Start Stop Hakkında

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Merhabalar, 2015 golf 7 comfortline 1.2 TSI aracım var start stop kullanmıyorum fakat son günlerde klima hatta farlar da kapalı olmasına rağmen devreye girmiyor çok fazla güç tüketimi tarzında bir uyarı veriyor durum nedir neden böyle yapar? Dediğim gibi kullanmıyorum ama merak ettim

Akü zayıflamış

Oto elektrikcisi dusuk amper de sarj etsin

Sorun devam ederse akü degisim zamaniniz gelmiş

Upvote 0
Akü zayıflamış

Oto elektrikcisi dusuk amper de sarj etsin

Sorun devam ederse akü degisim zamaniniz gelmiş
Hocamın dediği gibi şuanlık sorun aküde gibi görünüyor. Normalde start stop eğer araç içi yeterli sıcaklığa ulaşırsa start stop tekrar devreye girer, aküyü bi kontrol ettirin

Upvote 0
Start stop bende hic sevmiyor

Araci kullanmaya başlayıp ilk devreye girmesinde kapatiyorum

Ilk kalkista özellikle kapatmiyorum akü ve sistemin saglikli çalıştığıni gördükten sonra kapatıyorum

Soğuklar akünün düşmani araci cok sık kullanmıyorsaniz akü yeteri kadar dolmuyordur soğuk da yattigi icin akü kapasitesi düşüyor olabilir

Upvote 0
@HONEY aracı sık kullanıyorum hatta km de yapıyorum 1-2 ay kadar önce devreye giriyordu ama aracıma RCD 330 taktıktan sonra girmiyor belki denk geldi ben de dedim acaba o mu güç çekiyor. Araçta her şeyi kapatsam dahi güç fazla diyor. Dediğim gibi kullandığım bir şey değil fakat araçta bir sıkıntı mı var bunu merak ettim

Upvote 0
Merhabalar aku konusunu bulamadığından tekrar konu açmamak adına buraya yazıyorum...

Start stop hatası daha öncede olmuştu 1.200 km uzun yolculuğum da 400. Km civarı sönmüş ve sorunsuz start stop çalışiyordu bugün tekrar yandı malumunuz araç kullanılmıyor evdeyiz 1 haftadır velhasili akuden olduğu belli zaten aracım 2014 tsı orinal aküsü çok bile dayandı diyebilirim...

Sormak istediğim 2 konu var 

1. Aracı geri vitese takınca dikkatimi çekti geri vites lambası yanıp sönüyor akuden olabileceğini sanmıyorum Daha önce böyle birşeyler karsilasmadım olabilir mi aku den ? 

2. Sormak istediğim akum 12v  59mh 320 a din 640A fakat satılık bulamadım ya 60 mh var ya da daha düşük ama 59 yok mecbur servise mı gitmek zorundayım orjinalini almak istiyorum açıkçası orjinal sıfır 2020 tarihli aku nereden alabilirim servise gitmek istemiyorum sinir ettiler beni nasıl ki 

Neymiş 2018 den bu zaman a kadar servis e gitmemiş golf lerin bakim ücreti 740 tl mis de bana 910 tl mis süreklı her yıl giderim...

Arkadaşım da var aynı 2014 onu arıyor adiyaman vimsa en son 2018 de getirmişsiniz aracı kampanya var diyor ben fiyat almak için arıyorum siz geleli 7 ay olmuş zibuzu şu bu her neyse 910 diyorlar terbiyesizlik resmen sadık müşteriye pahalı gelmeyene indirim her neyse....

Bide 3 silecek orjinal :)

baya değsik oldu ama velhasili orjinal silecek ve orjinal aku istiyorum güvenilir bir yerden bilginiz varmidir...

saygılarimla....

Upvote 0
Start stop bende hic sevmiyor

Araci kullanmaya başlayıp ilk devreye girmesinde kapatiyorum

Ilk kalkista özellikle kapatmiyorum akü ve sistemin saglikli çalıştığıni gördükten sonra kapatıyorum

Soğuklar akünün düşmani araci cok sık kullanmıyorsaniz akü yeteri kadar dolmuyordur soğuk da yattigi icin akü kapasitesi düşüyor olabilir
Keşke kendi kendine devreye girmese düğmeyle istediğimiz zaman biz devreye alsak daha iyi olurmuş 😂

Upvote 0
Keşke kendi kendine devreye girmese düğmeyle istediğimiz zaman biz devreye alsak daha iyi olurmuş 😂
Birde start/stop'un en nefret ettiğim yönü daha araç tamamen durmadan motoru kapatması, Mercedes sisteminde tekerlekler tamamen durmadan aracı durdurmuyor. Golf'te çözümü var tabii ki komple kapatmak ama bu seferde "Acaba bi sıkıntı çıkar mı?" korkusu ile kapatmıştım fakat geri açtım. Dedim en azından Start/Stop'un normal bir şekilde çalıştığını bilirim kendim kapatırım. Ama bazen boşluğuma geliyor. Kırmızı ışığa doğru giderken tam önüne geldiğimde sarının yanması ile birlikte Start/Stop devreye giriyor ve ben hala seyir halindeyken motoru kapatıyor. 

Upvote 0
Birde start/stop'un en nefret ettiğim yönü daha araç tamamen durmadan motoru kapatması, Mercedes sisteminde tekerlekler tamamen durmadan aracı durdurmuyor. Golf'te çözümü var tabii ki komple kapatmak ama bu seferde "Acaba bi sıkıntı çıkar mı?" korkusu ile kapatmıştım fakat geri açtım. Dedim en azından Start/Stop'un normal bir şekilde çalıştığını bilirim kendim kapatırım. Ama bazen boşluğuma geliyor. Kırmızı ışığa doğru giderken tam önüne geldiğimde sarının yanması ile birlikte Start/Stop devreye giriyor ve ben hala seyir halindeyken motoru kapatıyor. 
Bazen komple gidiyor hocam 😂 Kontağı yeniden kapatıp açın diyor. 

Upvote 0

bu start stop aynı grubun iki markasında neden farklı çalışıyor? VW lerde SS devreye girince direksiyon ve fren pedalı sertleşiyor. Oysa Audide öyle değil. Eski arabam olan pejoda da sertleşme olmuyordu.

Upvote 0
mmerhaba,
bu bahsedilen sorunu bende yaşamaya başladım ve rcd 330 takıldıktan sonra oldu. bilgiisi olan var mıdır ?

yada sizin sorununuz düzeldi mmi ? devammı etti ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt