UÇUK FİYATLAR? ÖTV İNDİRİMİ GELİR Mİ

elninomk8

Üye
İsim
GolFF
2. El otomobil fiyatlarının saçmalıgı  sebebiyle sizcede bir ötv indirimi gerekmiyor mu ?  Sizce ötv indirimi olur mu ?

Bu duruma cozum otv indirimi degil, adamlar 0 aractan daha pahaliya satmaya kalkiyor, bunun yolu denetim ve tabiki en onemlisi bu galerilerden arac almamak, almasin insanlar bakalim elinde 1 sene beklemis ve kasasi eskimis golfu kaca satabilecek

Şimdi arabayı satarken kimse fiyatlar yüksek demiyor. Ooo benim arabam nerelere gelmiş diyor. Hocam bu ne para diyorsun . Adam benim malım bu diyor ister al ister alma. Hepimiz dar açıdan bakıyoruz. Arabasını satıp araç almakta bir ay geciksen sattığını yerine koyamıyorsun. Buna tüm piyasa sebep oldu. Birisi 10 yazmışsa benimki neden 11 etmesin diyerek o paraları istiyoruz bizi gören de benimki 12 eder diyor. Sonra fiyatlar uçmuş . Artık şaşırmıyorum. Asıl artış eski model yılı olan arabalarda. %100 üzerinde artış var.

Halk zengin devlet fakirken ÖTV indirimi gelmez, gelse gelse bindirimi gelir. 

Hoş burası Türkiye, ne kimin menfaatine nasıl hizmet ediyor kolay anlaşılamayacağı için her şey beklenir. 

Bayilerin elinde yeterli araç olduğu anda, ki bu koşullar böyle devam ederse Nisan - Mayıs civarında beklenir, ikinci el yavaşlar. 

İndirim olur mu? Muhtemelen olmaz. Ama bugün satılan fiyatlara o zaman çok kolay satılmaz hale gelir.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Rakamlar inanılmaz misal önceki gün arkadaş için Leon 1.0 style manuel fiyat aldık 138750₺.

Golf 1.0 Midline Plus manuel 153000₺.

2019 da 153e millet ışık sürüş paketli comfortline dizel otomatik leri aldı.

Yine Midline ise geçen yıl  98bintlye teklif almıştım. hem de gümüş renkti. Keşke onu da alıp saklasaymışım.

Yani benim gelirim %10 bile artmadı iyi ki almışız zamanında yoksa bu fiyatlara bu araçlar alınmaz.

Sizce ötv indirimi gelir mi? Gelirse, gelmeden aracımızı satmak mantıklı mıdır?

Daha geçen hafta akaryakıta ötv zammı geldi. Ne indirimi oranlar artmazsa iyidir. Zaten pazarda daralma da yok neden gelsin ki.

Bu durum sadece araba satışlarında değil malesef. Her üründe hemen hemen bu durum yaşanıyor. Süt 4.75 iken bir haftada 5 oldu. Bİr hafta daha gecti 5,25 oldu ve devam da ediyor. Sebze meyve,balık ,  aldığımız araç parçaları, aklınıza ne gelirse ufak ufak her hafta artıyor. 

gelmez satışlar geçen yıla göre %90 kadar artmışken devlet neden ötv indirimi yapsın?

Arkadaslar yapmayın allaj askına fiyat aldım golf 2020 1.5 higline dsg dış r line 267 bin tl neden çünkü ötv oranı % 60 ! Böyle saçma bir ötv olamaz artık bu işe bi düzenleme gelmeli 270 bin liraya 2 ay sonra eski kasa olacak golf alınır mı akla mantıga sıgmıyor! Ötv nin maksimum % 40 olması gerek bu bile çok saçma ve gereksiz ! Kesinlikle ötv indirimi gelmeli 

• Beğen
Tepkiler: SCC
@kralmali çünkü devlet vatandasından  ederi 160 bin olan aracı 110 bin lira  vergi almamalı öyle bir saçmalık olabilir mi ? Bunun neresinde hak hukuk asgari ücret 2 bin lira arkadasım asgar ücretli bir vatandan her ay maaşından 800-900 lira kesinti ile vergi ödüypr! Bide % 60 ötv 

Heee şimdi anladım hocam sen ötv ye komple karşısın. Bende karşıyım ama devlet kesinlikle bu sistemden vazgeçmez. Belki petrol falan bulup zengin olursak o zaman işin rengi değişir. 

@kralmali çünkü devlet vatandasından  ederi 160 bin olan aracı 110 bin lira  vergi almamalı öyle bir saçmalık olabilir mi ? Bunun neresinde hak hukuk asgari ücret 2 bin lira arkadasım asgar ücretli bir vatandan her ay maaşından 800-900 lira kesinti ile vergi ödüypr! Bide % 60 ötv 
devlet masef senin benim gibi düşünmüyor.

kasaya girecek paraya bakıyor.

satışlar arttığı sürece ÖTV indirimi gelmez boşuna beklemeyin.

geçen seneki hurda ve ötv indirimi satışlar düştü diye geldi. 

faizler düştü millet deli gibi araba almaya başladı.

ha gelmeli mi elbette gelmeli bu fiyatlar saçma. devlet biraz da vatandaşını düşünmeli!

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt