GOLF 7 Kapıların ağırlık sorunu

Nisay67

Yeni Üye
İsim
Yasin
Arkadaşlar selam. Aracimdan inerken kapiyi acarken kapı cok avir ve sert acmak icin baya kolumla itmek gerekiyor. Bazen hafif rampaya yan parkettigimde kapiyi acarken ustume kapaniyor kac kere kolumi vurdum. Gecen gun arkadasin c180 ine bindim 2016 model. Arkadas kapi tuy gibi. Acma koluna dokunuyosun ve sanki disardan birisi kapiyi aciyor gibi hafif. Bunun bir ayari menteşesi falan var mi yoksa butun golfler mi boyle. Ge en gun kolumu cok fena carptim parcaliyordum arabayi sinirden. 

@Serkanasn tok kapı mı? Golfün kapısı zaten tok falan değilde. Zindan kapısı gibi niye yapmışlar onu anlamadım. C180 den inene kadar anlamamiştım. Resmen golften inerken cebelleşiyormuşum kapıyla.

Upvote 0
Arkadaşlar selam. Aracimdan inerken kapiyi acarken kapı cok avir ve sert acmak icin baya kolumla itmek gerekiyor. Bazen hafif rampaya yan parkettigimde kapiyi acarken ustume kapaniyor kac kere kolumi vurdum. Gecen gun arkadasin c180 ine bindim 2016 model. Arkadas kapi tuy gibi. Acma koluna dokunuyosun ve sanki disardan birisi kapiyi aciyor gibi hafif. Bunun bir ayari menteşesi falan var mi yoksa butun golfler mi boyle. Ge en gun kolumu cok fena carptim parcaliyordum arabayi sinirden. 
En hafif hacı muratın kapısı.

Upvote 0
Daha önce volvo araca bindiniz mi? Bence binip golf ile kıyaslayın derim yan çarpışmalarda kağıt gibi hafif bir kapı mı yoksa çelik kasa kapısı gibi bir kapı mı istersiniz? Bugün parmağınız kolunuz sıkışabilir kaldı ki ben 16 yıldır golf kullanıyorum öyle bir durumla karşılaşmadım ama emin olun güvenlik her şeyden daha önemli

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Nisay67Çözüm kolay,  daha halitesiz bir araca binip tekrar aracınıza binin. Şaka bi yana periyodik bakımlarda oralara sıvı gres uyguluyorlar. Araştırıp yağlatabilirsiniz.

Upvote 0
Arkadaslar cevaplar icin tesekkurler fakat boş yapanların vaktide amma değersizmiş. C180 nin kapisi daha hafif ve golften daha mi az saglam?. Ben kiyaslama yapmadim. Sinif farkindan dolayi belkide c180 nin kapisi daha agir olmasi beklenir. Benim derdim aracimin kapisini acarken fazlaca itmem gerekiyor. Neden bu konuda konfor yok?? Mentesesinde mi bir sorun var ya da ayari var mi diye merak ettim. Kiyaslamakla ne alakasi var. Cozumu bilen varsa soylesin. Mesela bi arkadas gress yagi demis mantikli. Var mi baska onerisi olan.

Upvote 0
Arkadaslar cevaplar icin tesekkurler fakat boş yapanların vaktide amma değersizmiş. C180 nin kapisi daha hafif ve golften daha mi az saglam?. Ben kiyaslama yapmadim. Sinif farkindan dolayi belkide c180 nin kapisi daha agir olmasi beklenir. Benim derdim aracimin kapisini acarken fazlaca itmem gerekiyor. Neden bu konuda konfor yok?? Mentesesinde mi bir sorun var ya da ayari var mi diye merak ettim. Kiyaslamakla ne alakasi var. Cozumu bilen varsa soylesin. Mesela bi arkadas gress yagi demis mantikli. Var mi baska onerisi olan.
Golf'ün gergisi 2 kademeli. Birinci kademe 15-20 dereceye kadar, ikinci kademe 70-80 derece civarı açılır.

Mercedesinki hakkında fikrim yok ama Fiat 500l'de kademe yok. Açtığınız yerde durur.

Böyle bir fark olabilir.

Golf'e gelecek olursak gres kumuşatır. Olağan dışı bir durum var mı ya da yok mu bir video çekerek paylaşın. Olmadı servis'e uğrayıp tespit ve onarım yaptırabilirsiniz. 

Upvote 0
Kapı ağırlığına ek olarak Vag grubu araçlarda kapı açılma kademesi sorunu var. Sadece iki kademe yapmışlar biri çok dar diğeri ise sonuna kadar açmanız lazım. Kapı bıraktığınız yerde durmuyor bu kademeler dışında. Belki bu kademelere müdahale edilebilirse sorununuz çözülür.

Upvote 0
@Nisay67 Euro Ncap puanlarına bakarsak evet daha az sağlam :)  
Arkadaş konu açmış konuya yazılanlara boş yapmayın diye cevap vermiş güzel kafa😬 yakın arkadaşımın 2015 s60 ı var aracın ön arka kapıları golften en az 2 cm daha kalın ve oldukça da ağır açarken golfün kapı tüy gibi geliyor, bu adamlar boşuna bu kapıyı kalın yapmıyorlar içteki bariyerler vs ağırlığı arttırıyor, yakıta falan olumsuz katkılarını hesaba katmazsak çok güzel bir durum.

@Nisay67 şöyle bir öneri getireyim madem ağır olduğu için zorlandınız eliniz sıkıştı vs bizim yorum da boş geldi beğenmediniz, gres falan kurtarmaz sanayide amortisör taktırın yumşacık olur.

Upvote 0
Var mi baska onerisi olan.
Olmaz mı?

Şikayetinizi yetkili servise belirtin, ayarlasınlar.

Belli ki sizden başka kimsenin benzer bir şikayeti yok. Siz de burada boşluna vakit kaybetmeyin. 

Sonucu da bildirirseniz iyi bir geri bildirim olur, herkes yararlanır.

Bu arada menteşe vidaları ile oynarlar ve boyada iz kalırsa ileride ekspertiz raporunda kapı değişmiş bile denilebilir. Onu da hatırlatmadan geçmeyeyim. 

Upvote 0

Arabamla efendi efendi giderken kontrolsüz kavsakta yandan iveco kamyonet bindirdi, o kapi sayesinde bugün burada bunlari yaziyorum, fransiz arabasi vb. olsaydi essek cennetinden yazardim size. God bless VW

VW grubunun kapilari segmentindeki Merceds-BMW'lerden daha agirdir, bana daha saglam geliyor, agirlik=saglamlik mi? bilmem ama bizim arabalar cok saglam, camtavani henüz test etmek nasip olmadi, orada süphelerim var

Upvote 0

Geri
Üst Alt