Debriyaj pedalına basınca gelen ses

Ugur037

Üye
İsim
Uğur
Merhabalar arkadaşlar, Aracım sogukken debriyajda her hangi bir durum yok vites geçişlerinde sorun yok çekiş te kalkışlardada da sorun yok ancak belli bir km yapıp  aracım ısınınca debriyaj pedalına bastığım da sanki  yay gıcırdaması gibi ses geliyor acaba neden olabilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar arkadaşlar, Aracım sogukken debriyajda her hangi bir durum yok vites geçişlerinde sorun yok çekiş te kalkışlardada da sorun yok ancak belli bir km yapıp  aracım ısınınca debriyaj pedalına bastığım da sanki  yay gıcırdaması gibi ses geliyor acaba neden olabilir. 
Benden de geliyor aldığımdan beri umursamıyorum 2 senedir öyle henüz bir şey olmadı

Başka böyle sorun ile karşılaşan var mı acaba? 

Bende sıkışık trafikte ard arda basınca geliyor ona benzer bir ses, ama cok önemli degil bence yaglanirsa tahminimce duzelir

@Ugur037 debriyaj gıcırtısından aracımı defalarca servise bıraktım, her defasında hallettik dediler ama 3 km kullanınca yine başlıyordu ses. Doğuş un talimatları da sese çözüm olmadı. En sonunda sesin videosunu kaydedip Almanya ya gönderdiler. Onların tarifine göre hareket edince ses kesildi. Bir kaç parça garantiden değişti ama hangileri diye sorsanız hatırlamıyorum 3-4 yıl oldu ve aracı da birkaç ay önce sattım. Araca zararı yok. Sadece rahatsızlık veren bir durum yazın camlar açıkken sıkışık trafikte yanımdaki araç sürücüleri her debriyaja bastığımda arabama bakıyorlardı. 

Ses sıfıra düştümü hayır ama %95 oranında kesildi, ve satana kadar 40bin km bir daha hiç artmadı.

@Ugur037 hayırlı akşamlar hocam bende bu konuyu açacaktım ama iyiki varmış.aracımı aldıktan 2 hafta sonra baslayan debriyaja her bastıgımda gacırt gucurt acayip uyuz eden bir ses.tanıdık ustaya götürdüm yağladım dedi bir hafta sonra tekrar basladı yine götürdüğümde pedal komple değişecek dedi.bunun bir çözümü yok mudur sen çözüm bulabildin mi? ( aracım 2015 golf 1.6 tdi)

@Kordi_gs hocam tamirci işi değil o, yetkili servise gidin. Ben 3 defa gittim bu yüzden, sizin ustanın dediği gibi yağladılar olmadı, çatal değişti olmadı en son elin Alman ı müdahale etti öyle çözüldü. Garanti dışındaysa ne kadar fiyat çekerler bilmem. Araca bir zararı yok ama bilginiz olsun.

Bende de yapıyordu bir ara, son 2 senedir duymuyorum öyle bir ses.

Geri
Üst Alt