Audi a3 Design vs Audi Q2 Design

chemdemir

Üye
İsim
Emr-
Merhaba arkadaşlar ,

Golf ile yolları ayırıyoruz . Başlıktaki iki araç arasında kaldık. İkisi de 1.5 tfsi 150hp Design. İkisi de aynı fiyat

Q2 de advance ve premium paket dahil.Buna göre a3 e göre artıları ;

Arka led stoplar , dinamik sinyal

Hız sabitleyici

Elektrikli açılır kapanır bagaj

Audi ses sistemi 

Geri görüş kamerası

Anahtarsız giriş çalıştırma ( Akıllı anahtar )

İlerici direksiyon

Cam tavan  ve katlanır ayna her ikisinde de var.

Q2 mmı ekran a3 teki gibi içeri girmiyor , onun dışında iç mekan neredeyse tamamen aynı diyebilirim. a3 bir tık daha kaliteli diye söylemişlerdi ama ben farkını anlayamadım. Sürüş dinamikleri a3 ün daha iyi , belki bir tık daha sessiz.

q2 floret silver renk a3 beyaz.

Siz hangisini seçerdiniz ?

IMG-20200217-WA0002.jpg

IMG-20200217-WA0005.jpg

IMG-20200217-WA0006.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fiyatları nedir hocam? 
bu arada anahtarsız giriş çalıştırma A3'ler de standart.

Benim gözümde Golf, A3'ten daha iyi bir otomobil olduğu için madem değişiklik yapacaksınız segmenti de değiştirip Q2 alın derim.

Q2'lerde genellikle darlık (özellikle bagaj ve arka yolcular için) şikayetleri vardı. Dizayn tamamen farklı. Ben bu iki araç arasında kalsam opsiyonlar ve renk için tartışmasız Q2 alırdım. Ayrıca Crossover - SUV bildiğiniz gibi yeni yükselen trendler. Satmak gibi bir niyetiniz yok anladığım kadarı ile, belki satışları A3'e göre biraz daha yavaştır lakin ben Q2 tercih ederdim. 

@Aliiii Hocam q2 nin arka koltukları ile a3 ün genişliği , diz mesafesi neredeyse aynı. q2'nin camları daha dar olduğu için daha basık hissettiriyor sadece.

Bagaj hacmi a3: 380 lt q2: 410 lt

Golf arka koltuklarda her ikisinden de ferahtı.

Q2 bence arada bir kasa şahsen tercihim A3 olurdu.

Bu araçları yakından takip eden birisi olarak ve aslında gönül A3 dese de artık Q2, Arona, Jeep Renegade gibi kompakt suv araçların dünyada ve ülkemizde popülaritesi git gide arttığı için Q2 tercih etmek, ekstraları da göz önüne alınca bence daha mantıklı duruyor.

Siz bence kararinizi vermissiniz. A3 un fotolari goremedik. Ama bencede Q2 ic hacim kucuk deniyor. Bu sizin icin sorun degilse.

@GkM_2015 a3 ü herkes çok iyi biliyor diye koymadım :)

Fakat eş durumundan q2 ye daha yakınız diyebilirim.

A3 ün yeni kasası gelecek.Ben olsam Q2 tercih ederdim

İkiside aynı fiyatsa 

Q2 !!

Hatta Q2 helal + fiyat fazlasını da söyleyim.... Max  +10 bin fazlasına bile ibre yine Q2 olurdu....

+15 olunca yaavv a3 alayım cepte kalan

15 binle  2255 litre benzin alayıma gider akıl! 

Geri
Üst Alt