Araç alımı için tavsiyeleriniz nedir?

@Serkanasn söylemeyi unuttum, sadece anahtarsız farkı yok, geri görüş kamerası da var. Yani bunları düşersek yaklaşık 8bin TL.lik bir fark normal bence. Bir de 210a bulmak imkansız.

@Lolonerdo günümüz Türkiye'sinde maalesef alınmış alınmıştır geçerli, her geçen gün ertelediğimiz şeylerin değeri anlamsızca artıyor, bu şartlar altında imkanınız var ise, ertelemeyin.

Aracınız şimdiden hayırlı olsun.

Saygılarımla

@Lolonerdo bu kişisel bir görüş ama ne kamera ne de anahtarsız çalıştırma gerekli donanımlar değil aslında, park mesafe sensörleri gayet yeterli bence, anahtar taşıyıp anahtarsız giriş yapıp tuşa basmak biraz garip geliyor bana, parmak izi, retina tarayıcı yada cep telefonunda kurulu entegre bir program ile kapıları açıp aracı çalıştırmak gibi birşey olsa neyse de😊

@Serkanasn hocam belki sizin için anlamsız olabilir ama sürekli cepte anahtar taşımak istemeyen veya çanta kullanan yada bayanlar için sürekli anahtar aramak zorunda kalmamak bence yabana atılır bir konfor değil. Geçen gün ikame araç kullandık, clioda en çok özleten donanım keylessti diyebilirim. Görüşlerinize dayanarak şimdilik erteleme kararı aldım ama aklım hala arabada:) Bu arada değerli yorumlarınız hepinize teşekkür ediyorum. 

Ben aracımı alırken maksimum opsiyon ile almaya çalıştım. O zamanın gününde çok az kişide olan, bazı kişilerin tutulmuyor kahverengi gibi yol rengi gibi yorumlarına maruz kalsamda dik durup istediğimi almıştım. Bazı opsiyonlar var ki keyless gibi retrofitide inanılmaz zor. Siz bu keyless olayına alışmış biri olarak aracınızda olmasını istiyorsanız hiç düşünmeden alın. Fabrika çıkışı gibi olmuyor hiç bir şey. Geri görüş kamerası da müthiş bir opsiyon bence. Keşke cam tavanda olsaymış. Fiyat konusunda hiç bir bilgim yok ama kiremit bu opsiyonlar ile içinize sindi ise kaçırmayın. Adı üstünde zevkler ve renkler. Satarkende böyle rafine zevkleri olan biri alır gerekirse. Şimdiden kazasız belasız sürüşler dilerim.

@Lolonerdo bildiğim kadarıyla keyles olsa da anahtarı yanınıza gezdiriyordunuz, bu elbette bir tercih meselesidir donanımlar ve opsiyonlar bunun için var zaten isteyen istediğini seçip alabilsin diye, size gerekli olan başkasına gereksiz olabileceği gibi aksi de söz konusu olur, fikir sorduğunuz için haddimiz olmayarak söyledim yoksa tabiki para sizin araba sizin😊

@Lolonerdo düşünmeden alın o zaman benim fikrim.
@Aliiii Hakli cünkü euro böyle cikmaya devam ederse %50 vergi diliminden cikip %60 girerse otomatik  en az 14 bin lira zamlanir,

Suanda: 120 bin lira*1,5*1,18= 212 binlira (ek olarak tescil masraflari), size 218 lira teklif edildigine göre arac %50 vergi diliminin sinirinda, bence kosun alin

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Lolonerdo İstediğiniz zaman bir gün içerisinde satabileceğinizi bildiğiniz ama rengini sevmediğiniz bir otomobile binmektense; satarken icabında 1-2 ay bekleyeceğiniz, belki piyasasının 3-5 altına satabileceğiniz ama severek bineceğiniz bir otomobil alın.

Otomobili siz kullanacaksınız, başkası değil. İlerde sizden satın alacak birisine otomobil seçmeyin, kendinize seçin. 

Benim mantığım bunu söylüyor, inşallah gönlünüze göre olur. :)
Furkan kardesim ellerin dert gormesin ne guzel yazmissin her kelimesine katiliyorum. :)  

@Lolonerdo Her ne kadar soylediginiz opsiyonlara “gereksizdir, cirkindir” yorumlari yapilsa da herkesin zevkleri ve tercihleri kendine ozgudur ama onceki aracimda bahsettiginiz ozellikleri kullandigim ve simdi arasira yokluklarini hissettigim icin sizin durumunuzu cok iyi anlayabiliyorum.

Normal anahtara alisanlar (ben dahil) keyless’in gereksiz bir ozellik oldugunu dusunuyor ama olayin asli “konfor” dedigimiz nokta zaten. Yani olmasa da olur ama olunca cok guzel olur’luk bi mevzu. Verilen paraya deger mi ayrica tartisilir ama bence konfor kelimesinin hakkini veren bir ozellik. Ayni sekilde geri gorus kamerasi ya da cam tavan da oyle. Geri yanasirken sensor de is gorur ama kameranin verdigi konforu da saglamaz. 

Kiremit kirmizisini ben de begenmiyorum ya da Golf’e yakistiramiyorum ama Furkan’in da dedigi gibi, araca siz bineceksiniz kendiniz icin alin araci. Sahsi tavsiyem, her seyin fiyatinin anlamsizca arttigi bu donemde imkaniniz varsa ve sizin hosunuza gittiyse konforunuzdan taviz vermeyin. Umarim yarin bir gun karsisina gecip iyi ki almisim diyeceginiz bir arabaya sahip olursunuz. :)  

Her şeyden önce o kadar para verdikten sonra bence cam tavan olmalı . İkinci elde de cam tavan çok aranıyor . Farklı bir renk golf gördüm mü kafamı çevirip bakıyorum inceliyorum 😊 @Savatage abinin dediği rengi ben canlı canlı görüp çok beğenmiştim . Spor salonumum orda kiremit kırmızısı 7.5 var ben o rengi de beğeniyorum güzel bir seramikle cilayla baya güzel olur . Tabi şuda var forumda da gördüğünüz gibi ülkemizde farklı renkler pek sevilmiyor . Bu ikinci eli etkiler ama biride gelip sadece o rengi beğendiği için aracınızıda alabilir şans işi . Kırmızı clionun lansman rengi ve oldukça yakışıyor .Keyless işine gelirsek ben anahtarsız giriş ve çalıştırmayı çok seviyorum. Çokta kullanışlı bence özellikle kadınlar için atsınlar çantaya ondan sonra unutsunlar nerde olduğunu . Anahtarsız giriş çalıştırmayı sonradan eklemek zor o kadar para verdikten sonra bence anahtarsız giriş çalıştırmalı sunrooflu bir araç alın derim . İkinci ellerede bakabilirsiniz çok binilmemiş 100 km gelmemiş bir çok golf var . 

eğer araba almak için acele bir durum yoksa bu fiyatlara eski Golf almazdım onun yerine gidip 2008 GT line için kapora verip 2-3 ay bekleyebilirseniz gayet güzel ve yeni bir araç.

renk konusunda tunsten gri yada beyaz tercihim olurdu

Tornado kırmızı güzel de , kiremiti bilemedim. Tornado kırmızı olup cam çerçeveleri dahil bol kromajlı bir golf çok güzel görünüyor

renk konusunda tunsten gri , beyaz ,mavi ,kırmızı  tercihim olurdu

siyah ,kiremit , sarı  renklerden uzak  dur  bence

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt