Dizel Golf 6 tekleme ve acı duman

Vuslatakhan

Yeni Üye
İsim
Vuslat akhan
Arkadaşlar merabalar aracım 1.6 dizel golf 6 son zamanlar arabamda rölanti de devir ibresi inip kalkıyor araba boğuluyor sanki ve beyaz acı bi duman atıyor yolda giderkende arabayı ileri geri atıyor sanki arabayı vurduruyormuşsun gibi bi durumla karşı karşıyayım bu durumu yaşayan oldumu hiç neden böyle oluyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende de aynı araç var 127.000'de fakat böyle bir durum hiç yaşamadım. Yorum yapacak kadar teknik bilgim yok fakat yaşadığınız olay çok ciddi bir arızanın habercisi gibi görünüyor.

Aracı böyle daha fazla kullanmadan en kısa zamanda bir servise gitmenizi tavsiye ederim.

Upvote 0
@Vuslatakhan araç kaç binde ? enjektörler işeme yapıyor olabilir. yağ eksiltme felan var mı ona da bakın. ama sizin sıkıntınız için burda ne desek boş usta bakar, usta yapar

Upvote 0
@Yehanoha 129 kmde şuan bütün yağ bakımları, hava, polen, yağ bakımları hepsi yeni yapıldı. Her zaman değil bazen yapıyor bazen yapmıyor, yakıttan yapar diyen var enjektörden yapan diyen var öyle kalakaldım 

Upvote 0
Yakıt aldığım yeri değiştim şuan hiçbir sorun yok 👍🏻

Upvote 0
Yakıt aldığım yeri değiştim şuan hiçbir sorun yok 👍🏻
Aynı araca sahip bir arkadaşım da bunun erken safhası olarak düşündüğüm, yolda giderken tekleme-silkeleme sorunu oldu. Yakıtı 2 gün önce bilmediği bir istasyondan almış, sonrasında farklı bir yerden yakıt aldı ve sorunsuz 1-2 gün bindi. 

Bir akşam aracını çalıştırmayı denedi ve başaramadı, servise çektirdi enjektör arızası nedeniyle değişti. 

Upvote 0
@tiesay kötü yakıt dizel aracı çok etkiliyor 2.0 dizeller o kadar etkilenmesede bu durumdan 1.6 dizellere üç kuruş ucuz diye bilinmedik istasyonlardan yakıt alınmaması lazım üç kuruşun hesabını yaparken araç sizi fazlasıyla üzebilir. Siz araca bakacaksınız ki araçta size baksın 

Upvote 0
mrb 2012 golf tdı km:124000 araç bilgilerim aracımı 76000 de aldım ve sürekli opetten yakıt alıyorum araç 3,5 yıldır bende ve yakıt fişlerimin hepsini saklıyorum aynı sıkıntıyı bende yaşayıyorum gaz tepkileri farklı oluyor teklemeyi bu yüzden hissettiriyor sanırım bu durumu ara ara yaşıyorum (özellikle soğuk havalarda , yazları pek olmuyor) sürekli değil birde bu durumlarda hız sabitlemeyi aktif ettiğimde araç sanki bir gaz verip bir kesiyor gibi oluyor (Benim tespitim DPF ten dolayı , sizlerin görüşü nedir?)

Upvote 0

Geri
Üst Alt