Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Bu gece Yarısından başlamak kaydı ile  51 YKR indirim uygulanacak .

Ben Dün yakıt almış ve Fullemiştim Kendim adıma Üzgün olsamda Yeni fulleyecek Dostlarımız adına mutlu olurum :)  

Şu anda benzin 4.30 olmalı hatta sabah olmalıydı fakat  petrol %7 arttı büyük ihtimal indirimden vazgeçerler yada cüzi miktar yaparlar die tahmin ediyorum...

Ayrıca artık benzin kalitesi çok düşecek hatta düştü denilebilir katkı stoklamamiz gerekiyor carpex benzin ve dizel katkisi çok iyi baya faydasını gördüm çoğu kişi katkıyı sıcak bakmasa da tsi çok seviyor tdi da fakat her katkıyı değil!...

Velhasili şu anda hiçbir yerde bulamanıyorum carpex benzin katkisi bi 10 etkili olan nereden bulabiliriz satan toptancı bulabilirmiyim acaba ? 

Katkı fiyatları da baya artacak mevcut yakıt çok yatırıp çok ses çıkaracak ve parça bozacaktir araçlarda rahat kusursuz çalışması için katkı gerekli olacaktır die düşünüyorum fakat zıt düşünceye bilgisi olan kişilerin fikirlerine de ihtiyacım yok değil:) 

Saygılarımla 
Benzin kalitesi niye dussun hocam zamlandiginda kaliteyi mi arttirmislardi? Mevcut yakit cok yaktiracak parcalari bozacak demissiniz, istasyonlar indirim geldi diye merdiven alti yakit uretmiyor ki onlara da ayni indirim yansiyor sonucta. Yasadigimiz cografya insani paranoyaklastirmiyor degil ama bu evhamla bu kaygilarla da yasanmaz yahu :)  Yakit katkisi kullanmak tercih meselesi, guvendigim istasyonlari kullandikca ben gerek duymuyorum ama sirf fiyatlar dustu diye de stoklamayla falan kendinizi yormayin, indirimli yakitin keyfini surmeye calisin nacizane tavsiyem. :)  

Daha önce de benzin motorinden ucuz olmuştu. Bu da insanları benzinli araçlara yönlendirmişti. Teşvik indirimler gelirse araç satışlarında hareketlilik olabilir.

En kısa zamanda motorine de indirim gelmeli. Dolaylı yoldan bu herkese yarar.

Bir an evvel
Benzin e 1,00TL
Mazot a 0,75Krş.

İndirim gelmeli düşüşe göre

Motorine indirim olmamasının nedeni 

Üniversite / lise vs tatili nedeniyle zaten ultra bir karayolu taşımacılığı olacak 3-4 gün....

Devletin hesabı?

Zaten çok kazanacaksınız....motorini de bi zahmet indirimsiz alın ?

Önümüzdeki salı indirim olacakmış ! 

Olmazsa zaten tdi yalan olur bu gidişle 

Mazot yavvv???

Petrolün en işe yaramaz çamurlu ishal olmuş türevi ! 

Hamsinin levrekten pahalı olmasıyla eşdeğer bir durum?

Kıçı kırık mazot daha pahalı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zamlar tatil öncesi ve tatilin sonu nasıl olsa alacaklar mantığıyla  anında,

indirimler tatil araları ya da hafta içleri yapılıyor. Alan alsın da ondan sonra indireyim mantığı ile geciktiriyorlar.
@Savatage haftaya motorinde indirim olursa yukarıdaki tez motorin için tutacak gibi duruyor.

@cembo benzine kolonya ayarı yazın hocam siz konuyu yanlış anlamışsınız ucuz benzin kalite düşecek dedim zannettiniz fakat şu anda değeri 4.68 olmalı ham petrol 32 şu anda az çok hesaplama isini bilirim fakat korona benzin içeriği de değişiyor 3 aylık en azından haberlerde duyduğum bilgiye dayanarak dramatize yaptım...

@cembo şimdi gördüm hocam serviste çalışan usta yazmış olduğum bilgileri verdi bende olduğu gibi paylaştım demekki sıkıntı olmuyormuş artık zamanla gorucez ben yine de katkı kullanımi mi her 5000 km de bir depoya atardım onu 2 bin km ye indirmeyi düşünüyorum şahsi fikrim taktir sizindir saygılarımla 

motorinden daha ucuza benzin almak... :)   dizelciler çıldırıyor. :)

A83A473C-9CCA-4B4F-BEC7-177606122005.jpeg

@ZITIPAŞA Maksat laf olsun hocam :)  daha önce böyle bir görüntü oluştu mu bilmiyorum. Uzun zamandır dizel hep ucuzdu...

@farukal  bir kere daha olmustu hocam sanirim, sonra dizelede indirim gelmisti bakalim yine indirim gelecek mi dizele bende onu bekliyorum :)

Geri
Üst Alt