Rötuş Boyama Hakkında

emax

Yeni Üye
İsim
Emrah
Merhaba, araçtaki ufak boya kalkmaları (taşlardan dolayı vs) için rötuş kalemi gibi bir şey uygun olur mu? Ve araba rengine göre kalemi nasıl alacağız? Aracım metalik ateş kırmızısı. Baktığımda hep ana renkleri buldum. Beyaz, mavi, kırmızı... gibi. Renk kodu gibi bir şey yok mudur bunlarda? Bahsettiğim rötuş yerleri 3-5mm. O yüzden rengi yakın olan bir şeyde olsa olur ama çok farklı boya olursa sırıtacaktır.

@emax merhaba hocam istanbul Avrupa yakasındaysan boya koduna göre boya alıosunuz ince sulu boya fırçası hiç belli olmuyor

Avrupa yakası bayrampaşada yolunuz düşerse araba boyası satılıyo erdal nalburiye valla gecen gün tenekede az boya birde fırça aldım 9 10 lira bişey aldı

Merhaba, araçtaki ufak boya kalkmaları (taşlardan dolayı vs) için rötuş kalemi gibi bir şey uygun olur mu? Ve araba rengine göre kalemi nasıl alacağız? Aracım metalik ateş kırmızısı. Baktığımda hep ana renkleri buldum. Beyaz, mavi, kırmızı... gibi. Renk kodu gibi bir şey yok mudur bunlarda? Bahsettiğim rötuş yerleri 3-5mm. O yüzden rengi yakın olan bir şeyde olsa olur ama çok farklı boya olursa sırıtacaktır.
Merhaba

Bostancıda Ender Elektronik var aracınızın şase numarası ile rötuş boyası siparişi verebiliyorsunuz oje tarzı oluyor fırçası içinde, yanında cilası da var hatta. Firmanın sitesine bakarsanız bulursunuz. Sipariş ile geliyor biliyorum ama belki stoklarında sizin renginiz var ise direkt gidip elden de alabilirsiniz. Alo diyip bilgi alırsanız daha sağlıklı olacaktır. (Bu pahalı yöntem)

Bir diğer çözüm de araba boyaları satan yerlerde kendi boyanızı yaptırabilirsiniz istediğiniz kadar. Renk kodunuzu aracınızın kitapçığınızda araç bilgileri etiketinden bulabilirsiniz. (Bu hesaplısı)

Benim aracımın renk kodu LA7N idi sanırım Kurşun gri olarak geçiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt