Keyless go üzdü :(

İsim
Serkan
Merhaba arkadaşlar bugün başıma şöyle bir durum geldi, işyerine araba ile gidiyorum golfü bırakıp şirket arabası ile danışmanlık yapıyorum akşamda da şirket arabasını bırakıp golf ile eve gidiyorum. Bugün şirket arabasını otoparka bıraktım bilgisayar çantamı ve montumu golfün bagajına koydum bagaj kapağı kapanınca otomatik olarak bagaj kilitlendi(normal bir durum) Fakat anahtar montun cebindeydi ve ben farkında değildim. Şirket arabasının anahtarını danışmaya bıraktım. Geri geldim golf açılmadı ve jeton düştü :)  gidip evden yedek anahtarı aldım geldim, Allahtan ev uzak değildi, karsa gitsem orda başıma böyle birşey gelse ne yapabilirim :)  ??

Merhaba arkadaşlar bugün başıma şöyle bir durum geldi, işyerine araba ile gidiyorum golfü bırakıp şirket arabası ile danışmanlık yapıyorum akşamda da şirket arabasını bırakıp golf ile eve gidiyorum. Bugün şirket arabasını otoparka bıraktım bilgisayar çantamı ve montumu golfün bagajına koydum bagaj kapağı kapanınca otomatik olarak bagaj kilitlendi(normal bir durum) Fakat anahtar montun cebindeydi ve ben farkında değildim. Şirket arabasının anahtarını danışmaya bıraktım. Geri geldim golf açılmadı ve jeton düştü :)  gidip evden yedek anahtarı aldım geldim, Allahtan ev uzak değildi, karsa gitsem orda başıma böyle birşey gelse ne yapabilirim :)  ??
Mazda 6 aracımızda sesle uyarı verip bagajı açıyordu kitlemiyordu

Upvote 0
Keylessgo ve anahtarsız çalıştırma çok güzel bir özellik fakat çok fazla açıpı olan bir sistem sanırım hırsızlar frekansını tutturup bi şekilde lüx araçları bile çalıyorlar Tesla yı bile

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@mutlubey17 Anahtarın mesafesini çok iyi ayarlamışlar araba açılınca anahtarı dışarıya araba 5 cm yakın mesafeye koyunca bile çalışmıyor anahtar bulunamadı diyor, hatta anahtarı başka birine verip direksiyonda sen otur o da cebinde anahtar ile kafasını içeri soksun yine çalışmıyor. Arabayı stop et kapıdaki sensöre elini okutmazsan kapılar kilitlenmiyor, araba kilitli bagaja yaklaş elini ambleme koy bagaj kapağı açılıyor(diğer kapılar açılmıyor) sonra kapağı kapat kendi kilitleniyor. Ben montu arka koltuğa koysaydım kilitlenmeyecekti bagaja koyduğum için kilitlendi.

Upvote 0
Geçmiş olsun hocam. Anahtarınız montunuzun cebindeydi. Yanında da laptop çantanız vardı. Laptop çantanız anahtarın üstünü Kapatacak şekilde mi duruyordu?

Şayet böyle bir durum varsa sensörler anahtarı algılayamıyor. Bunu en basit şu şekilde denersiniz. Anahtarı cebinize koyun koltuğa oturun laptopunuzu da anahtarın üzerine gelecek kucağınıza alın ve engine start butonuna basın. Anahtar algılanmadı uyarısı çıkacaktır. Bağajda da ayni durum yaşanmış olabilir. 

Araçlarımız yalnızca sürücü kapısı kapalıyken kilitlenebilir. Kilitleme işlemi sırasında diğer kapılardan birisi açık olsa dahi kilitleme gerçekleşir. Eğer siz açık kapılardan birinden anahtarı içeri bırakır sonra kapıyı üzerine kapatırsanız anahtar algılanır ve tüm kapı kilitleri tekrar açılır. 

Eğer aynı şartlar altında anahtar bagaja bırakılır bagaj kapağı kapatılırsa anahtar bagajda olduğu için yalnızca bagaj kilidi tekrardan açılır. Bu durum yalnızca keylessli araçlara özeldir.

Tekrar geçmiş olsun. 

Upvote 0
@MSE Teşekkür ederim, bagaja ağır olan önce laptop çantasını koyarım hep üstüne veya yanına montu koyuyorum :)  Benim tahminim pandizot bağlantıyı kesti anahtar dışarıda gibi algıladı kitledi, açmak için gidince de anahtar olmayınca açılmadı :D  

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba, keyless te şöyle bir durum var, anahtarı içeride unuttunuz, kapılar kilitlemeye çalışsanız da kilitlemiyor. Ancak uzun süreli olarak kapı kapalı ve uyarı verdiği halde içeriden anahtarı almazsanız kendi kendine kapıları kapatılıyor ve yedek anahtar olmadan açmıyor. Muhtemelen içeride unutulması durumunda aracı güvenli halde kapamak için bu tepkiyi veriyor.

Upvote 0
Bu durumun bir kodlamasını görmüştüm. Bagaj açıkken aracı kilitleyip bagajı kapatmadan önce anahtarı içerde unutursanız sanırım 28 saniye daha açık kalıyordu bagaj kapağı. Sonra kapanıyor tabi. Kodlama buna çözüm olabilir. Fakat biraz daha süre uzarsa yapacak bir şey yok gibi [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@yavuzbattal Yarın anahtarı bagaja koyup kapağı kapatsana bakalım ne olacak :D  
Serkan aracı yıkarken içeride montumu unuttum da buradan tecrübe. İşin kötüsü ne oldu biliyor musun? Yedek anahtarın pili bitmiş haberim yok, aracı açacağım  derken kafayı yedim... (Yani anahtar aracın neresinde olursa olsun bir süre sonra araç kendini kapatıyor.) Bu arada birbirimize yakınız, ben Darıca'dayım....

Upvote 0

@serkan_kala hocam anahtarı bagaj kısmında unuttuktan sonra bagajı açmayı denediniz mi?Diğer kapılar kilitleniyor fakat anahtar bagaj kilidine yakın olduğu için bagajı tekrar açılabiliyordu sanırsam.

Upvote 0

Geri
Üst Alt