Bu parçayı bilen var mı

Culture33

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Arkadaşlar selamlar, fotoğrafta işaretlemiş olduğum parçanın adını/ne işe yaradığını bilen var mı?

IMG_7689.JPGse

97fede77f87487e64cf84b929fc529ac.jpg

Külbürtör havalandırma valfi ve borusu ordan filtreye geliyor. Bolca kurum yapmaya sebep olur . İlerleyen kilometrelerde valf kurumdan işlemini gerçekleştirmemeye başlar . Araca uzun süre binmeyi düşünüyorsanız ucunu oil cath cane bağlayan derim .

Külbürtör havalandırma valfi ve borusu ordan filtreye geliyor. Bolca kurum yapmaya sebep olur . İlerleyen kilometrelerde valf kurumdan işlemini gerçekleştirmemeye başlar . Araca uzun süre binmeyi düşünüyorsanız ucunu oil cath cane bağlayan derim .
İşin garibi, hortum bağlı değilken (servis takmamış) daha az yakıyordu sanki. Tuhaf

Günaydın hocam, ucunu oil cath cane  bağlayın dediniz tam anlayamadım. muhtemelen 80-90 binde satarım.

araç 30.000 bakımından çıktı, ve o hortum fotoda görüldüğü gibi hava filtresindeki yerine takılmamıştı. 3 gün böyle kullanmışım, yağ ve cam suyu kontrolü sırasında, takılmadığını fark ettim ve kendim taktım. bunun takılmamış olmasında zararı havadaki tozu emmesidir diye düşünüyorum, ama şöyle bir faktör de var araç ile 180-200 de bastım 120 ile de gittim bi 45-50 km de 70-80 km hız ile gittim ve 350 km yol yaptım. 5,7 LT benzin yakmışım. (bu 5,7 yakıt aldıktan sonraki hesaplama ile bulundu, yol bilgisayarının yazdığı daha da az, 5,1'di)

Geri
Üst Alt