Golf 7.5 sıfır km şanzıman değişicek

ack937

Üye
İsim
Ahmet
Araç
Golf Mk7.5 Highline 1.5 TSI 150 HP
1.5 tsi 150 hp highline dsg araç fabrikasyon çıkışlı  şanzıman arızası onaylandı ve değişimi garantiden yapılacak denildi. Onaylamadım. 1000km de verdi arızayı. Araç değişim istedim. Doğuş merkez, aralık 2019 çıkışlı aracımı değişemeyeceğini çünkü 2019 model araç kalmadığını fatura fiyatı iade veya şanzıman değişimi teklif etti. Mevcutta 2020 üretimlerinin olduğunu ve eşdeğer olarak 2019 aralık çıkışlı araç ile denk görülmeyeceğini söyledi. Yasal süreç başlatıyorum tüketici mahkemesine başvuru yapacağım. Sonuç ne olur? 

Geçmiş olsun hocam . Yasal olarak alabileceğiniz tutar zaten fatura tutarı kadar olmaz mı? Tüketici mahkemesi bu şekilde karar verse de bence o parayı verecektir size. Bide aracı kullanmamak gerekli diye biliyorum. Değer kaybı için. Tanıdığım birisi boya sebebi ile mahkemeye verdi bilir kişi falan derken iki sene sürdü . Araba otoparkta yattı o sürede. Sonra aracın fatura bedelini ödedi ford. Şanzıman değişse zaten vw e uzak olan bir Olay değil. İlanlarda bile yazılıyor artı değer olarak sanzıman garantiden değişti gibi. Aracın bu günkü değeri onların vereceğinden fazla olur gibi geliyor bana. Karar tabi ki sizin. Tekrardan geçmiş olsun.

Upvote 0
@İlker34 fabrikasyon çıkışlı ayıplı bi araç satıldı bana. Mağduriyetim ortada. Durduk yere neden aracımın şanzımanı değişsin yoksa. 

Upvote 0
@ack937 Bu ülkede mahkeme ile ugrasilmaz, inanin bana pisman olursunuz, kazansaniz bile bu kadar cileye degermiydi diye sorarsiniz

DSG degismesi cok ciddi sorun degil, arabanin degerini düsürmez, araba fiyatlari uctu gitti, VW fabrikalari kapatiyor, bence bir an önce arabanizi tamir ettirin

Upvote 0
Bence hiç ugrasmayın alın binin veya teklif edilen rakamı alın dün 1.5 150 2019 arac 10 bin tramer kayıtlı 195 bin satıldı. Mahkeme ile filan ugrasmayın. Zaten tl değeri gün geçmeden saat başı düşüyor. Şanzuman değişmesi bence kötü bir şey değil tabi sıfır alınca insanı rahatsız ediyor. Fakat 2. El araç aldıgım vakit şanzuman değişmiş olması bence de + bir durum sıfır 

Upvote 0
Açın davayı geçin, bunlara papuç bırakmamak lazım. Gerekirse verecek 2020 modelini. 

Upvote 0
@dgn golf 7.5 hala üretim bandında mı bilen var mı? 

Upvote 0
Gecmis olsun

Dava acip bedelsiz yenileme isi biraz zor gibi

Aldiginiz fiyatla su anki fiyat arasinda ucurum vardir bu fiyatin bir kismini talep edebilirler

Kesinlikle fatura tutari iade olayina girmeyin ucan fiyatlardan dolayı çok zarar edersiniz

Onarimi yaptirip biraz bastirip 2 sene ek garanti hediye alin ya da bakım

Binin keyfini cikartin moralinizi bozmayın

Firmanin isi kolay dava acip kaybetse bile fatura tutarini öder yine kara gecer

Siz aldiginiz da 160 bin tl civari olsa aynı arac su an 230 civari olsa aradaki farki hukuki olarak kazanmak imkansiz gibi

Upvote 0
Geçmiş olsun.

Aracınızın garantisinin olmasının nedeni bu ve bu gibi durumlar değil mi ki zaten ?

1000'lerce parçadan oluşan bir makinenin birkaç parçasında sorun çıkabilir, garantiden de değişim yapılır sorunu kabul ettikleri için. 

Sektöre göre değişir muhtemelen ama 1000 parçadan 3-6 tanesinde sorun olması zaten kabul edilebilir seviyedir.

Henüz 1000 km'deki bir araçta sorun çıkması ve sizin başınıza gelmesi kötü tabi ama ihtimaller dahilinde maalesef.

Sanmıyorum ki bir marka size 1000 km de bir şey olmayacağının garantisini verebilsin, olursa çözümün garantisini verebilirler sadece.

Upvote 0
Hocam kesinlikle davadan vazgeçmeyin 15bin tramer yazacaklar satarken en az 7-8 bin tl aşağı vereceksiniz bilirkişi aradaki farkı piyasa koşullarına göre belirleyecektir böylelikle zararınızı da tazmin etmiş olacaksınız ...Dava etmezseniz şanzımanı değiştirirler aradaki değer kaybını ödemezler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0

Geri
Üst Alt