SİPARİSLER GELİR Mİ ?

Hsmpsn

Üye
İsim
Hakki
Araç
1.0 e-tsi Style
Herkese merhabalar, 

Forumu bir süredir yakindan takip eden biri olarak ilk mesajımı bırakıyorum izninizle.

Mart ayinin başında sipariş vermiş olduğum, Nisan’ın ilk ya da ikinci haftasında gelmesi beklenen 1.5tsi Comfortline bir aracım var. Aslinda aracı(m) demek istemiyorum bugünlerde, çünkü virüsün neden olduğu malum tablo ortada...

VW fabrikalarındaki çalışmayı ya da otomobil ticaretini şu anlık durduran bir gelişme var mi bunu merak ediyorum. Arabayi aldığım yetkili bayiye sormak istemiyorum çünkü onlardan olumsuz birsey duymak beni çok üzecek. Öncelikle sizlerin bildiği birsey varsa ya da benimle ayni durumda olan üyeler bildikleri varsa paylaşabilirlerse sevinirim.

Simdiden teşekkürler, sagliginiza dikkat edin 😷İyi forumlar

@VAG07 ben Şubat 20 lerde vermiştim siparişi. O dönem için Nisanin ilk 10 günü gelir, cok dusuk ihtimalle ikinci haftasina sarkar demişlerdi. Benim aracim üretim bandindan çıktı, limana sevk yaziyor 10 gündür. Sevk işlemi kac gün sürer bilmiyorum. Belli bir gecikmeyi zaten kabullenmiş durumdayim, ama sizin dediğiniz tarihlere sarkarsa ya o arabayi uygun bir fiyata birakmalari lazim, ya da turşusunu kursunlar :)  2 ay sonra eski kasa olacak bir araca normal piyasa fiyatinda para baglamak istemem. Diger markalar da cok güzel atilimlar yapti, cok iyi yeni kasa arabalar geldi ve gelecek. Gerçi bu senaryoda mk8 in geleceği de tartışılır aslinda.

Siz aracinizi takip edebiliyor musunuz uygulamadan? Sizinki de limana sevkte mi yoksa üretim bandinda mi?

Upvote 0
şu zamanda sıfır araba almak çok büyük sıkıntı. 4 gün önce gidip sıfır bakayım dedim ellerinde yoktu sonra 1.5tsi highline getirtip alayım dedim. orda durun dedi %50 lik vergi diliminden de gelebilir. %60 vergi diliminden de gelebilir dedi. yani 225 bin tl yede gelebilir 255 bin tl ye de diyor. Dedim dalgamı geçiyorsun :)  dolar yükseldikçe de artar. aşırı mantıksız bir satış politikası olduğunu düşünerek hemen çıkıp 2019 1.0tsi comforline aracıma binip kaçtım :D   :D  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@tuncer_2632 1.0 dsg comf ya da highline alma imkanim olsa 1.5 almayı düşünmem bile. 
1.0 benim ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor. Ama maalesef sadece manual midline secenekleri gelecekmis artik. İkinci el 1.0 lara da o paraları baglamayi ve galerici zengin etmeyi mantikli bulmuyorum 🤷🏼‍♂️ Mecbur ya bekliycem ya da iptal edip benim düldüle binmeye devam edicem 😅

Upvote 0
@VAG07 ben Şubat 20 lerde vermiştim siparişi. O dönem için Nisanin ilk 10 günü gelir, cok dusuk ihtimalle ikinci haftasina sarkar demişlerdi. Benim aracim üretim bandindan çıktı, limana sevk yaziyor 10 gündür. Sevk işlemi kac gün sürer bilmiyorum. Belli bir gecikmeyi zaten kabullenmiş durumdayim, ama sizin dediğiniz tarihlere sarkarsa ya o arabayi uygun bir fiyata birakmalari lazim, ya da turşusunu kursunlar :)  2 ay sonra eski kasa olacak bir araca normal piyasa fiyatinda para baglamak istemem. Diger markalar da cok güzel atilimlar yapti, cok iyi yeni kasa arabalar geldi ve gelecek. Gerçi bu senaryoda mk8 in geleceği de tartışılır aslinda.

