Araç içi aydınlatma arızası geçmiyor

Onurrr

Yeni Üye
İsim
Onur
Herkese merhaba,
Aracım 2013 golf 7 highline. 5 kez elektrikçiye gittim.Bütün lambalar yandığı halde araç içi aydınlatma arızası (sarı üçgen içerisinde ünlem) bir türlü geçmiyor.İşin ilginç yanı vag kablosunu bağlayıp bütün hataları sildiklerinde uyarı sönüyor,ne zaman ki kabloyu çıkartıyorlar sarı üçgen uyarısı geri geliyor.Elektrikcinin yazılımsal olabilir demesi üzerine gittigim vag işleriyle ilgilenen yerde usta bu durumun kronik olduğunu,yazılımın güncellenmesi gerektiğini,bu sayede geçeceğini söyledi.Uçuk bir rakam istediği için yaptıramadım.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.İyi akşamlar.
Not: Arka beyaz ambiyans led lambalarının yanmadığını farkettim bundan olabilir mi uyarı?

Merhaba

Arka ambians hic bir aracta yok diye biliyorum

Yol bilgisayarinda arac durumu ekraninda bilgi var mi genelde hangi taraf ne ampulu olduğunu yazıyor

Plaka led varsa patlamis olabilir mi?

Gözle kontrol tam ya da yarim isik veren aydinlatma var mi?

Upvote 0
Arka ambians derken tepedekiler ise olabilir

Arka kapi ambians anladim ben

Imza : çaylak golfcu

Upvote 0
Merhaba hocam,

Arka ambians hic bir aracta yok diye biliyorum
-Yarın elektrikçiye sorup tam emin olmak istiyorum ben de.

Yol bilgisayarinda arac durumu ekraninda bilgi var mi genelde hangi taraf ne ampulu olduğunu yazıyor

-Yol bilgisayarında sadece araç içi aydınlatma hatası olarak yazıyor neresi olduğuyla ilgili bilgi yok.

Plaka led varsa patlamis olabilir mi?

-Kontrol edildi ve patlamadığı görüldü

Gözle kontrol tam ya da yarim isik veren aydinlatma var mi?

-Her şey çalışır görülüyor.

Upvote 0
Herkese merhaba,
Aracım 2013 golf 7 highline. 5 kez elektrikçiye gittim.Bütün lambalar yandığı halde araç içi aydınlatma arızası (sarı üçgen içerisinde ünlem) bir türlü geçmiyor.İşin ilginç yanı vag kablosunu bağlayıp bütün hataları sildiklerinde uyarı sönüyor,ne zaman ki kabloyu çıkartıyorlar sarı üçgen uyarısı geri geliyor.Elektrikcinin yazılımsal olabilir demesi üzerine gittigim vag işleriyle ilgilenen yerde usta bu durumun kronik olduğunu,yazılımın güncellenmesi gerektiğini,bu sayede geçeceğini söyledi.Uçuk bir rakam istediği için yaptıramadım.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.İyi akşamlar.
Not: Arka beyaz ambiyans led lambalarının yanmadığını farkettim bundan olabilir mi uyarı?
 bu işten çok para isteyen tiplerden uzak durun öncelikle.

Uyarı sürekli yandığına göre Akım kaçağı ,şase yapmış olma ihtimali yüksek. Ayrıca Uygun olmayan bağlantılar yada Farklı tip ampül kullanımları da olabilir. Torpido ayak altı makyaj aydınlatma geri vites lambaları dahil hepsini kontrol etmekte fayda var.

Upvote 0
@Ender Durumun yazılımsal olacağını düşünmüyorsunuz anladığım kadarıyla? Peki arka kapı beyaz ambiyans ledleri normalde yanıyor mu highline modellerde bir bilginiz var mıdır ?

Upvote 0
@Ender Durumun yazılımsal olacağını düşünmüyorsunuz anladığım kadarıyla? Peki arka kapı beyaz ambiyans ledleri normalde yanıyor mu highline modellerde bir bilginiz var mıdır ?
orjinal de öyle bir uygulaması yok araçlarımızın fabrikasyon olarak . Sonra dan yapılmış ve hata oradan kaynaklanıyor olabilir.

Upvote 0

anladım üstad, İzmir de olsaydınız iyi bir dostuma yönlendirecektim, inşallah çözülür sıkıntı tez zamanda.

Upvote 0

Geri
Üst Alt