Golf 7 Ses Problemi

kizilat

Üye
İsim
Ata
Arkadaslar merhaba, bugun aracimi bufeye ugramak icin 5 dakika durdurup yola devam ettim ve arabadan cok rahat duyulabilecek duzeyde metal surtme sesi geliyordu, ilk basta altina bir sey girdi yere surtuyor sandim ama dikkatlice bakinca goremedim, sonra burada yazilan fren disklerinden gelen ses olabilir diye dusundum ama ses cogunlukla solda geliyordu ve daha once sulu yerlerden gecmeme ragmen bugun hic ses yapmamisti, bir de frenlere basinca ses artsada fren yapmadan birmal giderkende ses geliyordu.

gelelim soruma, yoldan even birisi aks bilyasinda sorun olabilir yurutmesen iyi olur dedi, bende ailem yanimda oldugundan hemen servise gidemeyecegim icin once araci sol taraftan kaldirima cikardim tekrar baktim altta birsey goremeyince yoluma devam ettim (5 dakika kaldirimda stop edip durdum) simdi sizce servise goturmelimiyim yoksa bu ses fren disklerinden gelen sesmiydi cunku yola devam edince ses gitti ve tekrarlamadi.

@sertan hocam oda geldi aklima ani fren yaptim ciksin diye gecmedi ama sonra kaldirima cikiarinca gecti sanki araya bir sey kacti diye dusundum ama yoldaki adam aklimi karistirdi, boyle arabanin altinda metal cubuk sikismita giderken yere surterek ses yapiyor gibiydi sanki

simdi ses gectigine gore servise goturmeme gerek yok sanirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
fren diski arkasında ne işe yaradığını bilmediğim metal bir parça var bir keresinde nasıl olduysa diske deyiyordu. sürtme sesi yaptı elimle eski şekline düzelttim ses gitmişti ön sol disk te.

Upvote 0
fren diski arkasında ne işe yaradığını bilmediğim metal bir parça var bir keresinde nasıl olduysa diske deyiyordu. sürtme sesi yaptı elimle eski şekline düzelttim ses gitmişti ön sol disk te.
Hocam size zahmet olmazsa bahsettiginiz parcanin bulundugu yerin fotografini yukleyebilirmisiniz benim de ayni yerden ses geliyordu simdi gecti ama bir kontrol edeyim sag on diskle ayni yerdemi diye

Upvote 0
@kizilat  çok yakından yok ama bu resimde zoom yaparsanız belki görebilirsiniz

Inked20200211_131008_LI.jpg

Upvote 0
Arkadaslar merhaba, bugun aracimi bufeye ugramak icin 5 dakika durdurup yola devam ettim ve arabadan cok rahat duyulabilecek duzeyde metal surtme sesi geliyordu, ilk basta altina bir sey girdi yere surtuyor sandim ama dikkatlice bakinca goremedim, sonra burada yazilan fren disklerinden gelen ses olabilir diye dusundum ama ses cogunlukla solda geliyordu ve daha once sulu yerlerden gecmeme ragmen bugun hic ses yapmamisti, bir de frenlere basinca ses artsada fren yapmadan birmal giderkende ses geliyordu.
gelelim soruma, yoldan even birisi aks bilyasinda sorun olabilir yurutmesen iyi olur dedi, bende ailem yanimda oldugundan hemen servise gidemeyecegim icin once araci sol taraftan kaldirima cikardim tekrar baktim altta birsey goremeyince yoluma devam ettim (5 dakika kaldirimda stop edip durdum) simdi sizce servise goturmelimiyim yoksa bu ses fren disklerinden gelen sesmiydi cunku yola devam edince ses gitti ve tekrarlamadi.
Hocam ara ara çukurlara girince geliyorsa viraj demiri yağlanması gerekebilir. Bende de sürtme sesi gibi bişey geliyor arada ama sürekli değil ara ara , onu belirteyim. Gösterdim sanayide viraj demiri dedi yağlanması lazım bişey yokmuş başka. İstersen ön takıma baktır bi sanayide 10 liraya kontrol ediyorlar Kocasinan sanayide. Bende de şu an durum bu. Servise 1000 km kaldı. Orada yaptıracağım.

Upvote 0
Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar belliki bir tel vs girdi çıktı dediğiniz yere 1 haftadır tekrar ses gelmed çok şükür

Upvote 0

Geri
Üst Alt