1.4 tsı 170 hp hakkında

tcu_halil

Üye
İsim
Halil
Selamlar abilerim gardaşlarım 1.4 tsı 170 hp hakkında kullanan sorun yaşayan bilgisi olan varmıdır varsa paylaşırsa sevinirim şimdiden sağolasınız 

Selamlar abilerim gardaşlarım 1.4 tsı 170 hp hakkında kullanan sorun yaşayan bilgisi olan varmıdır varsa paylaşırsa sevinirim şimdiden sağolasınız 
@tcu_halil Mk5 kasanın GT versiyonlarındaki motordan bahsediyorsunuz herhalde. Pek bilgim yok ama yalnızca turbo beslemeli mi acaba yoksa turbo+supercharger mı? 

Malum 160lık turbo+supercharger beslemeli motorlarda sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu da aynı mantıkla üretilmiş bir motor ise iyi düşünmek lazım bence.

Sc ve turbo var 170’liklerde zincir problemi var piston yatak gibi sorunlardanda bahsediliyor jetta 5 ve golf 5’lerde var bu motor 2008 ve sonrası alın alacaksanız 2007’lerde daha fazla sorun var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@metinkar evet abi ayrıca jetta da varmış @frknyldrm biraz araştırdım @Gökhan Bilgin dediği gibi sc+turbo varmış ayrıca 2008 öncesinde dediği gibi sıkıntılar varmış sanırım bi jetta bulmuştum 180 bin km civarlarında 2007 sanırım uzak durmak gerekecek 

VW GOLF5 de olan bir kombinasyon

Volkswagen Golf 5 GT 1.4 TSI 170 Motor teknik özellikler

Motor :I 4

Yakıt Tipi :Benzin

Yakıt Sistemi :Fuel Stratified Injection

Motor pozisyonu :Trasnvers

Silindir hacmi :1390 cm3

Silindir çapı x Silindir içi vuruş :76.5 x 75.6 mm

Valf sayısı :16 valf

Türbin :Turbo + Supercharger + Intercooler

Sıkıştırma Oranı :9.7

Maksimum beygir gücü :170 PS or 168 bhp or 125 kW @ 6000 rpm

Maksimum tork :240 Nm or 177 lb.ft @ 1750 rpm

Çekiş :FWD

şanzıman :

6 vites Manual 

Volkswagen Golf 5 GT 1.4 TSI 170 Yakıt tüketimi, Emisyonu

Yakıt tüketimi - Ortalama:7.2 L/100km

Yakıt tüketimi - Extra Urban:5.9 L/100km

Yakıt tüketimi - Şehir içi:9.6 L/100km

Menzil :763 Km

Depo hacmi / Yakıt Tankı / Deposu kapasite :55 L

Co2 Emisyonu(gr/km) :173 g/Km (Volkswagen)

Arkadaşımda 2006 gt 170 hp vardı Sattı Kurtuldu hocam. O kadar söyleyeyim :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ender anladım hocam ben bi jetta buldum da 170 lik olandan sanırım nadir bir araç ancak sizlerinde değerli yorumlarıda intdekiler ile aynı çok yakar ve kronik problemler konusunda çekincelerim bir hayli fazlaca ayrıca sağol hocam 

Geri
Üst Alt