Golf cahilinden türlü sorular

Nightmare

Yeni Üye
İsim
Emre
Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz hafta üye olduğum forumunuza (artık forumumuza) 2017 model 1.4 TSI 150 hp bir araç alarak resmi olarak katılmış bulunmaktayım. İlk izlenimim aracın beklentilerimin üzerinde bir performansının olduğu yönünde. Görsel olarak zaten çok söylenecek bir şey yok, oldukça zarif bir araba.

Benim sizlere bir kaç sorum olacak:

1- Öncelikle bu app connect olayını nasıl yapacağız? Araçta olan bir özelliğin aktivasyonu için 2000 TL gibi bir ücret mi ödememiz lazım? Bunu dışarıda yaptırabilir miyiz ve ne kadar tutar?

2- Bursa'da olan bir arkadaş var mı acaba aramızda? Gizli özellikleri açtırabileceğim bir yer var mıdır buralarda?

3-Aracımın lastikleri bitik durumda. Bana dört mevsim sıkıntı çıkarmayacak bir lastik önerisinde bulunabilir misiniz?

4- Son olarak beyaz aracın renk kodu LC9A mı? Araçta her yere baktım yazan bir yer bulamadım.

Güzel bir dostluk ve muhabbet dileğiyle...

Gizli özellik için mesaj atabilirsiniz yıldırım tarafındayım yakınsanız gelin bakarız. App connect hakkında @MSE hocanın çalışmaları var görürse yazacaktır diğer sorulara bilen arkadaşlar daha net yazacaktır

Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz hafta üye olduğum forumunuza (artık forumumuza) 2017 model 1.4 TSI 150 hp bir araç alarak resmi olarak katılmış bulunmaktayım. İlk izlenimim aracın beklentilerimin üzerinde bir performansının olduğu yönünde. Görsel olarak zaten çok söylenecek bir şey yok, oldukça zarif bir araba.

Benim sizlere bir kaç sorum olacak:

1- Öncelikle bu app connect olayını nasıl yapacağız? Araçta olan bir özelliğin aktivasyonu için 2000 TL gibi bir ücret mi ödememiz lazım? Bunu dışarıda yaptırabilir miyiz ve ne kadar tutar?

2- Bursa'da olan bir arkadaş var mı acaba aramızda? Gizli özellikleri açtırabileceğim bir yer var mıdır buralarda?

3-Aracımın lastikleri bitik durumda. Bana dört mevsim sıkıntı çıkarmayacak bir lastik önerisinde bulunabilir misiniz?

4- Son olarak beyaz aracın renk kodu LC9A mı? Araçta her yere baktım yazan bir yer bulamadım.

Güzel bir dostluk ve muhabbet dileğiyle...
MErhaba hocam;

Kısaca cevap verecek olursam sorularınıza 

1-APP connect servisten açtırmanızı tavsiye ederim Fiyat biraz fazla olsada, Diğer Türlü açılma yöntemleri yazılımsal olduğundan Güncelleme veya belirli bir süre sonra sorun yaşatabilir. Şayet media cihazınızda ileride değişim öngörüyorsanız APP connect için 2000 tl vermenizi tavsiye etmem.

2-Bursa da çok sayıda Forum üyemiz var Hatta Güzel bir Grup kurarak arasora buluşma etkinlikleri vs de yapılyor onlardan bu konuda yardım alabilirsiniz.

3- Bursa da yaşıyorsanız 4 mevsim lastik kullanmanızı önermem doğrusu . Kış aylarında KAr buz ve Uludağ düşünüldüğünde 4mevsim adında tabri edilen lastiklere pek güven vermiyorum. Kışın Kış lastiği yazın yaz lastiğiöneririm aynı zamanda lastikleriniz dönüşümlü kullanılacağından ekonomik de olmuş olurlar.

4-beyaz kod doğru LC9A lakin aracınızın kullanım kitapçığında da yazar ŞAse de de hatta  Garanti kitapçiğinda da olabilir.

@Ender 

Media cihazını yenilemem sanırım. 2000 TL iyi para, insan acıyor açıkçası :)  

Lastik konusuna gelirsek, son 3 yıl iki aracıma da yazlık ve kışlık lastik aldım. Bursa'da doğru düzgün ne kar ne buz oldu. Bu sene kar bile yağmadı neredeyse. Ne yapsam bilemiyorum.

Sadece Bursa için düşünmemek lazım. Özellikle şehirler arası yolculuklarda çok öenmli ve gerekli oluyor. Ayrıca Uludağ'a çıkmıyor musunuz ?  :)  

Şaka bir yana kar buz  olması gerekmiyor Kış lastiği için, Hava sıcaklıkları 8 derecenin altında Kış lastiğini şiddetle tavsiye ederim ister Bursa ister İstanbul İster Kars ister Sivas isterse Antalya olsun :)  

Benim araçla aynı özellikler hocam. 4 mevsim Good Year 225/45R17 94W lastik kullanıyorum çokta memnunum hem performans açısından hem konfor açısından.
Gizli özellikleri Bursada açan @Gökhan Bilgin arkadaşımız var. Mutlaka yardımcı olacaktır size.
Ender hocam'ın da dediği gibi eğer App connect'i kullanacaksanız serviste yaptırmanızı tavsiye ederim, illegal iş her zaman problemli olmuştur.

Aramıza yeni aracınızla hoşgeldiniz.  =) 

20180707_091258.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Recep Gül  Hoşbulduk hocam. 

Lastik önerinizi mutlaka dikkate alacağım. App connect konusunu da bir şekilde çözeceğiz artık :)

2000 bin lira vererek bu app connect denen olaya girmeniz abes olur! 

Girmeyin ..

Yeltenmeyin ! 

Nitelikli Dolandırıcılık mağduru olmayın!

Helal ederi /faydası/ sevabı 

Aktivasyonu / şifresi Anca 300-500  lira edecek birşeye 2000 bin lira vermek ! Tam komedi olur....

Corona aşısı bile 200 lira olacakmış 

2000 bin lira vererek bu app connect denen olaya girmeniz abes olur! 

Girmeyin ..

Yeltenmeyin ! 

Nitelikli Dolandırıcılık mağduru olmayın!

Helal ederi /faydası/ sevabı 

Aktivasyonu / şifresi Anca 300-500  lira edecek birşeye 2000 bin lira vermek ! Tam komedi olur....

Corona aşısı bile 200 lira olacakmış 
Fiyat olarak gerçekten pahalı hocam. 2000 TL verip açtırmaya değer mi tartışılır! 

Berlin'de ki servisler işçilik dahil 200 euro ya açıyorlar. Bu 200 euro'nun karşılığı 1.392 küsür TL yapıyor geriye kalan 5 Bin TL ne için alınıyor ??? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben bu arkadaşların nasıl çalıştığını anlamadım açıkçası. Türk bir ekip mi bunlar? Türkiye-İspanya-Polonya gibi bir çok yere iş yapmışlar. Türkçe bilgilendirmeleri var. Sizin bir bilginiz var mı çalışma şekilleri hakkında?
Bilmem hiç sormadım ama yaptıkları işler baya kaliteli görünüyor

Geri
Üst Alt