Kapı kolunu çıkarırken kırılan parça?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Okadar kişi okuyor sadece 1 kişi cvp yazıyor formun kimseye faydası kalmamış olan birkaç kişi hariç gerisi kepçe izlerken çekirdek kıran mahalle tayfasına benziyor 

Upvote 0
@Fotoburak27 hocam sanki kapağın parçası gibi gördüm ama foto parlamış o kısmı kapaksa eğer cıkmacılardan bulunabilir. ama komple kapı koluysa bu konuda bilgim yok.

Upvote 0
Okadar kişi okuyor sadece 1 kişi cvp yazıyor formun kimseye faydası kalmamış olan birkaç kişi hariç gerisi kepçe izlerken çekirdek kıran mahalle tayfasına benziyor 
Hocam bence yanlis bir düşünce 45 dakika olmuş hemen çözüm fikir verilmesini bekliyorsunuz

Bugün pazar herkes bir yerlerde 1-2 gün sabredin cevap gelmezse basliga guncel cekin başlıklar arasinda kaybolabilir

Ben gördüğüm bildigim konularda fikrimi yaziyorum herkes gibi her gören bilgisi olduğu anlamina gelmez

Sizin bu foto ile ilgili hic fikrim

Bilen birileri varsa mutlaka bilgilerini paylasacaktir

Upvote 0
Hocam geçmiş konular daki bir resime göre yorum yaparsak söktüğünüz trimin(kapağın) geçme kilidi kırılmış gibi duruyor.

Upvote 0
@Salim sorun olur mu bu sekilde kullanmak o parça kapıyami ait yoksa çıkardığım o parçayami ait

Upvote 0
Golf 7 on yolcu kapısını sökmek istersen resimde görülen kolu çıkarırken kırdım bu parça neye ait pahalı mı yada önemlimi ve nerden alabilirim yardımcı olursanız sevinirim 

Ekli dosyayı görüntüle 28800
Fotoğraf yetersiz. Kırılan tarafın diğer parçası çıkardığınız yerde mi? Oranın da fotoğrafı gerekir. 

Bu kadar resme ancak kendi araçlarımızdakini söküp bakıp yorumlamak gerekir.

Bu düşünce @HONEY arkadaşımızın dediği gibi. Herkes her konuda tecrübe edinememiş olabilir. Nasıl ki siz ne işe yaradığını bilmiyorsanız başkasının da bilememe ihtimalini düşünmeniz gerekir. Laf sokayım da işim hallolsun tarzında konuşmalarda cevap almanız daha da gecikebilir. 

Burada paylaşılanların tamamen tecrübe ve gönüllülük esaslı olduğunu düşünürüm. Bazen, ben de birilerine bi faydam dokunmuş mudur diye de kendime sormadan geçmem.

Bu parça neye göre önemli neye göre önemsiz.. Sürüş güvenliği açısından sorun olacak bir parça gibi gözükmüyor ya da yapıyı açıp kapatmada sorun teşkil etmez.

Genellikle parçaların üzerinde parça kodu yazar. Kırılan parçanın devamı neredeyse parça kodunu bulabilirsiniz. Daha sonra herhangi bir vw servisini arayıp(haftaiçi+cumartesi) yedek parçadan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Upvote 0
Kusura bakmayın ama çok iyi bildiğim birşey olsa bile (şahsım adına) bu üsluptan sonra cevap yazmazdım size. Yine forumda o kadar iyi niyetli arkadaşımız var ki size yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Upvote 0
@Salim sorun olur mu bu sekilde kullanmak o parça kapıyami ait yoksa çıkardığım o parçayami ait
Hocam önce kırılın parça nereye ait kapı pandizotumu yoksa trim'e mi onu tespit etmek lazım bence kırılan parça loctite tarzı güçlü yapıştırıcı ile yapıştırılırsa sorun olmaz.

Upvote 0
Hocam önce kırılın parça nereye ait kapı pandizotumu yoksa trim'e mi onu tespit etmek lazım bence kırılan parça loctite tarzı güçlü yapıştırıcı ile yapıştırılırsa sorun olmaz.
Evet, fotoğraftaki parça çıkarılan parçaya ait geçmeli tırnak. Kırılan parça kapıda kalmış. Bi şekilde oradan çıkarın. Yapıştırın daha sonra yerine takın.

Upvote 0
Kapıyi plastigini içten soktum arkadaşlar bu plastigi tutun plastik duba gibi parçalar var bunun birisi kırıldı bunu nasıl alabilirim bilgisi olan varmi acaba.. 

Upvote 0

Servise bi uğrayın bence. 5-10 lira arası bi şeydir tanesi.

Bir de fazla kurcalamayın derim ben. Ya da önce nasıl çıkarılıyor araştırın, daha sonra işe kalkışın.

Golf golf olalı böyle işkence görmedi yahu. :lol:  

Upvote 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt