KLİMA PROFİLİNİ AÇMAK

Orhan

Üye
İsim
Orhan
08- Auto HVAC

Coding

Long Coding Helper

Byte 7

Bit 0 kutucuğunu işaretleyip do it yapın ve tamamdır.

Yukarıdaki kodlamayla açamayanlar bu kodlamayı da denesinler.

08-HVAC

07-CODİNG

BYTE 4 de BİT 4-5 te   

10- Recirculatation Air Settings (after Ignition Cycle )stored

963452667b5a80c1da2b38e49176c8b6.jpg

2fd5bf93bc332ca18861507c45ff88e5.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
orhan abi bu benim 5 inç e olur mu ?

Yunus Emre dedi:
bilmiyorum yunus.

şu an 2013 Highline benim araçta kodlamayı yaptım herhangi bir değişiklik olmadı. otomatik hava sirkülasyonu tıklıydı kodlamadan sonra üstünde olması gereken klima profili özelliği açılmadı. hala bu şekil.

7Xvd4W.jpg

2NZqAq.jpg

@MSE

@Orhan Hoca akşam bir kontrol edeyim hocam.

@Yunus Emre 5" ekranda da çalışır. Klima ile alakalı bir durum. Sendeki de otomatik klima olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Otomotik havalandırma ne işe yarıyor hocam

Bide bu kodlamanın yararı nedir tşk ler

ugurgoncu_02 dedi:
Otomotik havalandırma ne işe yarıyor hocam

Bide bu kodlamanın yararı nedir tşk ler

iklimlendirmeyi otomatik yapıyor içerideki sıcaklığa bakarak. bu şekil sanırım. benim araçta standart olan buydu.

bu kodlamayla manuel ayarlama yapmayı da işin içine katabiliyoruz.

bunu bir dener misin uğur sende olacak mı bakalım.  s=s18

Orhan Hoca dedi:
Tam anlamadım hocam

Kod yeni hocam. Muhammed hocama soralım.

@MSE
Hocam çok bakamadım bir vaka yaşandı biraz önce, ama bakabildiğim kadarıyla nerden Nasıl yaptığımı bende anlamadım :) byte'ların içinde bir seçenek daha var onu da açmışım ama buna mı bağlı bilmiyorum inanın. Geniş zamanda bakacağım.

bilmiyorum yunus.  s=bilmem

şu an 2013 Highline benim araçta kodlamayı yaptım herhangi bir değişiklik olmadı. otomatik hava sirkülasyonu tıklıydı kodlamadan sonra üstünde olması gereken klima profili özelliği açılmadı. hala bu şekil.

7Xvd4W.jpg

2NZqAq.jpg

@MSE
Aynen Orhan hocam benim 2015 model aracta da kodladım fakat değişim olmadı. ekran aynı sizin paylaştığınız resim gibi kaldı. bende kodlamayı geri eski haline getirdim. malum olması gereken mantıklı olan bana göre auto seklinde. neme lazım manuel ayarlamak bırakayım o işide kendi yapsın :)

Not: tavan ön lambası içinde ve ön cam bölmesinin ortasında klima için sıcaklık ölçer var ki bu işi yapıyor auto olarak sürekli kontrolediyor içerisnin sıcaklığını. bu şekilde çok daha iyi oluyor bence. herkese iyi forumlar.

birimizin aracında oluyor diğerimizin aracında neden olmuyor bunu anlamış değilim.

auto modda kalsın hocam. iyidir dediğiniz gibi.

@Ender

Orhan hocam her aracın opsiyon özelliklerinden kaynaklı olmak üzere birde yazılım farklılıklarıda var. bunu kodlama yaparken tecrube ettim. 2013 model higline araca kodlama yapıyordum birgün bi baktım çıkan seçenek sayısı ile 2015 model benim aractaki çıkan seçenek sayıları farklı.  dolayısıyla aynı modelin üretim ve yazılımsal üniteleri dahi farklılık gösterebiliyor. hatta bazı arkadaşlar bana takılıyor filan arkadasa kodlama yaptını bana  yapmadın abi falan seklinde :)

onlarada aynı seyi söylüyorum gösteriyorum kodlamaları ve o zaman biraz daha anlaşılır oluyor.benim fikrim hepsinin ayrı bir DNA yapısı gibi yazılımları mevcut.

sen olayı çözmüşsün hocam. laptimerı da açamadık bunu gösteriyor.

@Ender

@Orhan Hoca bu özellik tüm araçlarda açılıyor da ben Nasıl açtım onu bulamadım. Paylaştığım ve doğru olduğunu  sandığım yöntem işe yaramadı malesef. Bu modlar zaten otomatik klima için var hocam. Klimaya hangi hassasiyette çalışacağını söylüyorsunuz. İnşallah ilk fırsatta doğru kodlamayı bulup gerekli düzenlemeyi yapacağım.

Geri
Üst Alt