Viofo a129 montajı

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Herkese merhabalar uzun zamandır almayı planladığım kamerayı sonunda aldım ve montajını bitirdim. Video ekleyerek kabloları nerelerden geçirdiğimi gösterdim. Yalnız voltaj sınırlayıcı için sigorta panelinden bildiğiniz gibi paralel iki hat çekmek gerekli bunun içinde kesme biçme yapmamak için aparatlar var forumda mini olanının alınması gerektiği söylenince ondan aldım ama ATC-Normal olanından almak gerekliymiş. Türkiyede kalmamış çinden sipariş geçtim. 

Kameranın görüntü kalitesi tatmin edici karşıdan gelen araçların plakaları rahat bir şekilde okunabiliyor. Video akıcı 60 fps. gece çekimleri de gayet iyi IR olanı alınırmı bilemedim normal olanı da gayet iyi. benim aldığım model 4k değil. 4k çekimler hafıza kartında çok yer kapladığından tercih etmedim. 4k çekime de gerek olmadığını düşünüyorum 1080p 60fps yeterli geldi. Ön Kamera için yansımaları engellemek için filtrede aldım gayet iyi. Arka kameranın çekimide ön ile aynı.

https://www.youtube.com/results?search_query=vıd+20200217+174417

Gündüz çekimlerini yüklüyorum bitince ekleyeceğim.

Hayırlı olsun, ben de aynı cihazdan kullanıyorum. Tatsız bir tecrübe yaşadıktan sonra mutlaka almam gerektiğini düşünüp almıştım, herkese şiddetle tavsiye ederim. Bir otomobile fabrikasyon haricinde yapılacak ilk uygulama araç kamerası olmalı.

IR versiyonunun farkı, arka kamerada led ışıkların olması. Ticari taksi veya servis aracında kullanıp iç çekim yapacaksanız işinize yarar sadece.

Bende yeşil ışıkta geçerken yaşlı bir teyze birden yola atladı hızım 40 km civarında idi frene asıldım ve teyzeye çarpmaya bir karış kaldı ve kafamdan kaynar sular döküldü bir anda. Eğer çarpmış olsam muhtemelen mahkeme kapılarında dolanacaktım. O olaydan sonra hemen sipariş verdim. Kesinlikle alınması gereken bir cihaz.

Bende yeşil ışıkta geçerken yaşlı bir teyze birden yola atladı hızım 40 km civarında idi frene asıldım ve teyzeye çarpmaya bir karış kaldı ve kafamdan kaynar sular döküldü bir anda. Eğer çarpmış olsam muhtemelen mahkeme kapılarında dolanacaktım. O olaydan sonra hemen sipariş verdim. Kesinlikle alınması gereken bir cihaz.
@agacmalzeme Allah kazadan, beladan korusun hepimizi. Ucuz atlatmışsınız ve çok doğru bir karar vermişsiniz. Umarım hiçbir zaman kaza sebebiyle ihtiyacımız olmaz bu kameralara. Bu konu vesilesi ile araç kamerası alacak olanlara mutlaka ön-arka almalarını da tavsiye etmiş olalım. Arka kamera da çok önemli.

Evet arka kamerada çok önemli. Bugün arkamdan gelen bir araç birkaç kez sellektör attı bende içinden dedim durduk yolda derdi neyse dedim biraz daha hızlanıp yoluma devam ettim. Akşam kayıtlara bakarken meğersem o araç sağ şeritten aynasına bakmadan sol şeride önüne geçecek araca  atmış sellektörü 🙂. Allah kaza bela vermesin kimseye. İnanın ölümlü bir kaza olsa kameranız olmasa insanlara birşeyler anlatamazsınız.

Geri
Üst Alt