Siz aracinizi takip edebiliyor musunuz uygulamadan? Sizinki de limana sevkte mi yoksa üretim bandinda mi?
Üretim bandında askıda kaldı :)  

Upvote 0
Upvote 0

Sen almazsan alacak bir sürü adam çıkar merak etme 😊

Upvote 0
merhaba,

ben de 22 Şubat'ta 1.5 TSI Comf. sunroof+ ışık görüş+ sürüş konfor paketi sipariş etmiştim. Araç hala üretim aşamasında, gelişi iyi ihtimal Mayıs ortası. Beklemek sorun değil, acelem yok ama ciddi zam geldi. O tarihte 191-192 civarında fiyatı vardı, şimdi 200 bin TL nin üzerinde, araç gelene kadar en az iki kere daha zam gelir. Böyle olursa vazgeçerim zaten. Yeni kasası gelmek üzere olan bir araca bu kadar para vermem. Tek.umudum kurların düşmesi veya ÖTV'de düzenleme yapılması. Kur düşerse Doğus Oto yaptığı zamları geri alır mı o da ayrı bir konu, nasıl olsa sırada bekleyen bir sürü müşterisi var.

Upvote 0
@rline Arac üretim asamasindaysa zaten temmuzdan önce gelmez, fabrikalar kapali, euro %12  yükseldi, 200 bin liranin cok üstünde olur

Upvote 0
1.5 tsi highline kur zammı ve ötv farkıyla birlikte 265-270 bandına çıkmıştır,@gokhan_ertastr bu fiyattan alacak olana ancak hayırlı olsun güle güle kullan denir.

kur 6,60 ken vergisiz fiyatı 119.900 TL den hesap edilip %50 ötv ile birlikte 212-213 ten satılıyordu, şu an kura göre hesaplanırsa yaklaşık 135-138 bin TL den hesap edilip %60 ötv ile birlikte yukarıda söylediğim rakamlara çıkacaktır, bu süreçte faizlerin artacağını sanmam ama ötv indirimi de olmayacaktır büyük ihtimalle, hem fiyatlar artacak hemde talep azalacak, ben an itibariyle kimsenin araba falan alacağını sanmam nakitte kalıp borsada vs fırsat kovalanır altın alınır yada talep azalacağı için faizlerde uygun olduğu için emlak alınabilir.

Upvote 0
merhaba,

ben de 22 Şubat'ta 1.5 TSI Comf. sunroof+ ışık görüş+ sürüş konfor paketi sipariş etmiştim. Araç hala üretim aşamasında, gelişi iyi ihtimal Mayıs ortası. Beklemek sorun değil, acelem yok ama ciddi zam geldi. O tarihte 191-192 civarında fiyatı vardı, şimdi 200 bin TL nin üzerinde, araç gelene kadar en az iki kere daha zam gelir. Böyle olursa vazgeçerim zaten. Yeni kasası gelmek üzere olan bir araca bu kadar para vermem. Tek.umudum kurların düşmesi veya ÖTV'de düzenleme yapılması. Kur düşerse Doğus Oto yaptığı zamları geri alır mı o da ayrı bir konu, nasıl olsa sırada bekleyen bir sürü müşterisi var.
aracı alabilmeniz adına dileğiniz tüm temenniler  çok güzel tabi .

kurların düşmesi , ötv düzenlemesi , corona belasının mayısta bitip aracın mayısta gelmesini denkleştirme , ,  birde sırada bekleyen müşteri algısı  ve bayi indirimi ? 

evde kalın ! paranızda bankada kalsın (zaten kalacak)

Upvote 0
@rline hocam ben siparişi geçtiğimiz hafta iptal edip kaporami geri aldim. Comfortline araca, ne zaman gelecegi belli olmamakla beraber bugünün kuruyla 200+ civari ödemeyi mantikli bulmadim.
Şans eseri 2 sokak aşağıdaki sitede satilik 600 km de highlne denk geldi, piyasaya göre cok uygun fiyata verdi sahibi sagolsun. Bu ortamda arabayi degistirerek dogru bir karar mi verdim ondan da supheliyim ama cok istiyordum napayim 🤷🏼‍♂️
aracin su ana kadar otoparkta durus performansindan memnunum 😂😂😂😂. Arada asagi inip sagini solunu kurcalıyorum, markete gittim birkac kere cok konforlu 😂😂😂

Upvote 0

[mention=18264]rline[/mention] hocam ben siparişi geçtiğimiz hafta iptal edip kaporami geri aldim. Comfortline araca, ne zaman gelecegi belli olmamakla beraber bugünün kuruyla 200+ civari ödemeyi mantikli bulmadim.
Şans eseri 2 sokak aşağıdaki sitede satilik 600 km de highlne denk geldi, piyasaya göre cok uygun fiyata verdi sahibi sagolsun. Bu ortamda arabayi degistirerek dogru bir karar mi verdim ondan da supheliyim ama cok istiyordum napayim [emoji2373]. 
aracin su ana kadar otoparkta durus performansindan memnunum [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]. Arada asagi inip sagini solunu kurcalıyorum, markete gittim birkac kere cok konforlu [emoji23][emoji23][emoji23]
Hayirli olsun hocam sizi de listeye ekledim

Upvote 0

Geri
Üst Alt