GOLFÜ SATTIM A4 ALDIM PİŞMANIM YARDIM

İsim
Erhan5525
Arkadaşlar merhaba.golf 7 1.4tsi aracımı sattım 2013 A4 quatro 177 tdi araç aldım.fakat inanın binesin gelmiyor çünkü araç çok ses yapıyor golf gibi sessiz ve konforlu değil.120 km hızda kafa şişmeye başlıyor golfte 200 yaptım hiç kafam şişmedi.neyse.kısacası benim durumu yaşayan varmı?yoksa benim araç normal mi golften sonra bunlar olabilirim? Şimdiden teşekkürler (golfün kıymetini bilmek lazım aile olunca satmak zorunda kaldım aile olmadan tadını çıkarın)

Araçtaki sesten kastım motor ve rüzgar sesi başka bir ses yok

Audi Premium marka bir araç olup Quattro 177 hp araç muazzamdır. Bahsettiğiniz Ses sorunu Dizel olmasından kaynaklanmakla birlikte Aracınızın (7 ) yaşından dolayı Yalıtımından dan  olabilir.  Quatro ( 4çeker) olması efsane bir şeydir Keyfini sürün derim. Biraz zaman sonra alışırsınız diye umuyorum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
gelin size 1.4 tsi dsg highline vereyim siz audi yi bana verin  😄😄benzinin sessizliğinden sonra belki biraz sesli gelmiştir A4 güzel arabadır güle güle kullanın 

Heveslendirici yorumlarınız için çok teşekkür ederim.umarım motor ile rüzgar sesi normaldir.alışmam da İnşallah zaman almaz.neyse Çan'ımız saolsın Allah hepimize kazasız belasız binmek nasip etsin

@serkanhector hocam teklifin içimi gıdıkladı o derece yani:)) sadece sessizlik ve konfor için bunu istiyorum bunlar olmadan performans rahatsız ediyormuş

Arkadaş haklı olabilir, zira 2016 model golfümü satıp Astra aldım, Astra da sorun yoktu onu da sattım 2013 a3 ambition aldım 1.4 act motor benzinli, araç adeta yol sesini içine alıyordu, 90-100 km hızdan sonra o lastiklerin uğultusu kulaklarımdan geçmiyordu, şimdi onuda satıp 2013 higline dizel Dsg golf aldım, dedim dünya varmış, sessiz konforlu, özellikle kalkıştan sonra dizel olduğunu anlamıyorsunuz, ilk golfüm benzinli idi ama lastik yol sesi 2013 golfte de yok.

@ali_burkay kesinlikle böyle bir durum var.böyle olunca da acaba diyorsun arabada mı sıkıntı var?çünkü golf ile A4 quatro sınıf gereği kıyaslanmaz desekte ben şunu net söylüyorum:eğer tüm A4 lerdeki rüzgar ve motor sesi aldığım araç ile aynı ise golf bunlara 100 basar abartmıyorum.benim hatam test etmeden almak oldu nasıl olsa iyidir diye.test etsem Emin'im ki almazdım

Şimdi en kısa zamanda bi Audi ustasıyla sürüp görüş alacağım ki be nedir anlayayım.araç çok hızlı ama gaza basıp o kabin içindeki sesi duyacak diye binip gaza basasım gelmiyor böyle enteresan bi durum var

@Golftutkudur hocam ben a3 ü aldığımda kaç kez serviste gittim normal dediler lastiktendir dediler, gittim sıfır lastik takımı aldım bir şey değişmedi, rot balans ustasına bile gösterdim, herkes bu araç normal dedi, adamlarla test sürüşüne çıktık diyorum ki bakın yoldaki asfalt kalitesi farklılıklarını nasıl da hemen kabine yansıtıyor, bana dedikleri cevap yok abi normal bu bir şey yok bunda, bende kafaya çok takıyorum galiba deyip keyif almaya çalıştım ama olmadı gidip satıp golf aldım tekrar, üstelik bu seferki dizel hemde 2013, dedim dünya varmış, ilk çalıştırma ve kalkıştaki motorun sesi hariç kulağa hoş gelmeyen hiçbir ses yok araçta, a3 de 70-80 den sonra aracın nasıl hızlı gittiğini anlıyordunuz, golfümde maşallah 120-130 banamısın demiyor, yol sesini geç dizel olmasına rağmen motor gürültüsü bile yok araçta. Tek farkı var şimdi benzin istansyonlarında ve yıkamacılar da millet bana audim var diye saygı gösteriyordu Artık o eski itibar  yok 😄

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt