Lastik iç dış yönü

Muhammed

Üye
İsim
Muhammed
Herkese merhaba,haftasonu yeni yazık lastiklerimi alıp montaj ettirmiştim tesadüfen lastiklerin üçünün dot tarihleri yoktu birisinin var araştırdım biraz lastikler de autside inside mevzusu varmış baktığımda birisinde autside üçünde inside yazıyor lastikçi bu şekilde takmış bunlar sorun oluşturur mu gidip düzelttirmem gerekir mi bilgisi olan beni bilgilendirirse sevinirim. 

Lastiklerim goodyear F1 asyymetric5

bence gidip düzelttirin oluk aralıkları farklıdır. yoksa inside / outside olayı olmazdı. ince oluk dış tarafta olması lazım. bir kontrol edin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sorun olur. Lastiklerin su ve hava tahliyeleri (simetrik değil ise lastik dokusu) bu inside/outside olayına göre düzenleniyor. Lastikcinin hatası, gidip değiştirtin. Bişey olmaz abii hep öyle yapıyoruz derse inanmayın. Değiştirtin. 

Sorun olur. Lastiklerin su ve hava tahliyeleri (simetrik değil ise lastik dokusu) bu inside/outside olayına göre düzenleniyor. Lastikcinin hatası, gidip değiştirtin. Bişey olmaz abii hep öyle yapıyoruz derse inanmayın. Değiştirtin. 
Lastiklerim dediğim gibi asimetrik lastik hocam

Ne o öyle. Kumanda pilini bile değiştirirken içine bi bakıyoruz yönü nasıl diye.

Ben olsam başka lastikçiye giderim.

Doğrudan lastikçiyi de değiştirin :)  dikkatten kaçmış ancak lastikçinin işi bu zaten

Boş yere yazmıyor onlar, hakkınızdır düzelttirin. Ben olsam öyle gezmezdim.

O lastikçiyi alacaksın lastiğin önüne, bak bu asimetrik lastik diyip 1. sınıf çocuğa toplama çıkarma öğretir gibi öğreceteceksin. Lastikçilerin %95'i de bu asimetrik olayına dikkat etmiyordur.  :) Güzel ülkemizde başkasına iş yaptırırken dikkat etmek lazım. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Doğrudan lastikçiyi de değiştirin :)  dikkatten kaçmış ancak lastikçinin işi bu zaten
O lastikçiye tekrar gitme mi diyorsun, başka yere ücret vermemek için tekrar oraya gidip düzelttirip yaptıkları işi görmelerini istiyorum 

O lastikçiyi alacaksın lastiğin önüne, bak bu asimetrik lastik diyip 1. sınıf çocuğa toplama çıkarma öğretir gibi öğreceteceksin. Lastikçilerin %95'i de bu asimetrik olayına dikkat etmiyordur.  :) Güzel ülkemizde başkasına iş yaptırırken dikkat etmek lazım. 
Canım sıkıldı çok lastikçi olmak için olmuş

Geri
Üst Alt