1.5 tsi act yakıt tüketimi

Erinj

Üye
İsim
Erinç
Merhaba arkadaşlar 1.5 tsi kullanan arkadaşlar yakıt tüketimi hakkındaki görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. 

Benzer konular var, taratırsanız bulursunuz çok sayıda görüş.

Özetle oldukça ekonomik, ama tüketim kullanım tarzına çok bağlı. Gaz pedalına yumuşak basarsanız, zorlamazsanız, şehir içi 6,5-7, uzun yolda 5,5-6 L/100 km tutturmak oldukça kolay.

Dizelle boy ölçüştürmem ama sınıfındaki benzer motorlar arasında en ekonomiği demek yanlış olmaz. 

Bendeki geçen ayki durum aşağıda, bu arada akıcı ve hızlı kullanırım, sakin biri değilimdir.

Ekli dosyayı görüntüle 28462

Benzer konular var, taratırsanız bulursunuz çok sayıda görüş.

Özetle oldukça ekonomik, ama tüketim kullanım tarzına çok bağlı. Gaz pedalına yumuşak basarsanız, zorlamazsanız, şehir içi 6,5-7, uzun yolda 5,5-6 L/100 km tutturmak oldukça kolay.

Dizelle boy ölçüştürmem ama sınıfındaki benzer motorlar arasında en ekonomiği demek yanlış olmaz. 

Bendeki geçen ayki durum aşağıda, bu arada akıcı ve hızlı kullanırım, sakin biri değilimdir.

Ekli dosyayı görüntüle 28462
Ayni araca sahip biri olarak yorumun tamamini onayliyorum, ozellikle ilk cumleyi...

@cembo çok teşekkür ederim aslında benzer konular var ama konu çok sapmış. Rahatlıkla alınabilir diyorsunuz yani

@Erinj Hocam almak icin soruyorsaniz, sehirici 8 lt, sehirlerarasi 6lt sizi uzmeyecekse ve 125hp olanlarla yuksek fiyat farki yoksa alinir. 

şehir içi 8,4 den aşağı düşmesi çok çok çok yumuşak kullanımla mümkündür..gaza basınca zaten ayarı yok..ama benzinli alınacaksa en mantıklı tsi tfsi olur.

4000km deyim şuanda, 

35km/s ortalama hızda 7.1lt yaktı. 

Son 2 hafta güzergah değiştirip dur kalk daha fazla olan bir yolda ortalama hız 28km/h civarında 8.2lt.

Akşam 19:00 da Ankara nın en kötü trafiği olan bestekardan kızılay >ulus istikametine tamamen dur kalk yaparak ortalama hız 10km/s de yakıt 11-12lt civarına çıkıyor. (Manuel olarak 1.vites veya S modunda 1. Vites) 

@Erinj Baya yüksek derken? Şu anda sınıfında güç/tüketim verisi olarak en az yakan turbo benzin motorlardan birisi. 

Şehir içi farklı hız senaryolarında sırasıyla 7.1 > 8.2 > 11 verileri bence gayet yeterli. 

10km/s demek sürekli 1.vites dur-kalk demektir. Şöyle düşünün 10km mesafeyi 1 saatte alıyorsunuz. Gözünüzü bu hızdaki tüketim verisi korkutmasın çünkü hangi araç olursa olsun bu şartlarda yakıt tüketimi uçar. 

@Erinj pardon hocam aracın 4,-5 litre yakmasını beklemiyorsunuz sanırım..yakıt olayı çok kapsamlı bir kavram hava yol lastik basıncı kullanım şehir trafik lokasyon aracın doluluk olaranı her şey etkiler..istanbul özelinde dizel  1,5 ton civarında bir aracın 6,5-7,5 ortalama ile gezmesi mutlaktır, şehirler arası tartışılır...benzinlide de bu değer 8,5-9,5 dir bu şekilde düşünüp kararınızı vermenizi öneririm diğer söylenenler hep hayal ürünüdür..

10 gündür 1.6 tdi passat kullanıyorum. 2018 model. 1.5tsi golfümden fazla yakıyor ve araç hantal. 

200 000 +? Para veriyorsunuz, ortalama aylık 50 TL fazla yakmasına dert ediniyorsunuz.

Canınız malınız 4 tekerin üstünde, en ucuz lastiği almaya bakıyorsunuz, replika jant takıyorsunuz. Anlaşılır gibi değil. Ben anliyamiyorum.

En iyisi bisiklet binmek ama onunda lastiği var revizyonu var.

1.5 dsg tiguan 8.2lt tüketiyor, golf dsg 1.5 6,2lt tüketir. Normal kullanımlarda. Yoğun trafiklerde 1’er litre eklenir. Sürekli gaz fren golf 9, tiguan 12 tüketir.

Biraz önce bir arkadaşım A3 dizel ile ve ben 1.5 Tsi ile 180 km yol yaptık, aynı hızlarda peşpeşe, genelde o beni yakalamaya çalışarak, 40 km şehir içi, gerisi şehir dışı, trafik yoğunluğu düşük sayılabilir, ben 5,6 L/100Km benzin yaktım, o 5,5L/100 km mazot yaktı. 

Bu da kabaca bir fikir verir sanırım.

Geri
Üst Alt