Koronavirüs ve Alınması Gereken Tedbirler

Kabul edilmedi istifası. 

Terörle mücadele konusunda başarılıydı. Elazığ depreminde sahadaydı sürekli. Cuma günü bir hatası olmuş olsa bile bu adamın tek görevi virüs değil. İstifa etmesi gereken çokomeller varken zamansız bir istifaydı.

C.B İletişim Başkanlığından Açıklama ise İstifa Kabul Edilmemiştir Deniyor. 

Şu süreçte Görevine Devam Etmesi bence Mantıklı. Kovid-19 Virüs muhabbeti Mücadelesi Çok önemli.

Ülkemiz Adına Hayırlısı Olsun Diyorum inşallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şunu anladım ki türk insanı mesafeli görüşme nedir bilmiyor

Araçlarımızı nasıl dezenfekte edebiliriz acaba?
Covid-19 etkenine karşı mucizevi bir dezenfeksiyon yöntemi yok. 

Alkol bazlı dezenfektanlar, sabun ve >60 derece ısı etkisiz hale getiriyor. 

İlki trime zarar verir, sonuncusu yakabilir ve yapması pratik değil, kala kala sabun kalıyor.

Bulaşmanın ağız, burun ve göz yolu ile olduğu düşünülür ve ellerin bu bölgelere gitmesinin esas neden olduğu hatırlanırsa elinizle değdiğiniz ve değeceğiniz her yeri temizlemek lazım. 

Bunun için bol arapsabunlu bir su hazırlayın, yumuşak bir bezi batırıp sıktıktan sonra olası tüm bölgeleri silin.  Bu temizliği yaptıktan sonra da yanınızda 70 derece ve üstü püskürtmeli kolonya taşıyın ve binmeden ellerinizi dezenfekte edin. 

Böylelikle hem temizlemiş hem de temiz tutmuş olursunuz.

%100 etkili olmasa bile bulaş riski minimuma iner.

Ve tabii elinizi ağzınıza, burnunuza, gözünüze götürmeyin. Kendinize hakim olamıyorsanız oynamamak kaydı ile maske iyi bir engel olabilir bu çerçevede. 

Bu arada UV ışınlarının da yok edici olduğunu hatırlatırım. UVB camda filtre edilse bile UVA tayfı geçer. Yani salgın boyunca olabildiğince güneşte bırakın arabayı. Ön camdan gelen UVA en azından direksiyonu temizler. 

Aracı hanımın buharli ev temizleyicisi ile temizleyip, garaja kendimi de eve kapattım. Bol bol dizi izleyip, zaman öldürüyoruz :)

Selam değerli golftutkusu üyeleri. Çok zor günlerden geçiyoruz, Allah yardımcımız olsun. Bu süreçte arabada durmadan sprey kolonyalardan elime sıkıyorum, ister istemez koltuğa ve piano black kısımlara, direksiyona bazen püskürttüğü kolonya damlaciklari geliyor. Büyük bir zararı olur mu?

Yazmayacaktım neye faydası var gerci

Dün (pazar) saat 15:30 gibi saldım uzatma kablosunu aşağı 1.kattan

Elektrik süpürgesini aldım indim arabaya ...telefondan hafif desibel müzik . Araç içi temizlik .

İn cin top oynuyor

16:15 gibi 

Sokağın en başından ambulans belirdi 

Dura dura bitisik komsu  apartmanın önünde durdu ambulans. 

Bi an tedirgin oldum , belki bizim aparmana dahi girme ihtimalleri var

Maske eldiven koruyucu saydam gözlük zaten fix ambulans personelinde

Aracın dışında malum beyaz tulumları başlıkları giyip yan apartmana girdiler.

O an aklıma bülent abi (yaş 70)

Muazzez teyze (75 civarı  ) falan geldi içim sıkıldı.

Neyse 10 dakika sonra dışarı çıktılar !

20  enfazla 22 yaşlarda bir genç ! Sedyeye koymamışlar . 2 sağlık personeli koluna girmiş yavaş yavaş ambulansa yürüdüler .

Genç delikanlının yüzüne baktım . 18 round muhammed ali den dayak yesen bu kadar dağılmazsın.. bitik durumdaydı

Ambulans hareket etti gittiler.

Sonuç

1-bu iş yaşla alakalı değil 

2- sağlık personeli ? Yürek budur! 10 binkere helal olsun ! 

Yazmayacaktım neye faydası var gerci

Dün (pazar) saat 15:30 gibi saldım uzatma kablosunu aşağı 1.kattan

Elektrik süpürgesini aldım indim arabaya ...telefondan hafif desibel müzik . Araç içi temizlik .

İn cin top oynuyor

16:15 gibi 

Sokağın en başından ambulans belirdi 

Dura dura bitisik komsu  apartmanın önünde durdu ambulans. 

Bi an tedirgin oldum , belki bizim aparmana dahi girme ihtimalleri var

Maske eldiven koruyucu saydam gözlük zaten fix ambulans personelinde

Aracın dışında malum beyaz tulumları başlıkları giyip yan apartmana girdiler.

O an aklıma bülent abi (yaş 70)

Muazzez teyze (75 civarı  ) falan geldi içim sıkıldı.

Neyse 10 dakika sonra dışarı çıktılar !

20  enfazla 22 yaşlarda bir genç ! Sedyeye koymamışlar . 2 sağlık personeli koluna girmiş yavaş yavaş ambulansa yürüdüler .

Genç delikanlının yüzüne baktım . 18 round muhammed ali den dayak yesen bu kadar dağılmazsın.. bitik durumdaydı

Ambulans hareket etti gittiler.

Sonuç

1-bu iş yaşla alakalı değil 

2- sağlık personeli ? Yürek budur! 10 binkere helal olsun ! 
Allah şifa versin kardeşimize, hepimizi de muhafaza eylesin inşallah.

@cembo hocam bu süreç psikolojimizi bozdu işte. Arabadan inip binerken kapıyı tuttuk bile diye şüpheleniyoruz. 

Ne goruyorsununuz

Ben deniz gördüm
dcfd8861d9f92c0cd479ce13c7a63bd8.jpg

Geri
Üst Alt