Triger ve su pompası

Serbay

Yeni Üye
İsim
Serhat
İyi günler arkadaşlar. Aracım 2015 golf 7...

115000 de. Ve triger değişimi yaptırcam. Yağ bakım filtreler dahil, ancak merak ettiğim bu devirdaim yani su pompası. Değişmesi gerekirmi. Yetkili servis kontrol ederiz kaçak yoksa gerek yok diyo, özel servis de motor no CLH ile başlıyosa mutlaka değişmeli diyoki bnm ki CLH İle başlıyo... Değişmezse 20bin km sonra elinize gelebilir dedi. Bu konuda bilgisi olan varmı

bence değiştirin bozulursa (115.kmde sin) 700-800 tl bir işçilik +devridaim ödersin 

Açılmışken değiştirin derim ben. Çünkü triger ve devirdaim için aynı yerler sökülüyor. Triger değişiminden sonra devirdaim arızası çıkarsa tekrardan aynı işçilik masrafını vermeniz gerekir. Benim ki tam tersi oldu devirdaim kaçırınca trigeride değiştirdim. 

ben de 2 hafta sonra değiştireceğim hocam. Ustama sordum bir bakalım devirdaime ona göre alırsın demişti bana. Yani parçayı çıkardıktan sonra bakalım demişti ama yine de garanti olsun derseniz devirdaimli alın. Bir de nereden alacaksınız kayışı?

İyi günler arkadaşlar. Aracım 2015 golf 7...

115000 de. Ve triger değişimi yaptırcam. Yağ bakım filtreler dahil, ancak merak ettiğim bu devirdaim yani su pompası. Değişmesi gerekirmi. Yetkili servis kontrol ederiz kaçak yoksa gerek yok diyo, özel servis de motor no CLH ile başlıyosa mutlaka değişmeli diyoki bnm ki CLH İle başlıyo... Değişmezse 20bin km sonra elinize gelebilir dedi. Bu konuda bilgisi olan varmı
Arızalı olmayan parça değişimi boşuna masraf, belki 200 bine kadar gidecek bilemezsiniz.

Geri
Üst Alt