GOLFÜ SATTIM A4 ALDIM PİŞMANIM YARDIM

@Golftutkudur öncelikle hayırlı olsun aracınız. Bende şuan 2017 dizel golf var. Bundan önce 2013 A5 vardı yaklaşık 3 sene kullandım. 40.000 de alıp 110.000 km de sattım aracı ama dediğiniz gibi bi sıkıntı yaşamadım. Motor şuanki golfe göre  çok az daha fazla sesliydi. Yalıtım konusunda Audi çok daha iyi rüzgar sesi çok düşüktü.

@ali_burkay 1990 da bir hediye almak için vazo alacaktım.

190D  ile gittim, vazoyu beğendim 

-Fiat nedir dedim

-5000 TL,

Almadan çıktım, eve gidip eşimi aldım  vazoyu yerini tarif edip bir alt sokakta bekledim.

Biraz sonra eşim elinde vazo ile geldi.

-kaça aldın dedim.

-3000 dedi 2500 TL Aldım dedi.

@ali_burkay 1990 da bir hediye almak için vazo alacaktım.

190D  ile gittim, vazoyu beğendim 

-Fiat nedir dedim

-5000 TL,

Almadan çıktım, eve gidip eşimi aldım  vazoyu yerini tarif edip bir alt sokakta bekledim.

Biraz sonra eşim elinde vazo ile geldi.

-kaça aldın dedim.

-3000 dedi 2500 TL Aldım dedi.
Yıl 2020 benim golfle o mağazaya gitsek büyük ihtimal arabaya bakıp takas teklif ederler o nasıl bir vazoymuş öyle😬🤔

Konu sahibi arkadaşın yazdığını okuyunca kendimi gördüm sanki
Aynı hatayı ben yaptım 2015 dolu dolu tdi dsg verip 2015 A4 aldım ısınamadım satıp sıfır leon aldım A4 B8,5 kasa olmamış
20039b60bd23b22f84285829a051e0dc.jpg
37fee0b7fb3f38d12a50ae696529e296.plist
b2d055dbc35bc8291e2f922a32ba4afc.plist

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ya ben sıfır Passat B8 Highline da alamadım golften aldığım tadı

Golf candır

@Golftutkudur aracınızın sesi cam kaynaklı olabilir bildiğim kadarıyla kapılar direksiz camlı kapıdaki herhangi bir ayarsızlık camın tam oturmamasını ve içeri ses girmesine sebep olabilir kapı ayarları ve kelebek camına vs bakılabilir, benzinli araçtan dizele geçmişsiniz onun da etkisi var ve pskilolojik olarak fazla geliyor hissedebilirsiniz. Beklentiniz yüksek olunca audiye yakıştırmamış olabilirsiniz.

@bf417 hepsini kontrol ettirdim maalesef dediğiniz gibi beklenti yüksek olunca golfte efsane olunca aracı bişe zannettik arkadaşlara örnek olsun bakın gerçekten golf efsane binmeden kontrol etmedencsedana geçmek zorunda kalırsanız mutlaka gidip binin benim gibi nasılsa güzeldir diyip 5 dakka kısa mesafede kontrol etmeyin

@Negatiwe bende acaba passat alsaydım daha mı iyi diye düşünürken siz cevabı verdiniz en azından o da golf gibi heyecan vermediğini öğrendim biraz da olsa rahatladım

@serkanhector valla ne diyeyim Hertz kullanmadım kıyaslayamam golf kullandığım için kesinlikle golf A4 ten iyi .tamam araba roket gibi quatro 4 çeker alttan kayıyor  performansa diyeceğim YÖK.ama sessizlik konfor güven hissi ne bileyin performans hariç beğenmedim henüz.

Bende aynı durumu passatı satıp,2012 e90 320d aldığımda yaşadım,aracın lastikleri 17 inç pirelliydi,yeni lastikleri ama sanki raylarun üstünde sürüyordum,dayanamadım gittim 16 janta geçtim,bide goodyear lastik aldım,araç yumuşacık oldu.

bu seferde 2 litrelik dizel motorun gürültüsü gelmeye başladı,shell almaktan vazgeçtim,çünkü vuruntulu çalışıyordu,totale geçtim,daha az titreşimli oldu

Ama hiç rüzgar sesi almadım ben,eski tip yüksek hacimli dizel motorlar malesef çok titreşimli ve gürültü,ona yapcak bişey yok.

Geri
Üst Alt