OBD Eleven Pro

Ben ruhsat fotokobisi verdim gümrüge ups 146 tl vergi 146 tl  bide ufak bişi vardı 310 tl ödedim gümrükten cıktı tabi bu biraz ugrastırdı mailler yazışmalar kendi aracımda kullanıcam diye falan ikna edip cıkardım gümrükten cihaz bana 1200 tl ye geldi obd pro olanı

@koserim Kaan hocam öyleyse size de kdv + ötv çıkarmışlar bugün konuştuğum gümrük çalışanının dediği gibi, şu an pro versiyonunu almak 1000 lira cihaz ücreti 400 liraya yakın da vergi çıkmış oluyor dediklerine göre. 

Bende aldim standart kargo secmistim, 7 , 10 gun gec geldi ama sadece %18 vergi ödedim ve kapima kadar geldi. Dikkat ettigime gore sorun UPS ile gelen paketlerde cikiyor. Baska bir gönderide UPS bana bilerek ve isteyerek ithalata sokmak ve kendi anlasmali gumruk musavirine yonlendirerek ekstra kazanc saglamak istedi.

Bizzat yasadim o yuzden kesin konusuyorum.

Standart yavas olan posta servisini isteyin hicbir sorun yasamazsiniz.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Nizamettin Kepoğlu kargo seçimini sizin dediğiniz gibi yapacağım hocam zaten standar olanı seçeceğim lakin yaşadığım şehir olan Sivas'ın gümrük müdürlüğüyle görüştüğümde kdv + ötv çıkar dedi ürünü gösterdiğim halde,  ürünü de onlardan alacağım için tavırları şimdiden belli hocam, umarım geldiğinde ötv'yi eklemezler. 

[mention=2211]Nizamettin Kepoğlu[/mention] kargo seçimini sizin dediğiniz gibi yapacağım hocam zaten standar olanı seçeceğim lakin yaşadığım şehir olan Sivas'ın gümrük müdürlüğüyle görüştüğümde kdv + ötv çıkar dedi ürünü gösterdiğim halde,  ürünü de onlardan alacağım için tavırları şimdiden belli hocam, umarım geldiğinde ötv'yi eklemezler. 
Zannetmem hocam, zaten buyuk ihtimalle siz gümrüğe gitmeyeceksiniz. Paket önce istanbul uluslararasi posta merkezine gelecek. Orada acilip icine ve faturasina bakilacak. Gumruk memuru faturadaki tutar ile cihazi inceleyecek ve fiyata tatmin olursa eger vergisi kapida ödeme emri ile adresinize gelecek. Yok eger fiyati veya icindeki ürünü begenmez ise bu sefer bagli bulundugunuz ilin posta gümrüğüne gonderecekler ve islemlere orada devam edilecek. Ama yine de korkmayin, bu durumda fatura ve kredi karti ekstrenizi mail veya elden goturmeniz durumunda verginiz hesaplanip paketinizi teslim ederler.

Burada 3 seye dikkat edin,

1. Bir adet urun alin, fazla sayida urun alirsaniz memurlarin insiyatifine kalirsiniz. Vermek istemezse vermez.

2. Fatura gercek tutarli olsun.

3. Gumruk memuru ile kibar konusun, bu cok önemli

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ysn
 @forjust1day daha önce kullanmadım hocam kullanımıyla alakalı videolara baktım şimdi siz deyince bir de fiyat olarak da 1000 lira üzerinde o cihaz da, bilmediğim için soruyorum vas cihazının ne gibi avantajları var hocam

@Nizamettin Kepoğluhocam tavsiyeleriniz için çok sağolun açıklayıcı bir şekilde anlatmışsınız, dediğiniz adımları izleyeceğim, işleyişin bu şekilde olduğunu bilmiyordum, ilk dediğiniz durum olursa zaten sıkıntı yaşanmamış olacak ki standart kargoyla genelde öyle olmuş, 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ysn aliexpressten 500-600₺ ye alabilirsiniz , ayrica vag grubunun orjinal cihazidir, online islem yapabilir parametre yazabilirsiniz.. obd elevenin vagcomdan farkı yok benim için bu paralar cok fazla ayrica tek tıkla kodlama için kredi sistemi var ayrica ücrete tabii.. 

@forjust1day Tuna hocam vas cihazı da ilgimi çekti onu da araştıracağım, arayüz olarak daha çok servislerdeki programlara benziyor.

@forjust1day demek istediğim servisteki sade ara yüzlü ama işini yapan programlara benziyor :)  ki ta kendisiymiş :)

Bu cihazı kullanan arkadaslara bi sorum olacak sadece gizli özellik vs için mi kodlama yapabiliyoruz yoksa diger donanım ekleme kodlamaları da yapabiliyormuyuz (katlanır ayna,multımedya degişimi,koltuk ısıtma vs.)

Arkadaşlar obdeleven'dan çok daha ucuza bir sistem var. Aliexpressten aldığım adaptör gelsin ve %100 işe yaradığını göreyim burada paylaşacağım. Şu anda basit bir ELM cihazıyla %60 işe yarıyor. Mesela emniyet kemeri sinyalini susturdum ama amerika sinyalini (belli bir süre öttükten sonra komple susuyor) aktive edemedim. 

Geri
Üst Alt