yani tercih alıcıya bırakılırsa kargo dönmez ama gümrüğe kalırsa o zaman alamayabiliriz.

Hocam büyük ihtimalle telefonla ararlar . Bi site de şöyle bir şey okudum ne kadar gerçek bilmiyorum ama corona nedeniyle kargoyu almak istiyor musunuz diye arayıp soruyorlarmış .
Teslim alırken sprey kolonyayı boca ederiz, açtıktan sonra da bol bol sıkarız.

30 40 gün canlı kalması imkansız ama yine de tedbirse tedbir 

En fazla canlı kaldığı yerde 3-4 gün kalıyormuş. Zaten Youtube videolarında da çok bahsedildi bu konu. 1 ayda gelen bir kargoda öyle bir virüsün canlı kalma şansı yok.

bugün kargom geldi sanırım bir problem yok ki şimdi a5 kamera ve kablo demeti siparişi verdim umarım gelir :))

Hocam son zamanda gümrük işlemleri uzun sürebiliyor. Malum oralarda da personel azalması mevcut. Zaten oradan çıkınca ikinci günde teslim edilir. Geçen hafta bende 10 gün bekledim. Sonunda geldi. 

Teslim alırken sprey kolonyayı boca ederiz, açtıktan sonra da bol bol sıkarız.

30 40 gün canlı kalması imkansız ama yine de tedbirse tedbir 
Evet , virüs kalmıyor fakat insanlar tedirgin olduğu için almak istemiyorlarmış . Paket ıslak olmadığı sürece bir sıkıntı yok.

Hocam son zamanda gümrük işlemleri uzun sürebiliyor. Malum oralarda da personel azalması mevcut. Zaten oradan çıkınca ikinci günde teslim edilir. Geçen hafta bende 10 gün bekledim. Sonunda geldi. 
Hocam gümrüğe girmemiş bile 😊  bakalım umarım gelir Bluetoothsuz yaşamak çok zor oluyor .

@mbonat kargom bugün gelmiş, ptt sms yoluyla iletişime geçti, 4 mart tarihinde yola çıkmıştı, ilginç olan kargo takip sayfasında hala yolda ,gümrüğe bile girmemiş görünüyor. Birazdan gidip teslim alacam. 10% vergi çıktı

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat kargom bugün gelmiş, ptt sms yoluyla iletişime geçti, 4 mart tarihinde yola çıkmıştı, ilginç olan kargo takip sayfasında hala yolda ,gümrüğe bile girmemiş görünüyor. Birazdan gidip teslim alacam. 10% vergi çıktı
Güncellemeyi unutmuşum benim kargolarımdan biri cuma günü biride bugün geldi 

Golf marka aracım var, Almanyadan özel kaput yaptırabilirmiyim? yada aliexperess üzerinden sipariş versem kırılmadan gelir mi?

30kg sınırı var bireysel kargolar için, ancak bildiğim kadarıyla hacimde sınır yok.

Geri
Üst Alt