Golf 6 dsg 122 HP 1.4 tsı yukuşlarda hızlanma ve motor bağırma sorunu

alemdagg

Yeni Üye
İsim
Özgür
Arkadaşlar merhaba golf 6 dsg 122 1.4 tsı aracım var yokuşlarda ani hızlanmalarda gaza yüklenince motorda ani ses artısı ve bağırma oluyor normalmidir kavramanın degişmesimi gerekiyor araç 80 binde bide bunaraçlarda tirger zinciri ne zaman degişmesi gerekiyor 

Gaza yüklenince motorun bağırması normal değil mi sizce? :)

Ani hızlanma, gaza yüklenme durumlarında vitesi takip ederseniz aracın vites düşürüp devri yükselttiğini göreceksiniz. Bu da yaşadığınız durumun normal olduğu anlamına geliyor, bundan kaynaklı bir problem yok aracınızda. :)

Diğer hususlar hakkında bilgim yok, yorum yapmayayım.

Upvote 0
Konuyu  acan arkadas hakli korkusunda dsg saatli bomba. 

Upvote 0
gaza anı yüklenme,ani hızlanma   bence  dsg   patlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
dostum sorun yok arabada sakin ol normaldir 122 beygir o araç tabiki hızlanma isteği ile bagırması normal önemli olan ilk kalkışta ve 2.vitese geçişleri nasıl silkme titretme oluyor mu?Kavrama değişmesi de normal bi durum zamani geldiyse değişebilir bu bir sorun değildir.

Dilin kemiği yok herkes atıp tutuyor  sen moralini bozma 

Upvote 0
@alemdagg  varya bu 1.4 motor sorunlu çıktı milletin çok canını yaktı.  Zincir sorunu hep . Almayın bu arabayı 1.2 1.0 alın 1.4 bunda  uzak durun . Geçen yıl malesef zincir yüzünden arabayı çöpe attım  :( zinzincir attı siboplar kırıldı.  16 sibop degistirdim 2000 km sürdüm.   3 litre yağ yaktı.  Yav yakınca haliyle turbo patladı 2 defa . 1800 euro  harcadım.  Birde arabadan oldum . Yaklaşmayın bu 1.4 motora. 2008 -2013 yılları arası bütün 1.4 aynı.  Passat seat skoda volkswagen hepsi aynı motor.  2013 ve sonrası 1.4 motoru alırsanız alın sorun yok  kayısılı motor 

Upvote 0
@alemdagg  varya bu 1.4 motor sorunlu çıktı milletin çok canını yaktı.  Zincir sorunu hep . Almayın bu arabayı 1.2 1.0 alın 1.4 bunda  uzak durun . Geçen yıl malesef zincir yüzünden arabayı çöpe attım  :( zinzincir attı siboplar kırıldı.  16 sibop degistirdim 2000 km sürdüm.   3 litre yağ yaktı.  Yav yakınca haliyle turbo patladı 2 defa . 1800 euro  harcadım.  Birde arabadan oldum . Yaklaşmayın bu 1.4 motora. 2008 -2013 yılları arası bütün 1.4 aynı.  Passat seat skoda volkswagen hepsi aynı motor.  2013 ve sonrası 1.4 motoru alırsanız alın sorun yok  kayısılı motor 
Hocam 2009 Golf Mk6 1.4 TSI 122 Bg DSG ve 2011 Passat B7 1.4 TSI 122 Bg DSG kullandım daha önce.

Golfü 10 bin kilometre civarı kullandım, sattığımda 160bin kilometrede idi. Bu motor hiçbir sıkıntı yaşatmadı bana, o zamanın 160hp lik turbo+charger lı motorlarının sıkıntılı olduğunu duymuştum ama 122 Bg olanlarında dediğim gibi hiçbir sıkıntı yaşamadım ve genelde gazlıyordum. Gidişinden duruşundan çok memnundum, maşallahı vardı.

Passatı da yaklaşık 15 bin kilometre kullandım, sattığımda 73 bin kilometrede idi. Kasa ağır olmasına rağmen ondan da çok memnundum, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Onu daha sakin kullandım ama istediğimde yeteri kadar performanslı olabileceğinden emindim hep. İhtiyacımı yeterince karşılıyordu. 

Sizinki talihsizlik olmuş bence.

Upvote 0
@frknyldrm hep sorun olacak diye bir kaide yok , genellikle dedim . Bunu volkswagen bile kabul etti.  Bu 1.4 motor sorunlu olduğu için çoğu aracı geri çağırdılar kontrole.  Hele birde sizin ki 160 beygir olan tipmis.  Onlar daha bi ayrı sorun motor küçük  tork güç  yüksek çok yağ eksiltiyor . Örneğin 1.8 tsi motorların da yağ yakma sorunu olduğu gibi.  Araba şans işi. 

Upvote 0
varya bu 1.4 motor sorunlu çıktı milletin çok canını yaktı.  Zincir sorunu hep . 

Almayın bu arabayı 1.2 1.0 alın 1.4 bunda  uzak durun . 

Yaklaşmayın bu 1.4 motora. 2008 -2013 yılları arası bütün 1.4 aynı.  Passat seat skoda volkswagen hepsi aynı motor.  2013 ve sonrası 1.4 motoru alırsanız alın sorun yok  kayısılı motor 

@frknyldrm hep sorun olacak diye bir kaide yok , genellikle dedim . Bunu volkswagen bile kabul etti.  Bu 1.4 motor sorunlu olduğu için çoğu aracı geri çağırdılar kontrole.  Hele birde sizin ki 160 beygir olan tipmis.  Onlar daha bi ayrı sorun motor küçük  tork güç  yüksek çok yağ eksiltiyor . Örneğin 1.8 tsi motorların da yağ yakma sorunu olduğu gibi.  Araba şans işi. 
Yazdıklarınız ile "hep sorun olacak diye bir kaide yok" cümleniz çelişiyor hocam. Genellikle de dememişsiniz ilk mesajınızda. 

Benim gönderimi de yanlış anlamışsınız, "Hocam 2009 Golf Mk6 1.4 TSI 122 Bg DSG ve 2011 Passat B7 1.4 TSI 122 Bg DSG kullandım daha önce." yazıyor. :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt