lastik tamiri sırasında jant çizilmesi

audis8

Üye
İsim
mehmet
dijon jant kullanıyorum. Allah a şükür henüz tamir gereği duymadım lastikte ama bir gün lastik patlasa lastikciye götürdüğümüzde nelere dikkat etmeliyiz ?

jantın çizildiğini okumuştum bir yerde.  jantın yüzeyi üzerine değil de lastiğin iç kısmına mı koyulmalı yere? sanırım yerle teması sırasında çiziliyordur

audis8 dedi:
dijon jant kullanıyorum. Allah a şükür henüz tamir gereği duymadım lastikte ama bir gün lastik patlasa lastikciye götürdüğümüzde nelere dikkat etmeliyiz ?

jantın çizildiğini okumuştum bir yerde.  jantın yüzeyi üzerine değil de lastiğin iç kısmına mı koyulmalı yere? sanırım yerle teması sırasında çiziliyordur
Bazı lastikçiler hiç dikkat etmiyor. Jant olan yüzey yere sürtmesin buna dikkat edin. Bir de lastikçiye dikkatli olmasını özellikle söyleyin.

Normalde jantı lastikten ayırdıkları cihaz çizmez jantı. Ama çok eskimiş lastikleri yırtılmış bir makineyse o zaman çizer.

Geçenlerde lastiğim patladı yaptırırken özellikle dikkat ettim. Lastikle jantı ayırdıkları makinede lastiği söktükten sonra jant duruyor. Çizilmesine imkan yok o şekilde.

Geri
Üst Alt