Golf gaz pedalı tepkisi

balcis

Üye
İsim
Sedat
merhabalar,

golf alma arefesindeyim. iç mekan, tasarım, kalite vs gayet güzel bir araç. 1.0tsi, 1.4tsi 3-4 araçta test sürüşü yaptım. sürüş olarak ilk dikkatimi çeken özellikle gaz pedalındaki boşluk. özellikle ilk kalkışta sanki gaz pedalında ekstra bir boşluk var gibi basıyorum da basıyorum. bende leon 1.2tsi dsg var, atmosferik değil, düşük hacim, onda da alt devirler çok dolu değil. ama golf daha güçlü olmasına rağmen gaz yiyene kadar epey basmak gerekiyor; bu da bence sürüş hissi ve konforunu (araç değil sürüş konforu) düşüren bir etken.

golf sahibi olup da benim gibi düşünen var mı? aracında sürüş modu olup da (D/S değil tabi) "ayarlanabiliyor" diyen, çözmek için ekstra pedal booster, yazılım vs kullanan var mı?

sormak için en iyi yer burası diye düşündüm.

ben 2 yıldır gaz tetikleyici kullanıyorum gayet memnunum dediğiniz gibi o hantallığı alıyor tabi kimiside yazılım yaptır uğraşma diyecektir ben o zamanlar yazılım düşünmüyordum korktuğumdan bu çözüm bana daha mantıklı geldi halada memnunum

ben 2 yıldır gaz tetikleyici kullanıyorum gayet memnunum dediğiniz gibi o hantallığı alıyor tabi kimiside yazılım yaptır uğraşma diyecektir ben o zamanlar yazılım düşünmüyordum korktuğumdan bu çözüm bana daha mantıklı geldi halada memnunum
Hangi ürünü kullanıyorsunuz hocam.

@balcis pedal Commander kullanın hocam, bu tür problemler yaşamazsınız. 36 ayrı modda kullanabiliyorsunuz. İşini çok rahatlıkla görecektir.

@ayboay bence de yazılım daha kapsamlı ve servis vs açısından daha riskli bir çözüm olabilir. pedal booster daha kolay gibi duruyor, şu halde başka araçtan golf'e geçenler benim hissettiğimi hissetti mi acaba?

siz ne aldınız fiyatları nasıl bu ürünlerin? kalkıştan sonraki devirleri nasıl etkiliyor?

@typhoons @balcis ben racechip marka almıştım hatta bu markayı tercih etmemdeki sebep bir abimde b8 passat vardı o kullanıyordu bende beğenmiştim o zaman indirim vardı 500 tl gibi bir rakama almıştım fiyatları şuan 1k olmuş galiba tam bilmiyorum kalkışta pati ile kalkıyorsunuz :)  araba sürekli canlı oluyor belli hıza kadar 120-130 çok atik oluyor bu hızlardan sonra atikliği zayıflıyor 1.6 motor sonuçta :)

sürüş profilindeki sport mod gaz kelebeği tepkilerini hızlandırıyor ve bu boşluğu yüksek oranda azaltıyor .bence denk gelirse birde sürüş profili olan bir golf deneyim hem eco hem sport modu

şu halde başka araçtan golf'e geçenler benim hissettiğimi hissetti mi acaba?
Hem de nasıl...

Hele ki eski Focus'um superchips ve sprintbooster ile takviyeliydi ve müthiş bir ataklığı vardı. 

Şanzımanı S moduna alınca biraz rahatlasa da hem kalkış konforu hem de yakıt ekonomisi için programlanmış gaz pedalı tepkisi sportif kullanıma uygun değil maalesef.

Sprintbooster kullanılabilir. BTG Maslak bayisi. Ben Focus'ta memnundum, Golf'te kullananlardan da şikayet duymadım. Aslında basit bir Opamp devresi, yani pedal akımını arttırıyor, az basıp çok akım (= çabuk açılan gaz kelebeği) elde ediliyor. Almanya fiyatları 200 Avro civarında, basit bir devre için çok para ama bence etkili. Garantiyi nasıl etkiler araştırmadım hiç.

sürüş profilindeki sport mod gaz kelebeği tepkilerini hızlandırıyor ve bu boşluğu yüksek oranda azaltıyor .bence denk gelirse birde sürüş profili olan bir golf deneyim hem eco hem sport modu
aracıma yeni sürüş modu takıldı spor modda gerçekten gaz hassasiyeti çok güzel oluyor eco modda ise tam tersi aracı tutabildiği kadar yüksek viteste tutuyor tepkime yavaş oluyor kickdown bile etki etmiyor 

@serkanhector hocam bu sonradan takılabiliyor muymuş? buradan çekinirseniz özel mesajla nerede ve kaça yaptırdığını bildirir misiniz çok sevinirim.

@serkanhector hocam nerde yaptırdınız parçalar oem mi ne kadar  ve acaba eco modda yelken modu var mı (100km ile giderken gazdan ayağınızı çekince araba deviri 0 a vurup süzülüyor mu )?

@ayboay eco modda 100 km hıza gerek kalmadan ayağınızı gazdan çekince vitesi kendisi boşa alıyor yelken moduna alıyor frene basınca vitese geçiyor rampa aşağı veya yukarı olunca yelken moduna almıyor devir ise rolanti devrinde kalıyor parçaları ben aliekspresten aldım 

Geri
Üst Alt