Jump to content

Serkanasn

Satılık 2017 1.4 tsi 125 bg highline dsg.

Recommended Posts

@chemdemir gerçekten çok enteresan, diyelim ki 185 e gitti arada 25.000 fark oluyor iki araçta 80-90 bin km ye geldiğinde hala 25.000 fark olurmu aralarında.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Serkanasn o zaman 20 fark olur.Fark azaliyor km o seviyelere ciktikca. Forumda her zaman hesap yapiyoruz ya yilda su km yaparsan benzin avantajli flm diye. Iste bunlarin hepsi hikaye. Cunku dizeli sifirken aldigin farktan bile yuksege satiyorsun ayni cam tavan gibi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@chemdemir yeni sayılabilecek araçlarda doğru olabilir ama yaş ilerledikçe tdi fiyat ve popülerlik olarak tsi nin de gerisinde kalıyor, 100 bin km ye yaklaştıkça tdi yi satmak zorlaşıyor, herkes 80 de alsam 20 binsem 100 bin km de kimse almaz bu arabayı dizel dediğin 100 bin km den sonra hurdalığa verilmeli😊 diye düşünüyor, simdi sahibindene bir bakın 2014-2015 model 80-100 bin km de tsi ler hem daha pahalı hem daha çabuk satılıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

dizele 20 bin fark 

sunroofa 10 bin fark

dsg ye 15 bin fark

bana bunlarsız  1.0 TSİ  manuel sunroofsuz aracı 45 bin aşağısına verecek şahısın  elini öperim.  (TDİ-sunroof-dsg araca göre ) 

yukarıdaki parametrelerin  saptırılmamış TÜİK verileri şöyle aslında (2. el de)

Dizel farkı 10 bin

sunroof farkı 5 bin

dsg farkı 10 bin  

buralardan her türlü oyanacak + fark  fahişdir.

@chemdemir  

aracınıza dizel olmasından dolayı +20 bin değerlenme biçmenize katılmıyorum .

şimdi havuz problemleri çözer  gibi  dizel /benzin hesaplaması yapmaya da pek gerek yok.  +20 bin dizel farkını kurtarana kadar ???????

sizin araç 6 bin küsür km de olduğundan dolayı alıcı şahıs paraya acımayıp gaza gelerek   195 yerine 201 vermiş . 

@krym nin aracı   @chemdemir in aracının normal de 195 ettiği yerde   185 etmeli (1.0 TSİ).....10 bin diye bahsettiğim dizel farkını düştüm

ama 185  etmiyor .  dizel farkının yanında piyasada  1.0 TSİ düşük hacimli motor takıntı  değer azalması  diye bir şey var  ... buda 5 bin civarı sarı siteye yansımış.  

sonuç 180 !

hadi app connect açık değil  178,5 !  

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motor tipi cam tavan vites tipi bunlar göreceli konular kimisi fark verirken kimi gereksiz görebilir o sebeple konu biraz matematik hesaplarıyla hesaplanacak gibi değil😊

Aracın fiyatı 189.000 TL olarak revize edilmiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Savatage bu arada ben aracımı alırken benzer opsiyonlu 1.6 tdi ile arasında 13.000 fark vardı pazarlıkla belki 10.000 e çekilebilirdi, her zaman 20.000 olmuyor aradaki fark belki 1.0 tsi ile 1.6 tdi arasında olabilir ama 1.5 ile 1.6 arasında makas 10-12 civarında geziyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Serkanasn yazdı:

@Savatage bu arada ben aracımı alırken benzer opsiyonlu 1.6 tdi ile arasında 13.000 fark vardı pazarlıkla belki 10.000 e çekilebilirdi, her zaman 20.000 olmuyor aradaki fark belki 1.0 tsi ile 1.6 tdi arasında olabilir ama 1.5 ile 1.6 arasında makas 10-12 civarında geziyor.

1.5tsi ile 1.6tdi avrupada hemen hemen aynı fiyatlara satılıyordu..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@ahmet306 Kasım ortası voskar bayiiden tsi için 185 tdi için 189 fiyat almıştım bu arada tsi beyaz tdi ise metalik renkti, ikisi de metalik olursa fark 2000 olur demişti bayii, ne olduysa sonradan tsi ötv %50 sınırında kaldı tdi 2-3 bin farkla %60 a denk gelince fark yeniden 20 bin oldu tsi ye zam gelirde %60 ötv oranına gelirse yine fark 2-3 bin civarında olur.

tarihinde Serkanasn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İki fiber takıp R line olarak 200 e mi satsak acaba🤣🤣

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Serkanasn Bu araba son euro artisiyla beraber %60 ötv dilimine girdi yani %10+%1,18(kdv artisi)= yaklasik %12 fiyati artti, yeni gelenlerin (gümrükten gecmeyenler) sifiri 250 bin lira civari olur, 197 bin lira bedava

Discover pro highline da standart donanim mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym Euro 7.20 ye kadar otv dilimi icinde kalacaktir sinirdaki araclar. Sonrasi belli degil. Ama arac cok guzel yine 190-195 etmeli

