AIRBAG renkleri farklı, bilgisi olan?

sergentunc

Üye
İsim
Sergen
Merhaba arkadaşlar 1500km'de iken 3 gün önce aldığım Golf aracımın şimdi dikkatimi çekti perde airbag yazılarında renkleri farklı. Acaba fabrikasyon olarak mı böyle geldi yoksa bir sorun mu olmuştur. A'dan Z'ye de ekspertize soktum alırken hâlbuki ama yine de bir işkillenmedim değil.

BFA68B61-3003-453A-95D7-0D9C8C44D502.jpeg

F58C4247-C963-4C75-BAE4-AE437B723D50.jpeg

Fabrikasyon değil tabi ki hocam, trimi söküp arkasına bakmak lazım. Emniyet kemerleri işlemli değildir inşallah.

Merhaba arkadaşlar 1500km'de iken 3 gün önce aldığım Golf aracımın şimdi dikkatimi çekti perde airbag yazılarında renkleri farklı. Acaba fabrikasyon olarak mı böyle geldi yoksa bir sorun mu olmuştur. A'dan Z'ye de ekspertize soktum alırken hâlbuki ama yine de bir işkillenmedim değil.

Ekli dosyayı görüntüle 28801

Ekli dosyayı görüntüle 28802
Aynı olması gerekir. Koyu tavanlı araçlarda koyu,  açık reklilerde açık renkli olmalı. Fabrikada böyle takılmış olma ihtimali var mı  yok mu yorumsuz.

@sergentunc kesinlikle olmamalı. bence bir baktırın. En iyi senaryo düştü siyah taktılar ama neden düşsün.

Olmamasi lazim hocam, arac fabrikadan cikarken kontrol ediliyor muhakkak farkedilirdi detayli bir ekspertiz yaptirin derim ben

Yorumlarınız ve bilgilendirmeleriniz için sağolun arkadaşlar benden önce ki sahibiyle de konuştum şimdi vallahi hiç dikkat etmedim dedi zaten doğuştan satın alınan satış temsilcisi arkadaşın da adını soyadını aldım. Ben de baktım aracın sağında solunda hiçbir yerinde işlem yok ama yarın gidip bir soracağım yine de. Kafamız rahat olsun 😊

Yorumlarınız ve bilgilendirmeleriniz için sağolun arkadaşlar benden önce ki sahibiyle de konuştum şimdi vallahi hiç dikkat etmedim dedi zaten doğuştan satın alınan satış temsilcisi arkadaşın da adını soyadını aldım. Ben de baktım aracın sağında solunda hiçbir yerinde işlem yok ama yarın gidip bir soracağım yine de. Kafamız rahat olsun 😊
@sergentunc Hocam bugün expertiz işlemi yapan yerlerin dahi kimisi araçtaki kusurları göremiyorken bu öyle sağına soluna bakma ile olacak iş değil. Umarım sıkıntılı bir durum yoktur. Önceki sahibi de arabaya hiç bakmamış herhalde, nasıl görmez enteresan.

Ekli dosyayı görüntüle 28801

Ekli dosyayı görüntüle 28802
Bu durumu sizin farketmemeniz  çok normal ama expertiz yaptırdığınız yerin farketmesi lazımdı işinin ehli olmadığı anlaşılıyor genelde boya kontrolü sonrası boyada bir sıkıntı görmeyince airbaglerin açılmayacağını düşünüp sağlam yazıp geçiliyor fakat airbag alttan hasarla da açılabilir. İlk defa böyle bir şey görüyorum tamirli bile çıksa siyah takan kimse bulup yılın üstünzekalısı ödülünü vermek lazım.

Sizin bakmanızla bişey anlamanız çok zor., bu iş bir sanattır., aracın doğuş oto dan alınmasıyla veya önceki sahibinin lafıyla iş yapmayın, itibar etmeyin., daha önce götürdüğünüz ekspertiz firmasına da güvenmeyin., gidin başka bir yerde tekrardan doğru dürüş her yerini kontrol etsinler., 

Fabrika hiç bir şekilde beyaz tavan döşemesi olan araca siyah kapak takmaz..!!

Aracı satın almışsınız bu saatten sonra ne eski sahibi, ne doğuştaki satış temsilcisi kimsenin umrunda olmaz..

aliexpresste satılıyordu sanki bu kapaklar kendi çapında yapılmış bir modifikasyon mu acaba bilemedim

Eski sahibiyle de konuştum o da dünyadan habersiz. Vallahi ben de hiç bilmiyorum yarın satın aldığımız satış temsilcisine sorduralım bir dedi. Sabah gideceğim ve kendi servisinde bu durumun neden kaynaklandığını soracağım. Yeni araba az paralar vermiyoruz hata ile takılmış düşmüş tekrar takmış olsalar dahi kabul etmeyeceğim.

@erkan163 haha aynen dostum umarım yanlışlıkla orada o şekildedir. Canım bayağı sıkıldı çünkü

Geri
Üst Alt