Araç teslimat süresi

Alehondro01

Yeni Üye
İsim
Mustafa
İyi günler arkadaşlar siparişini verdiğim araç üretimden çıkmış ve gemiye yüklemek için limana sevk edildi diye yazıyor. Burada şunu sormak istiyorum aracın gemiye yüklenmesi ve Türkiye ye gelip bayiye ulaşması tahmini kaç gün sürer. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa bilgi alabilirsem sevinirim. 

Benim 10 15 gün arası sürmüştü fabrikadan ciktiginda

15 günü buluyor. Bayinizin iskeleye uzaklığı da etken tabiki. Geminizi takip edebilirsiniz. Bununla ilgili detaylar vardı. Forumu araştırıp bulabilirsiniz. Geminin güzergahına, kalkışına vs. Değişiyor. Normalde önce Pire’de sonra TR’de duruyor. Bazen ara duraklar ekliyor. 

Mesela gemiye binmeden önce limanda benim aracım çok beklemişti. Ama en iyisi gemi takibi. Forumu biraz kurcalayın, arama kısmına yazın. Bulursunuz

İyi günler arkadaşlar siparişini verdiğim araç üretimden çıkmış ve gemiye yüklemek için limana sevk edildi diye yazıyor. Burada şunu sormak istiyorum aracın gemiye yüklenmesi ve Türkiye ye gelip bayiye ulaşması tahmini kaç gün sürer. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa bilgi alabilirsem sevinirim. 
Üretim tamamlandıktan sonra 7-10 gün arası tren ile limana taşıma süreci sürer., Oradan gemilere yüklenip (1gün sürer)., Slovenya’nın koper limanından kalkar., 4-5 gün içinde Dilovası-Efesan Limanı/Kocaeli 

1-3 gün arası gümrük işlemleri tamamlanıp., Tırlara yüklenip bayilere dağıtılır.. 

Tam detaylar burada; 

@Alehondro01 hocam sorunuzla alakası yok ama, Golf için şuan özel sipariş alınıyor mu? Aracınız özel sipariş mi yoksa standart bir araç mı?

Benim aracım için rota şu şekilde olmuştu: Emden (araç buradan gemiye yüklendi) > Antwerp > Valensiya > Limasol > İskenderiye > Darıca.

Süreyi hatırlamıyorum maalesef bir aya yakın sürmüş olmadı. Tamamen gemideki diğer araçların nereye teslim edileceğiyle alakalı. Araçlar limana indikten sonra 2-3 gün içinde ithalat ve gümrük işlemleri tamamlanıp bayilere sevk ediliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Alehondro01 hocam sorunuzla alakası yok ama, Golf için şuan özel sipariş alınıyor mu? Aracınız özel sipariş mi yoksa standart bir araç mı?

Benim aracım için rota şu şekilde olmuştu: Emden (araç buradan gemiye yüklendi) > Antwerp > Valensiya > Limasol > İskenderiye > Darıca.

Süreyi hatırlamıyorum maalesef bir aya yakın sürmüş olmadı. Tamamen gemideki diğer araçların nereye teslim edileceğiyle alakalı. Araçlar limana indikten sonra 2-3 gün içinde ithalat ve gümrük işlemleri tamamlanıp bayilere sevk ediliyor.
Şuanda özel sipariş alınıyor ama çoğu bayinin sipariş kotaları dolu görüşmeniz bayilerle

Şuanda özel sipariş alınıyor ama çoğu bayinin sipariş kotaları dolu görüşmeniz bayilerle
Kasım ayında araç baktığım zaman artık sipariş üzerine üretim yapılmıyor denilmişti. Demek ki durum değişmiş. @Alehondro01 de bizi bayiyle anlaşma, sipariş tarihi ve donanımlar hakkında bilgilendirirse hayırlı olsun deriz. Sipariş vermeyi düşünenlere faydası olur.

Kasım ayında araç baktığım zaman artık sipariş üzerine üretim yapılmıyor denilmişti. Demek ki durum değişmiş. @Alehondro01 de bizi bayiyle anlaşma, sipariş tarihi ve donanımlar hakkında bilgilendirirse hayırlı olsun deriz. Sipariş vermeyi düşünenlere faydası olur.
Bende sipariş verdim beklemedeyim. 05,03,2020 tarihinde mayıs başı diye bekliyoruz fiyat konusunda kesin birşey yok önümüz biraz karışık 

@forzaGilles @Mugzy  Araç eskiden olduğu gibi sipariş edilmedi. Ama sağolsun müşteri temsilcimiz istesiğimiz gibi bir aracın üretileceğine dair bilginin kotaya düştüğünü görünce verdiğimiz kapora ile hemen aracı opsiyonlamış. Bize de sipariş kodunu verdi biz de aşamaları bu şekilde takip ediyoruz. Aracın sevkiyat durumunu fotoğraftaki gibi. . 

Screenshot_20200315_163707_pixelplus.volkswagenim.jpg

Geri
Üst Alt