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym discover pro fabrikasyon olarak opsiyon, jant ve yayları ise ben sonradan taktım.

tarihinde Serkanasn tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@chemdemir 1.5 highline dsg için vergisiz fiyat sanırım zaten 125-127 aralığında lakin indirim yaparak 120 rakamının aşağısında kalması sağlanıyordu eğer indirim oranını düşürürseler yada vergisiz fiyat 130 bandını geçerse indirim de uygulansa 120.000 TL rakamını geçebilir bu durumda ötv %60 olarak uygulanabilir, ötv indiriminin olmayacağını varsayıyorum ama ötv dilimleri yükselip 140-150 bandına kadar ötv %50 olarak uygulanabilir belki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, chemdemir yazdı:

@krym Euro 7.20 ye kadar otv dilimi icinde kalacaktir sinirdaki araclar. Sonrasi belli degil. Ama arac cok guzel yine 190-195 etmeli

Siniri gecti, artik kardan zarar etme durumu yok, direkt zarar etme söz konusu dogus oto icin,

ben comfortline aracimi 182 bine vermedim, satmayi düsünmüyorum ama hala ilanda ve 2 gündür arayan sayisi ciddi artti (döviz arttigini gören araba almaya kosuyor), bende 188 bine cikardim fiyati,  disco bildigim kadariyla 12 bin lira sifiri, discosuz 200 bin liraya rahat gider

Ayrica millet araba almak icin sira olmusken devlet ötv matrahini güncellemez, ne zaman satislar düser, o zaman vergi kaybini telafi etmek icin vergiyi düsürür.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym hocam 215 e a3 bulunuyor hala benden soylemesi. Tum bayileri arayin israr edin. Niyetinizin ciddi oldugunu belli edin .Illaki denk geliyor. O fiyatlara satip alabilirsiniz. Mart ortasi a3 ler gelecek. A3 design,sport + prestige paket vergi dilimine girerken golfun girmemesi sacma olur. Olursa da kimse golf almaz dopdolu a3 varken.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@chemdemir 2 hafta önce dogus citydeydim, ben her yil oradan sifir arac alirim, beni tanirlar, bu konu hakkinda daha önce yazmistim, a3 yok diye bosuna gitmeyin diye, bana söylenen "a3 yok, hepsi satildi, arabani satma, fiyatlar artacak, ötv matrahi sorunu var" bu arabalara bile garanti fiyat veremiyoruz, 213 bin lira a3 sedan ama euro artarsa fiyat degisebilir

Ondan sonra Cetas büyükcekmecedeki arkadasi aradim, c5 aircross dizel, full+full 253 bin lira fiyat verdi ama serh koydu, euronun durumu belirsiz, artarsa fiyatlar artar

Yani mart ayinda gelecek olanlarin fiyat garantisi yok ve hepsi galerilere opsiyonlandi (2 hafta önce yazmistim), bosa araba cikarsa ilk beni arayacaklardi, arayan soran yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bana 1 hafta icinde 2 tane denk geldi. Hatta buradan @AhmetCakmak beye birinin bosa ciktigini haber verdim istense hemen teslim vereceklerdi. Yani bakiyeyi kapat yarin teslim bir aracti,ama kendisi a3 istemedigini soyledi. Kismet degilmis.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@chemdemir Bayide yok, olsa bana niye vermesinler, para hazir, showroomda sergilenen arac bile yoktu, hangi bayi? ortak havuz kullanmyiorlar mi?

Ayirca stoktaki araclardan bahsetmiyorum, yeni gelecekler sikintili matrah yüzünden

golf girince tabiki a3te girer %60 matrahina, arada fark olur, sonucta hepsi artar

tarihinde krym tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 20.02.2020 at 4:41 PM, chemdemir yazdı:

Bu araba dizel olsa 210 'dan giderdi.

Yeni bir araba alıyorum. İlk hangi marka aldın diyorlar. İkinci soru kesin şu:

DİZEL mi?

Dizel değil diyorum ,keşke dizel olsaymış diyor. Kim ne anlatıyor bu insanlara dizel hakkında anlamıyorum.

bizim insanda dizel hastalığı var dpf egr ugraş dur halbuki benzinli öyle değil varsın bir depoda 10-15 tl fazla yaksın gürültüsü yok uzaması iyi en iyisi tsi doğru seçim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@serkanhector Türkiyede yilda 6-7 bin km yapiyorum, hep benzinli alirim ve cok memnunum ama birdaha araba alirsam ''dizel" alirim, cünkü gercekten bizim millette dizel cilginligi var, 5 bin lira farka dizel almadim, 2.elde suan arabamin  dizeli 20 bin lira daha pahaliya satiliyor :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym  bende bundan önce tdi dsg highline var dı mk 6 kasa maşallah saat gibiydi ama dizel km yükselince fiyatı düşüyor ve dpf egr partikül filtresi sorunu çıkıyor birde benzilinin sessizliği bambaşka 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...